Vše pro tvorbu s Jesmonite

Ambasador trendu

Zuzana Dobšíčková
Hmotu Jesmonite jsem poprvé viděla na začátku roku 2021 u zahraničních DIY Youtuberů. Hned mě zaujala nejenom podobou výsledných výrobků, ale zejména tím, jak rychle tvrdne. U nás nebyla tenkrát k dostání a tak jsme začali usilovat o její distributorství. Velmi mě baví zkoumat možnosti kominace Jesmonite s dalšími materiály - pryskyřicí, akrylovými fixami nebo s vosky na svíčky.

Návody od Zuzky najdete zde >>>

Video: Jak na tvoření z hmoty Jesmonite

Základy a nejčastější dotazy

Jako první v České republice vám jako oficiální distributor představujeme hmotu Jesmonite. Licí ekologickou pryskyřici, se kterou snadno vyrobíte zajímavé dekorace v moderním minimalistickém i skandi stylu. Výhodou oproti klasické křišťálové pryskyřici je, že menší výrobek můžete z formy vyjmout hotový už po pár desítkách minut! S Jesmonite dosáhnete super trendy terrazzo efektu, mramorování nebo color blockingu. Vyrobte si drobné dekorace, které vám budou dělat radost každý den.
Jaký je rozdíl mezi křišťálovou pryskyřicí a Jesmonite?

Z vizuálního hlediska je rozdílem jednoznačně průhlednost. Pryskyřici můžete obarvit pomocí pudrů, aby byla neprůhledná. Jesmonite můžete obarvit, ale vždy zůstane neprůhledný, vzhledem připomínající sádrový odlitek.


Z výrobního hlediska se Jesmonite liší tím, že se skládá z tekuté a sypké složky, které po spojení ztvrdnou během pár desítek minut. Na práci s hmotou máte tedy mnohem méně času, ale hotový výrobek z formy můžete vyndat už po 30 minutách (například podtácek).

Jak z Jesmonite vyrobím to, co chci?

Jesmonite je licí hmota, která má po smíchání obou složek konzistenci podobnou těstu na palačinky. Je tedy vždy potřeba mít silikonovou formu, do které ji nalijete a jejíž tvar poté získá. Na Jesmonite můžete použít ty samé formy jako na křišťálovou pryskyřici. Jen je potřeba je vždycky pečlivě očistit.

Jak zjistím, kolik hmoty potřebuji pro danou formu?

Pokud nemáte zatím v oku dostatečný odhad, můžete do formy nalít vodu a tu pak slít do odměrky. Tím zjistíte, jaký objem má daná forma. Jesmonite AC100 se míchá v poměru 2,5 : 1 a na 100 ml velkou formu potřebujete 175 g směsi. AC730 pak v poměru 5 : 1 a na 100 ml formu potřebujete 185 g směsi. Více o jednotlivých druzích Jesmonite si můžete přečíst v našem článku.


V případě, že si hmoty připravíte více, než je na formu potřeba, zbytek rozprostřete na pečicí papír a vyrobíte si tak chipsy do terrazzo efektu pro další výrobek.

Jak můžu Jesmonite obarvit?
I když by se mohlo zdát, že inkousty na křišťálovou pryskyřici Jesmonite obarví, není tomu tak. Vzhledem k chemickému složení potřebuje Jesmonite vlastní pigmenty, které zajistí dobrou sytost a stálost barvy. Z naší nabídky si určitě vyberete. Mějte na paměti, že kombinací různých pigmentů docílíte úplně jiných odstínů i barev, než jsou původně v lahvičkách. Pigmentu stačí použít opravdu malé množství. Už 2 kapky obarví hmotu na výrobu jednoho podtácku. Celkové množství pigmentu ve směsi by nemělo přesáhnout 2 %. Více o barvení Jesmonite si můžete přečíst v našem článku.
Je Jesmonite voděodolný?

Samotný Jesmonite je na tom rozhodně mnohem lépe než třeba samotvrdnoucí hmota. Ale pokud ho chcete používat třeba na výrobu květináče nebo dekorace do exteriéru, vždy doporučujeme použít tmelicí zátěr. Ten hmotu hezky uzavře a ochrání proti vlivu vlhkosti i počasí.Ověřeno našimi zákazníky
100 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Sandra
Středa, 12. Červen 2024

100%

Komunikace s obchodem vynikající. Po odeslání objednávky jsem potřebovala doplnit ještě nějaké zboží, vše jsme vyřešili během jednoho krátkého telefonátu. Korálky z minerálů i ostatní zboží je z mého…

+ Rychlé dodání

+Výborná komunikace s obchodem, proškolený personál

+Vždy velmi kvalitní zboží

+Široký…

Vlasta
Středa, 12. Červen 2024

100%

Spolehlivé

Helena
Úterý, 11. Červen 2024

100%

Jsem velmi spokojená.

+ široký výběr zboží

+rychlé doručení