Jak začít s korálky - náramkové základy

Čtvrtek, 13. srpen 2020

Jak navléknout korálek ke korálku je každému jasné... Ale jak postupovat v případě, že chcete začít pracovat s komponenty? Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém vás provedeme jednoduchými technikami, které posunou vaše korálkování na novou úroveň.

Jak začít s korálky - náramkové základy

Co si budeme nalhávat, najít volný čas na tvoření není úplně snadné... Co tedy dělat, když si i přes to chcete užít svoji kreativní chvilku a vyrobit si pěkný doplněk? Zajímavou novinkou jsou náramkové základy, díky kterým budete mít šperk hotový doslova za pár minut.

Druhy náramkových základů

Akutální trend velí vrstvit. Náramky je třeba nosit tak, aby vám na ruce tvořily unikátní kolekci doplňků. Nebojte se spojovat různé materiály a styly. Společně budou vypadat skvěle. Typy, jak tento trend uchytit, jsme vám zpracovali v podobě videa o vrstvených náramcích. A několik vrstev si můžete snadno vyrobit i právě díky náramkovým základům!

Základ se shambala šňůrou

S nylonovou shamballa šňůrou se dají dělat velká kouzla. Chce to ale um a trpělivost. Ať už vám schází to či ono, řešením je využítí shamballového základu. Stačí 2 spojovací kroužky pomocí kterých k základu připevníte vybraný motiv spojovacího dílu.

K shamballa základu se skvěle hodí i spojovací díly TierraCast s lůžky pro vlepení krystalů Preciosa.  

DSC09301-01

Základ se šňůrkou

Pokud se vám líbí rozmanitá barevnost, kterou nabízí shamballa, ale toužíte po jemnějším šperku, můžete využít základ se šňůrkou. Vybrat si můžete ze šňůrky s posuvným uzlíkem nebo s karabinkovým zapínáním. Obě varianty obsahují komponenty z Ag 925. Zlatá varianta je pozlacené 24karátovým zlatem a rosegold pak 18karátovým růžovým zlatem.

Základ s karabinkovým zapínáním již obsahuje spojovací kroužky, stačí tedy vložit vybraný spojovací díl. K základu s posuvným uzlíkem je třeba spojovací kroužky dokoupit.

DSC08874

Základ s řetízkem

Chcete opravdu luxusní šperk? Zvolte si základ ze stříbrného řetízku (nebo pozlaceného). Pokud má v sobě základ jehlu, je určen pro navlečení korálků. Pokud má spojovací kroužky, vkládá se do něj spojovací díl.

DSC08862

Druhy spojovacích dílů

Jak spojit jednotlivé části náramku? V podstatě máte dvě varianty: buď zvolíte hotový komponent, který najdete v kategorii spojovací díl nebo si vytvoříte svůj vlastní pomocí ketlovací jehly. Na jehlu navléknete libovolné korálky a ukončíte očkem.

Jak na to?

Náramkové základy se spojovacími díly pojí pomocí kroužků. Buď mají tyto kroužky již v sobě (a je třeba je jen otevřít) a nebo je třeba kroužky dokoupit zvlášť.

Abychom kroužek správně otevřeli a zase zavřeli budeme potřebovat dvoje kleště - ideálně, pokud jsou oboje ploché, ale je možné si vystačit i s kombinací plochých a kulatých kleští.

1) Kleštěmi chytíme část kroužku těsně vedle přerušeného spoje a druhými kleštěmi kroužek uchopíme ve stejném místě, jen z druhé strany.

2) Nyní pootočíme jednu stranu kroužku ve směru k sobě a druhou proti, aby se nám zvětšila mezera do které následně vložíme komponent

3) Koužek uzavřeme tak, že stranu kroužku kterou jsme pootočili od sebe nyní točíme k sobě a stranu kterou jsme točily k sobě vrátíme pootočením od sebe. 

Důležité! Kroužek rozevíráme vždy pohybem "od sebe-k sobě" nikdy ne do stran, protože tím bychom porušili jeho původní tvar. A to by mohlo snadno vést k mezírce, která by narušovala pevnost spoje.

DSC08183

Jak můžu náramkový základ použít?

Náramkové základy nabízejí tisíce kombinací. Pokud právě začínáte, můžete se inspirovat našimi návody pro úplné začátečníky

DSC02805

 

DSC09488

 

DSC08864

 


Další díly seriálu Jak začít s korálky

Související články

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Nakupte do neděle 14. 4. 2024 a můžete mít slevu až 150 Kč na celý nákup! Jak na to? Čtěte níže.

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jaro je tu a s ním čerstvá dávka inspirace pro tvoření jarních dekorací! V tomto článku vám přinášíme pět kreativních nápadů na DIY svícen, papírové sněženky nebo nástěnné dekorace. Pusťte se do jarního tvoření ještě dnes!

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Propadněte magickému manumitu, dnes 1. 4. 2024 navíc s možností nákupu se slevou 14 % na celou objednávku.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Milena
Pátek, 19. Duben 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Čtvrtek, 18. Duben 2024

100%

Fantasticky obchod!

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.