Jak si vybrat správné komponenty na náušnice

Úterý, 26. květen 2020

Chystáte se vytvořit náušnice pro vás nebo jako dárek a nejste si jistí, které komponenty budou vypadat dobře a vystihnou vaši ideu? Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci.

Jak si vybrat správné komponenty na náušnice

Na poli šperkařství existují desítky různých komponentů, které nejen že mají unikátní tvary a barvy, ale také se odlišují svým použitím. Možná jste si vybrali korálky, které chcete do náušnic zakomponovat, ale nejste si jistí jaké zapínání je pro váš šperk to nejvhodnější. Pojďme se tedy podívat na jejich rozdíly a uplatnění.

Puzety

Puzety jsou velmi efektivní především pro jednoduché náušnice, kterým se lidově říká “pecky”. Jedná se o spojení ozdobného komponentu, kterým může být například jen stříbrné kolečko, s dříkem, který se následně zabezpečuje z druhé strany ucha pomocí náušnicové zarážky.

Puzety jsou velmi oblíbené především protože jsou většinou malé. Jsou tak ideální pro ty, kteří nemají rádi velké honosné náušnice, s náušnicemi začínají nebo mají rádi minimalistické šperky. Na trhu existuje desítky různých tvarů a vzorů například od značky OmegaCast pro křišťálovou pryskyřici nebo puzety s ověsem, které se dají dozdobit přívěsky nebo korálky. Vyberte si v kategoriích stříbrných a pozlacených puzet nebo u značky Nunn design.

DSC03799

Háčky

Háčky se na rozdíl od puzet používají ve spojení s dalšími komponenty. Pověsit na ně můžete opravdu všechno co vaše ucho udrží. Ať už jsou to krystaly, tvarované perly, střapce nebo spojení všech dohromady. I háčky na sobě mohou mít speciální lůžka právě na vložení SWAROVSKI kamenů nebo na vylévání pryskyřicí.

Záleží však také na praktické stránce, jelikož háčky nabízí několik různých druhů. Otevřené háčky jsou ideální tím, že je snadno zavěsíte a můžete jít. Jejich zadní strana je většinou dlouhá, takže se nestává, že by se vám náušnice ztratila a háček můžete popřípadě také zabezpečit náušnicovým motýlkem. Pokud si však chcete být opravdu jistí, existují také uzavřené náušnicové háčky, které nabízí speciální zarážku, za kterou háček zaháknete a tím jej zabezpečíte. Tyto háčky jsou velmi populární například u Boho náušnic.

U šperků, které působí luxusněji, se používají mechanické háčky. Ty se vyznačují speciálním mechanickým zapínáním na zadní straně, která se postará o to, aby se vám háček skutečně za žádnou cenu neotevřel. Celkově také nabízí spoustu různých tvarů a u nás je najdete také se speciálními dříky, které padnou do SWAROVSKI přívěsků.

DSC04206

Kruhy

Kruhy jsou další velmi známou a jednoduchou variantou, která se většinou vyskytuje jako hotový šperk. Pokud však máte uzavřené kruhy, můžete je samozřejmě různě dozdobit například tak, že na ně pověsíte spojovací očko a váš oblíbený přívěsek nebo je můžete okrášlit řetízky a vytvořit si tak extravagantní šperk.

DSC02848

Kreole

Podobným komponentem jsou kreole, které podobně jako kruhy můžete buď nosit samostatně nebo je použít jako polotovar k vašemu šperku. Často se k nim musí přikoupit háček ale existují i takové, které mají své vlastní zapínání, jako například kreole od Nunn Design. Pokud nevíte, co všechno můžete na kreole zavěsit, nechte se inspirovat například naším návodem na luxusní kreole se SWAROVSKI krystaly nebo na Boho kreole se s krémovými střapci.

DSC01960

Související články

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Nakupte do neděle 14. 4. 2024 a můžete mít slevu až 150 Kč na celý nákup! Jak na to? Čtěte níže.

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jaro je tu a s ním čerstvá dávka inspirace pro tvoření jarních dekorací! V tomto článku vám přinášíme pět kreativních nápadů na DIY svícen, papírové sněženky nebo nástěnné dekorace. Pusťte se do jarního tvoření ještě dnes!

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Propadněte magickému manumitu, dnes 1. 4. 2024 navíc s možností nákupu se slevou 14 % na celou objednávku.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Milena
Pátek, 19. Duben 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Čtvrtek, 18. Duben 2024

100%

Fantasticky obchod!

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.