10 tipů jak zabalit šperky pod stromeček

Pondělí, 7. prosinec 2020

Chystáte se letos pod stromečkem svým blízkým udělat radost vlastnoručně vyrobeným šperkem? Nechte promluvit už jeho obal! I samotná krabička může být krásná. Připravili jsme pro vás 10 tipů, jak zabalit šperk pro ženy i muže.

10 tipů jak zabalit šperky pod stromeček

Na letošní Vánoce jsme připraveni. Rozšířili jsme pro vás sortiment dárkových krabiček o nové decentní motivy, které se můžou snadno stát základem pro vaše další kreativní tvoření. Kromě krabiček máme nově i malé taštičky ve stejném designu. A krabičky do nich krásně pasují.

Untitled design (13)

1. Balíček s rolničkou

Rolnička je jedním ze základních symbolů Vánoc. Využívá se jako ozdoba, ale například i jako součást vtipných svátečních oblečků. Jsou Rolničky nejoblíbenější koledou toho, koho obdarováváte? Ozdobte zvonivým korálkem i balíček.

Materiál

Postup

Několikrát krabičku omotáme provázkem a při poslední otáčce navlékneme rolničku. Provázek vzadu zavážeme na pevný uzlík. Za provázky zastrčíme větvičku a dárek je zabalený.

dárky 1

 


Untitled design (14)

2. Balíček s ozdobou

I obal je součástí dárku. Proč ho nevyužít k tomu, abychom darovali něco navíc? Připevněte ke krabičce ozdobu, kterou může příští rok obdarovaný pověsit na stromeček nebo si s ní ozdobit sváteční aranžmá.

Materiál

Postup

Vyrobte korálkovou vánoční ozdobu na drátěném základu. Inspirovat se můžete třeba v předchozím článku. Ozdobu přivažte provázkem tak, aby se neponičila (nelepte ji). A je to!

dárky 2


Untitled design (15)

3. Balíček s písmenky

Nebaví vás vypisovat kartičky se jmény? Nechcete kazit hezkou krabičku nápisem fixem? Použijte na jmenovku korálky s písmenky!

Materiál

Postup

Na tenký drátek navlékněte jméno obdarovaného z plastových korálků. Jeden konec drátku si držte ze zadní strany krabičky a volný konec libovolně obmotávejte, aby se dosáhlo abstraktního vzoru. Pokud jste spokojeni, drátek uštípněte a oba konce k sobě spojte zakroucením. Poté je zasuňte pod vrstvu drátků, aby se náhodou někde nezatrhly.

dárky 3


Untitled design (17)

4. Krabička s andělem strážným

Chcete, aby váš dárek mezi ostatními opravdu vynikl? Ozdobte ho perlovým andělíčkem.

Materiál

Postup

Uštípněte si drátek a balíček s ním omotejte, jako byste pracovali se stužkou. Místo mašličky jen vzájemně drátky zakruťte a opět balíček omotejte. Na jeden z konců navlékněte postupně větší korálek – křidélka – menší korálek – rondelku a drátek přes krabičku přetáhněte. Na spodní straně opět oba konce zakruťte a přebytečný drátek uštípněte.

dárky 5


 

Untitled design (18)

5. Elegantní balíček s perličkami 

K tomu, abyste vytvořili elegantní, a přitom efektní balíček, nepotřebujete mnoho. Stačí drátek a pár pěkných korálků. My jsme použili perličky, ale stejně dobře poslouží broušené korálky nebo třeba minerály.

Materiál

Postup

Krabičku omotáme několika vrstvami tenkého drátku. Při poslední otočce na drátek navlékneme korálky a rondelky. Konce drátku na zadní straně spojíme zakroucením a zasuneme je pod vrstvu drátků. Můžeme přidat větvičku pro dobarvení atmosféry.

dárky 6


Untitled design (20)

6. Balíček s dřevěnými písmenky

Tíhne obdarovaný k přírodním materiálům? Vyrobte mu jmenovku z dřevěných korálků s písmenky. Sice jsou primárně určené pro dětské hračky a doplňky, ale to nikdo nepozná. ;-)

Materiál

Postup

Libovolným způsobem omotáme krabičku provázkem. Při poslední otočce navlékneme písmenka. Na zadní straně zavážeme pevným uzlíkem. Můžeme přidat trochu voňavého jehličí. A je to!

dárky 4


Untitled design (19)

7. Balíček s hvězdičkou z pryskyřice

Pokud pracujete s pryskyřicí, mějte vždycky po ruce formičky, do nichž můžete vylít pryskyřici, která vám zbyde. Nám takhle zbyla modrá pryskyřice imitující sklo, kterou jsme vylili do silikonové formy primárně určené pro FIMO.

Materiál

Postup

Pryskyřice potřebuje pro úplné vytvrdnutí 48 hodin. Proto si ozdobu raději přichystejte v předstihu. Balíček můžete omotat drátkem (provázkem nebo mašlí). Na vybrané místo pak ozdobu přilepte tavnou pistolí a je to.

dárky 7


Untitled design (23)

8. Cedulka na taštičku

Už jste vyzkoušeli práci se samotvrdnoucí hmotou FIMO Air? Pokud ne, Vánoce by mohly být skvělou příležitostí! Je to hmota, která se svojí konzistencí podobá spíše keramické hlíně než běžnému FIMO. Ztvrdne díky tomu, že jí necháte pár dní odpočívat. To je všechno, žádná trouba není potřeba. Hmotu po vytvrdnutí můžete navíc namalovat akrylovými barvami. Tvoření s FIMO Air si můžete užít i s menšími dětmi.

Materiál

Postup

Z balíčku si utrhneme kousek hmoty a tu rozválíme na cca 3 mm vysoký plát. Vykrajovátkem z něj vykrojíme požadovaný tvar. Vezmeme si párátko a jako první do tvaru uděláme dírku na protažení provázku. Dáme si pozor, aby dírka byla opravdu skrz. Poté pomocí párátka do hmoty napíšeme jméno obdarovaného. Můžeme také doplnit libovolnou strukturu – například my jsme po obvodu udělali tečky. No a teď už stačí jen počkat, až hmota ztvrdne. Doporučujeme jí dát 48 hodin. Cedulku poté připevníme provázkem, stužkou nebo drátkem.

dárky 8


Untitled design (22)

9. Vlastnoručně vyrobený spojovací díl

S FIMO hmotou se dá opravdu dobře vyhrát. Tuto možnost můžete samozřejmě vytvořit i z klasického polymerového FIMO – obdarovaný potom může spojovací díl s písmenkem nosit třeba jako náramek.

Materiál

Postup

Stejně jako v předchozím případě si vyválíme hmotu na cca 3 mm a vykrojíme tvar – kolečko. Párátkem tentokrát uděláme dírky na obou stranách. Doprostřed tvaru napíšeme iniciály obdarovaného. Pokud chcete dodat trochu barvy, prstem na hmotu naneste perleťový pudr. Nechte 48 hodin zaschnout a poté bezbarvým lakem (třeba tím na nehty) povrch přelakujte, aby pudr neopadal.

dárky 9


Untitled design (21)

10. Korálková girlanda 

Když už jednou otevřeme balíček FIMO Air, je lepší mít v zásobě plány na víc projektů. Hmota snadno vysychá, a proto je lepší ji zpracovat najednou.

Materiál

Postup

Vykrojíme si obdélníčky hmoty a jeden jejich konec omotáme kolem párátka. Tím vytvoříme tunýlek, který bude následně naší dírkou. Hmota se k párátku nepřilepí, takže ji můžeme nechat na párátku klidně uschnout. Počet obdélníčků by měl odpovídat počtu písmen ve jméně obdarovaného. Na každý obdélník pak párátkem napíšeme jedno písmeno. Můžeme hmotu posypat třpytkami a lehce je do ní zatlačit prstem. Po zaschnutí hmoty vše přetřeme bezbarvým lakem, aby se třpytky zafixovaly.

Copy of dárky 9


Pokud si nevyberete z vykrajovátek, která nabízíme, můžete použít i ta na cukroví. :-)

Tak co, už máte jasno, jaký kabátek letos pod stromečkem obléknou vaše korálkové dárečky? Ať zvolíte jakýkoliv způsob, přejeme vám hlavně, aby vám tvoření dělalo radost a u obdarovaného vykouzlilo úsměv na tváři. 

Budeme moc rádi, když se nám na Facebooku nebo Instagramu pochlubíte svými korálkovými dárečky.

Související články

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Nakupte do neděle 14. 4. 2024 a můžete mít slevu až 150 Kč na celý nákup! Jak na to? Čtěte níže.

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jaro je tu a s ním čerstvá dávka inspirace pro tvoření jarních dekorací! V tomto článku vám přinášíme pět kreativních nápadů na DIY svícen, papírové sněženky nebo nástěnné dekorace. Pusťte se do jarního tvoření ještě dnes!

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Propadněte magickému manumitu, dnes 1. 4. 2024 navíc s možností nákupu se slevou 14 % na celou objednávku.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Milena
Pátek, 19. Duben 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Čtvrtek, 18. Duben 2024

100%

Fantasticky obchod!

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.