Jak si vybrat správné komponenty na náušnice

Úterý, 26. květen 2020

Chystáte se vytvořit náušnice pro vás nebo jako dárek a nejste si jistí, které komponenty budou vypadat dobře a vystihnou vaši ideu? Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci.

Jak si vybrat správné komponenty na náušnice

Na poli šperkařství existují desítky různých komponentů, které nejen že mají unikátní tvary a barvy, ale také se odlišují svým použitím. Možná jste si vybrali korálky, které chcete do náušnic zakomponovat, ale nejste si jistí jaké zapínání je pro váš šperk to nejvhodnější. Pojďme se tedy podívat na jejich rozdíly a uplatnění.

Puzety

Puzety jsou velmi efektivní především pro jednoduché náušnice, kterým se lidově říká “pecky”. Jedná se o spojení ozdobného komponentu, kterým může být například jen stříbrné kolečko, s dříkem, který se následně zabezpečuje z druhé strany ucha pomocí náušnicové zarážky.

Puzety jsou velmi oblíbené především protože jsou většinou malé. Jsou tak ideální pro ty, kteří nemají rádi velké honosné náušnice, s náušnicemi začínají nebo mají rádi minimalistické šperky. Na trhu existuje desítky různých tvarů a vzorů například od značky OmegaCast pro křišťálovou pryskyřici nebo puzety s ověsem, které se dají dozdobit přívěsky nebo korálky. Vyberte si v kategoriích stříbrných a pozlacených puzet nebo u značky Nunn design.

DSC03799

Háčky

Háčky se na rozdíl od puzet používají ve spojení s dalšími komponenty. Pověsit na ně můžete opravdu všechno co vaše ucho udrží. Ať už jsou to krystaly, tvarované perly, střapce nebo spojení všech dohromady. I háčky na sobě mohou mít speciální lůžka právě na vložení SWAROVSKI kamenů nebo na vylévání pryskyřicí.

Záleží však také na praktické stránce, jelikož háčky nabízí několik různých druhů. Otevřené háčky jsou ideální tím, že je snadno zavěsíte a můžete jít. Jejich zadní strana je většinou dlouhá, takže se nestává, že by se vám náušnice ztratila a háček můžete popřípadě také zabezpečit náušnicovým motýlkem. Pokud si však chcete být opravdu jistí, existují také uzavřené náušnicové háčky, které nabízí speciální zarážku, za kterou háček zaháknete a tím jej zabezpečíte. Tyto háčky jsou velmi populární například u Boho náušnic.

U šperků, které působí luxusněji, se používají mechanické háčky. Ty se vyznačují speciálním mechanickým zapínáním na zadní straně, která se postará o to, aby se vám háček skutečně za žádnou cenu neotevřel. Celkově také nabízí spoustu různých tvarů a u nás je najdete také se speciálními dříky, které padnou do SWAROVSKI přívěsků.

DSC04206

Kruhy

Kruhy jsou další velmi známou a jednoduchou variantou, která se většinou vyskytuje jako hotový šperk. Pokud však máte uzavřené kruhy, můžete je samozřejmě různě dozdobit například tak, že na ně pověsíte spojovací očko a váš oblíbený přívěsek nebo je můžete okrášlit řetízky a vytvořit si tak extravagantní šperk.

DSC02848

Kreole

Podobným komponentem jsou kreole, které podobně jako kruhy můžete buď nosit samostatně nebo je použít jako polotovar k vašemu šperku. Často se k nim musí přikoupit háček ale existují i takové, které mají své vlastní zapínání, jako například kreole od Nunn Design. Pokud nevíte, co všechno můžete na kreole zavěsit, nechte se inspirovat například naším návodem na luxusní kreole se SWAROVSKI krystaly nebo na Boho kreole se s krémovými střapci.

DSC01960

Související články

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Upcyklované vánoční dárky

Upcyklované vánoční dárky

Možná i vy jste, stejně jako já, hromadiči. Kreativním duším se to občas stává, že v různých objektech vidí další možnosti využití. Protože tenhle kelímek se může jednou hodit… A tahle sklenice od okurek je taky moc hezká! Často to vede k tomu, že nám náš tvořivý koutek bobtná a bobtná do objemů, které už nejdou uštěpačným poznámkám ostatních členů rodiny. Ale teď máme dobrou příležitost, jak se zásob zbavit! Vánoce.

Adventní věnce 4x jinak

Adventní věnce 4x jinak

Je pro vás adventní věnec jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc? Pro nás taky. To těšení se na neděli, kdy budeme moci zapálit další svíčku, jen tak něco nenahradí. Ale o samotném plamínku to není…

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
97 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Ivana
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Doporučuji všem

+ Rychlé vyřízení objednávky

Miloslava
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Je to moje cca 5-tá objednávka a zatím bylo vše v pořádku. Velký výběr kvalitního zboží, včetně návodů na výrobu. Takže skvělá inspirace a možnost hned vybrat potřebný materiál. Za mne mohu jen…

Radka
Úterý, 29. Listopad 2022

100%

velký výběr, rychlé dodání