Jak na andělské šperky

Čtvrtek, 12. listopad 2020

Andělské šperky nikdy nevyjdou z módy. Možná je to díky tomu, jak nevinně vypadají, možná je to díky tomu, že v sobě skrývají mnohem hlubší symboliku, kterou vnímáme v našem podvědomí. Líbí se i vám? Prozradíme vám proč!

Jak na andělské šperky

Určitě jste si všimli, že poslední dobou se domácí dekorace, ozdoby na stromeček a dokonce i módní šperky často inspirují andělskou tématikou. Tento oblíbený symbol nejen že krásně vypadá, ale podprahově působí i na naši psyché.

Andělská symbolika

Andělé v biblickém podání jsou statná stvoření s bílými křídly, která existují na hranici božské dokonalosti a lidské zvědavosti. Nebojte se, nemusíte být věřící na to, aby se vám mohli andělé líbit a dokonce jste je mohli nosit například ve formě šperku na sobě. V dnešní moderní době se na anděly nedíváme ze stejného úhlu a přikládáme jim spíše formu jakési pozitivní energie, která je speciální tím, že má různou formu podle toho, jakým životním obdobím procházíme.

Jejich hlavním úkolem je působit jako ochránci. Důvod, proč jsou andělíčci stále tak populární je fakt, že jim přikládáme právě ochranitelskou energii. Spojujeme je s čistou láskou a s rodinou. Někteří věří na to, že je andělé nejen chrání, ale také provádí životem tak, aby jim pomohli vyléčit stará traumata, najít lásku, pro čistotu mysli, zdraví nebo jednoduše pro lehkost bytí. Andělské šperky a doplňky v sobě tuto energii nosí, a tak působí na naše podvědomí.

DSC00791

Pokud se vám tedy andělské šperky líbí a věříte na jejich symboliku, nečekejte a vytvořte si své vlastní.

Anatomie anděla

Pokud se rozhodnete vyrábět talisman nebo dekoraci v podobě anděla, s velkou pravděpodobností budete pracovat  se třemi, maximálně 4 prvky: tělíčkem, křidélky a hlavičkou. Na hlavičce může, ale nemusí sedět svatozář. Pomocí těchto prvků každý snadno identifikuje, že se jedná o andělíčka. To nám dává celkem volnou ruku v tom, z čeho dané prvky vyrobíme.

Tělíčko

Jako tělíčko nebo sukýnka se nejčastěji používá korálek kapkovitého nebo trubkovitého tvaru. Najdete je mezi voskovými perlami nebo si třeba můžete vybrat mezi korálky či přívěsky SWAROVSKI. Ale fantazii se meze nekladou. Pokud míříte spíše minimalistickým směrem, může tělíčko nahradit třeba i větší kulička (např. minerálový korálek).

Křidélka

Jestliže jste se rozhodli vyrábět andělíčka vlastními silami z drátků, můžete si vytvarovat křidélka dle libosti. Ostatní potřebují využít komponentu na andělská křídla. Protože víme, že andlíci jsou vaši oblíbenci, nabízíme křidélka v opravdu široké paletě tvarů a velikostí. A to jak z bižuterního kovu, tak ve variantě ze stříbra. Vaše srdce si získala letošní novinka – stříbrná křidélka Amoracast.

DDE01676

Hlavička

Na hlavičku andílka můžete použít libovolný korálek, který bude menší než tělíčko. Nikde není dáno, že musí mít stejnou barvu. Klidně svého andílka oblečte do barevné sukýnky a na hlavičku použijte perličku. Minimalisté si mohou pohrát třeba s leskem a matem ve stejné barvě – matné tělíčko, lesklá hlavička. Nemusí se jednat vždy jen o kuličku, skvěle vypadají například broušené korálky SWAROVSKI.

Svatozář

Chcete-li více elegantního anděla, můžete mu nasadit i svatozář. Tu můžou reprezentovat například rondelky, ale také mezidíly a distanční kroužky, kterými tak rádi zdobíte své náramky.

DSC04403

Jak vyrobit anděla?

Výrobní postup vždy záleží na tom, jaká má být výsledná podoba andílka. Chcete vyrobit jemné náušnice? Pak potřebujete pouze ketlovací nýt, na který navlečete tělíčko, křidélka a hlavičku, a to vše připojíte k náušnicovému háčku. Spočítejte si dobře velikost svých elementů, aby byl nýt dostatečně dlouhý.

Pokud chcete vyrobit třeba větší přívěsek na klíče nebo třeba vánoční ozdobu, potřebujete silnější drátek, který vám poslouží místo nýtu. Pomocí kombinovaných kleští si připravte požadovanou délku drátku a na jednom konci udělejte smyčku. Navlékněte všechny prvky a na konci opět ukončete smyčkou / očkem, pomocí kterého můžete andílka připevnit k dalším elementům.

Vyrábíte-li náramek, třeba navlečený na elastomeru, pak si rozvrhněte správně korálky, aby vám andělíček vyšel na střed. Vše navlékněte, zavažte uzlík a je hotovo. Tímto způsobem vyrobíte krásné náramky z minerálů, ale i ze SWAROVSKI korálků a perel.

A jste-li zkušený korálkář, pak můžete nechat svou kreativitu rozběhnout a využít všemožné techniky šitého šperku. Andílci se dají uháčkovat, ušít, vyšít nebo třeba vytkat na stavu.

Ať už jste začátečník nebo pokročilý, v naší Inspirační galerii najdete spoustu zajímavých návodů na andělské šperky a ozdoby. Budeme moc rádi, když nám pošlete fotku talismanu, který jste vytvořili. Třeba na Facebooku nebo na Instagramu.

DDE01723

Související články

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Nakupte do neděle 14. 4. 2024 a můžete mít slevu až 150 Kč na celý nákup! Jak na to? Čtěte níže.

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jaro je tu a s ním čerstvá dávka inspirace pro tvoření jarních dekorací! V tomto článku vám přinášíme pět kreativních nápadů na DIY svícen, papírové sněženky nebo nástěnné dekorace. Pusťte se do jarního tvoření ještě dnes!

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Propadněte magickému manumitu, dnes 1. 4. 2024 navíc s možností nákupu se slevou 14 % na celou objednávku.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Milena
Pátek, 19. Duben 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Čtvrtek, 18. Duben 2024

100%

Fantasticky obchod!

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.