10 důvodů, proč si vyrábět šperky sám

Sobota, 21. březen 2020

Výroba vlastnoručních šperků je ideálním koníčkem nejen k tomu, poznat sama sebe. Nevěříte? Podívejte se, proč je skvělé, když si svou krásnou brož vytváříte sama!

10 důvodů, proč si vyrábět šperky sám

Tvorba vlastnoručních šperků je jedna z nejstarších tradic a řemesel. Už za dob jeskynních se ženy potulovaly po lesích a sbíraly různé bobule, ze kterých by si mohly udělat líbivý náhrdelník. Výroba vlastních šperků má ale mnohem více výhod, než si dokážete představit.


1. Výběr kvalitního materiálu

Při zpracování vlastního doplňku můžete zapátrat na trhu po správné jakosti komponentů, abyste si náhrdelník nevzala jednou a nestal se z něj řetěz od kola. Tím pádem můžete ovlivnit nejen vzhled svého šperku, ale také jeho životnost.


2. Znáte příběh za svou značkou

Je jasné, že si můžete stejný šperk koupit na internetu, některé dokonce za méně než za babku. Ale! Dnes už to dávno není jen o produktu, který si kupujeme. Dnes jde především o to, jaké projekty podporujeme a co za jejich vznikem stojí. Svou značku znáte. Jste to VY. A taková značka vždycky bude stát za podporu.

DSC09766
Nechte se inspirovat návody na tvorbu luxusních šperků z perel v naší inspirační galerii.


3. Můžete být unikátní

Váš vlastní šperk nemusí být konvenční, ale naopak máte volnou ruku k tomu, popustit uzdu své fantazii. Kromě toho se vždycky trefíte do svého stylu a můžete si vytvořit desítky unikátních kousků, které perfektně padnou ke všem těm šatům, které doteď ležely ve skříni, protože jim „něco chybělo“ a „za boha jste k nim nemohla najít ideální doplněk“.


4. Forma meditace

Tvorba šperků není jen formou exprese, ale je i formou meditace. Díky tomu se většina lidí i po hodinovém tvořícím maratonu cítí stále čerstvě, protože tyto činnosti nám dovolují vypnout tu část mozku, která se zabývá každodenními starostmi. Nádech, výdech, korálek za korálkem, budete víc a víc poklidná.


5. Šperky s duší

Všemu, čemu dáváme svůj čas, dáváme i svou energii. Je to stejné jako, proč vám nejvíc chutná u babičky, která do svého receptu přidává pořádný kus lásky. Váš doplněk bude krásný nejen proto, že jste samozřejmě vybrala ideální materiály, které se k sobě hodí, a proto, že jste skvěle zručná, ale především proto, že jste mu vdechla duši.

DSC02681
Tvorbu svého šperku si budete pamatovat korálek po korálku.


6. Pochvala, která za to stojí

Nyní je čas ukázat své umění světu! Až vám někdo šperk pochválí, budete z toho mít mnohem větší radost, než kdybyste si ten stejný náhrdelník koupila v obchodním řetězci. Odpovídat všem „díky, to je můj vlastní výtvor“ je jedna z nejlepších odměn za ty momenty, kdy jste hledala spadlé rokajlové korálky s lupou pod stolem.


7. Smysluplné dárky

Vlastnoručně vyrobený dárek od srdce vždycky potěší, stejně jako fakt, že už nemusíte zdlouhavě hledat po obchoďácích specifické logo fotbalového týmu, ale můžete využít svoji kreativitu a vytvořit tematický talisman za pomoci korálků, řetízků a dalších komponentů.


8. Levnější paráda

Člověk by se až divil, jak velký rozdíl je ve stříbrném řetízku, který zakoupíte jako komponent, oproti stejnému řetízku ve zlatnictví, jenž se bere za hotový šperk. Ať už jste fanouškem blýskavých krystalů SWAROVSKI, elegantních perel do divadla, nebo složitých šitých šperků z korálků, domácí výroba se vám vždycky vyplatí.

DSC09483
Krásný šperk s krystalem SWAROVSKI si můžete vytvořit během pár minut za použití Shamballa šňůry!


9. Naučíte se novému řemeslu

Pokud je tvorba šperků vaše vášeň, zavede vás do zákoutí, kde se můžete naučit spoustu zajímavých technik. Nejen ty, které ovládaly naše prababičky, protože svět korálkování a šperkařství se neustále posouvá dál, a vy tak můžete sledovat nové zajímavé trendy.


10. Efektivní koníček

Pokud spojíme všechny předchozí body, stačí trochu obchodního ducha a internet k tomu, abyste mohla ze svého koníčku udělat efektivní přivýdělek, nebo dokonce hlavní činnost.


Tak s chutí do tvorby a jako vždy vám přejeme spoustu krásných doplňků!

019
Tvořit můžete spoustu šperků podle své fantazie nebo se můžete nechat inspirovat v naší Inspirační galerii.

Související články

Dárek ke Dni dětí

Dárek ke Dni dětí

Nakupte ještě dnes a můžete získat sadu akrylových korálků jako dárek ke Dni dětí.

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení Blíženců a jaké mají vlastnosti!

Macramé výzva: rozhovor s ambasadorkou Ivčou

Macramé výzva: rozhovor s ambasadorkou Ivčou

Přečtěte si rozhovor s naší macramé ambasadorkou Ivčou. Povídali jsme si mimo jiné o tom, jak s tvorbou sama začala, kde hledá inspiraci nebo co by vzkázala těm, kteří by chtěli začít.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Jaroslava
Neděle, 28. Květen 2023

100%

Jsem spokojená

Dana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Rychlé jednání,dobré zkušenosti s obchodem

Jana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Vše v pořádku a nádherné