Duté korálky z Art Clay Silver

Duté korálky z Art Clay Silver

Duté korálky z Art Clay Silver
Duté korálky z Art Clay Silver

Postup výroby

 • Duté tvary patří k nejoblíbenějším technikám při práci s Art Clay Silver. Pomocí stříkačky a tekutého stříbra se dají vytvořit lehoučké a pěkné korále.

  Přípravu začnete tvarováním budoucího korálku z dřevité hlíny (Mokunensan) nebo papíroviny. Kouli napíchnete na špejli, aby se vám lépe pracovalo a nemuseli jste držet kouličku v prstech. Tvar necháme důkladně proschnout.

 • Po zaschnutí nanášíme linky stříkačkou. Zvolíme plastový hrot podle požadované síly linky. Nejtenčí je modrý hrot, zelený je střední a šedý je poměrně hodně silný. Když začínáte, přitiskněte lehce vytlačovanou hlínu k povrchu koule, pak už vedete linku nad povrchem, aby zůstala zakulacená. Pokládáte vlákno jakoby ze vzduchu. Kdybyste táhli hrot stříkačky přímo po povrchu, linka by se zploštila.

  Okolo špejlí je potřeba vykroužit kolečka ve dvou až třech vrstvách. Potom už pokrýváme povrch tak, aby se jednotlivá vlákna navzájem dotýkala. Ideální je „chaos“, kdy vrstvíme linky spletitě na sebe, v husté síti.

  Síť vláken na povrchu kuličky musí být dostatečně pevná, aby se po vypálení nezbortila. Nejlépe ve dvou až třech vrstvách.

  Mezi jednotlivými kroky uchováváme stříkačku pod vodní hlainou, hrotem dolů. Tím zajistíme, že se ke hmotě nedostane vzduch a nezatvrdne v ústí hrotu.

  Zobrazit celý postup

 • Pokud máte k dispozici pícku, je možné vypalovat duté tvary v ní. Jen z počátku hodně kouří a je dobré odvětrat dým. Výpal trvá 30 minut při teplotě 650 °C. Rychlejší je vypalování kahanem, zahřejete střed kuličky a opatrně necháte vyhořet. Vypalovat lze také na mřížce nad plynovým sporákem. Papírový model hoří lépe a méně kouří a páchne. Jakmile vyhoří poslední uhlík, stále ještě žíhejte – cca 1–2 minuty, podle velikosti kouličky. S plamenem pohybujte, aby se neprotavil povrch koule. Vzdálenost kahanu je cca 15 cm od povrchu.

 • Po vypálení okartáčujte mosazným kartáčkem a místy přeleštěte hladítkem. Hotový korálek můžete navléknout do náhrdelníku.

Materiál pro výrobuOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Eva
Pondělí, 5. Červen 2023

100%

Doporučuji!!

+ Velmi rychlé a spolehlivé dodání

Pavla
Neděle, 4. Červen 2023

100%

Jsem velmi spokojená .

Marie
Pátek, 2. Červen 2023

100%

rychlost dodání, úplná spokojenost