Inspirace za plotem - Ema Mamisu

Čtvrtek, 18. březen 2021

Už i Ema má mísu z Ema Mamisu, máte jí i vy? Jestli tenhle originální obchod s autorskou keramikou ještě neznáte, přečtěte si nový rozhovor. >>>

Inspirace za plotem - Ema Mamisu

Pokud chcete někomu (nebo klidně sobě) udělat radost krásným hrnečkem, talířkem nebo jiným keramickým dílkem, pak je obchůdek Ema Mamisu nejspíš přesně to, co hledáte. Všechna jejich keramika je ručně dělaná, proto se dá říct, že každý jeden kousek je originál. Pojďte s námi nahlédnout do jejich dílny v novém rozhovoru v rámci Inspirace za plotem. Na otázky nám odpovídala sama autorka a majitelka Bára.

Jak bys popsala a více přiblížila značku Ema Mamisu a kdo ji tvoří?

Pod značkou Ema Mamisu vzniká autorská keramika Báry Diduchové. Mým cílem od začátku bylo tvořit nádobí, které budou mít lidé opravdu rádi, budou je rádi používat a při každém použití pocítí nějakou příjemnou emoci. Značku jsem založila před sedmi lety a v současné chvíli mi řemeslně pomáhají dva lidé - Martin a Peťa. 

Velikonoce-005 (1)

Jak to všechno začalo?

Chodila jsem na keramickou průmku v Bechyni a prosadila jsem si ji jako druhou střední školu po gymnáziu. Opravdu jsem se chtěla řemeslo naučit a živit se jím. Během studia jsem ale viděla, jak náročné řemeslo to je a moje romantické představy mě přešly. Po škole mě osud zavál do Prahy na peďák, provozovala jsem čajovnu, pak jsem se o další čajovnu starala jako provozní. Čaj je s keramikou úzce spjat a mně se do ruky dostávaly krásné japonské, čínské, korejské ale i české kousky a má touha se keramikou začít živit rostla.

A pak už jsem tomu šla naproti a hlavně už jsem měla zkušenosti s živnostničením a už jsem se toho tak nebála. Nakonec jsem dostala padáka a už mi nic nebránilo :-D

Začala jsem doma v pokoji, výrobky jsem převážela pálit jinam a postupně se dopracovala k vlastní dílně a obchodu. 

DDE05567

Kde berete inspiraci pro nové produkty?

Přijde mi, že s keramikou a inspirací je to složité. Máte jasně danou věc, například hrnek, nebo talíř. Keramika nabízí spojení prostoru, plochy a technologie. Můžete mít nějaký nápad, ale když nebudete vědět, jaké materiály použít, tak se kýžený výsledek nedostaví. Není úplně jednoduché tohle všechno vybalancovat, aby byl výsledný produkt jak maximálně funkční, tak krásný. Určitě a k tomu se přiznám bez mučení mě inspiruje práce ostatních keramiků a designérů, ale nakonec si vždy musím najít vlastní cestu k tomu, jak ten hrnek, talíř, misku pojmout a tam už se projevuje rukopis a má osobnost a každý krok, i ten zdánlivě nepovedený mě posouvá dál a otvírá další a další možnosti. A keramika má možnosti nevyčerpatelné, takže se těším, co si ještě ve svém životě vyzkouším.

Zabýváte se jen keramikou, nebo u vás zákazníci najdou i něco dalšího?

Zabýváme se jen keramikou, ale snažím se neustále rozšiřovat portfolio produktů. Takže minulý rok vznikly třeba úchytky, šperky a rozličné ozdoby pro různá období. Nedokážu dělat pořád to samé dokola.

DDE05571

Co tě na tvorbě nejvíc baví a co naopak?

Na tvorbě mě nejvíc baví vymýšlení nových produktů, dekorů, celý ten proces od nápadu po realizaci. Když otvírám pec a mám tam nový produkt, nebo postup, tak nemůžu dospat. Docela mě i baví následná produkce. Novou věc vyfotit a ukázat jí v té emomísí bublině a čekání na reakcea zpětnou vazbu, která je pořád hodně poztivní.

Strašlivě, ale strašlivě nenávidím administrativu, která je spojená s podnikáním. Moc bych si přála, aby se nad tím konečně někdo zamyslel a nějak výrazně to zjednodušil, ale to je asi čekání na Godota.

Jaké máte plány do budoucna? Na co se můžeme těšit?

Myslím, že nás čeká velmi náročný rok, takže můj jediný plán teď je to vše zvládnout a dostat se zase do nějaké větší stability. To bych si opravdu moc přála.

 

Velikonoce-061

Související články

Červnová výzva: Tvořte náramky z minerálů

Červnová výzva: Tvořte náramky z minerálů

Zapojte se do červnové tvořivé výzvy! Pusťte se do tvoření náramků z minerálů, pochlubte se výsledkem a vyhrajte až 1 000 Kč!

Dárek ke Dni dětí

Dárek ke Dni dětí

Nakupte ještě dnes a můžete získat sadu akrylových korálků jako dárek ke Dni dětí.

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení Blíženců a jaké mají vlastnosti!

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Eva
Pondělí, 5. Červen 2023

100%

Doporučuji!!

+ Velmi rychlé a spolehlivé dodání

Pavla
Neděle, 4. Červen 2023

100%

Jsem velmi spokojená .

Marie
Pátek, 2. Červen 2023

100%

rychlost dodání, úplná spokojenost