Náušnice Mandalky s korálky Les perles par Puca®

Náušnice Mandalky s korálky Les perles par Puca®

Náušnice Mandalky s korálky Les perles par Puca®
Náušnice Mandalky s korálky Les perles par Puca®
Náušnice Mandalky s korálky Les perles par Puca®
Náušnice Mandalky s korálky Les perles par Puca®

Postup výroby

 • *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Nejprve obšijeme SWRIV12. Začneme navlečením 3 TR11 na nit. Konec nitě necháme dostatečně dlouhý pro pozdější zavázání a zapošití. Navlečené TR11 prošijeme ještě jednou a nit utáhneme. Vznikne tak trojúhelník, který můžeme zajistit svázáním konců nití.

 • Nit provlečeme nejbližším TR11 a navlečeme na ni nový TR11. Tento krok opakujeme, až je mezi každými dvěma TR11 ze základového trojúhelníku přišit jeden nový TR11.

  Zobrazit celý postup

 • Pokračujeme třetí řadou, kde místo jednoho TR11 přidáváme dva. Obvod bude tedy tvořit šest nových TR11.
  Ve čtvrté řadě mezi každými dvěma TR11 přidáváme po jednom novém a v páté řadě potom přidáváme po dvou. Po dokončení páté řady obvod tvoří 12 TR11. Přidáváním se kolečko rozšiřuje. Pokud dobře utahujeme, začíná se tvořit kalíšek s mělkou prohlubní.

 • V šesté až jedenácté řadě přidáváme vždy po jednom novém TR11 (Obr. 9 a 10). Při šití osmé řady do kalíšku vložíme SWRIV12 (Obr. 11). Další řady hodně utahujeme, aby se SWRIV12 do kalíšku uchytila (Obr. 12).

 • Pro dokončení kalíšku použijeme korálky TDR. Protože jsou užší, jejich přidáváním se obvod kalíšku utáhne a SWRIV12 v něm nakonec bude pevně držet. Šijeme dvanáctou řadu, kde mezi každými dvěma TR11 přidáváme po jednom TDR. Nezapomeňte hodně utahovat, aby SWRIV12 v kalíšku pevně držela.

 • Na řadě je ušití zavěšení a dozdobení. Nit provlečeme skrz TR11 zpátky do sedmé řady a navlečeme 1× AP jeho krajní dírkou, 1× TDR, 4× TR11, 1× TDR a nit provlečeme druhou krajní dírkou korálku AP.

 • Jehlou prošijeme následující TR11 v sedmé řadě.
  Navlečeme 1× TR11, 1× AP jeho krajní dírkou, 1× TDR, 1× MP a 1× TDR a nit provlečeme druhou krajní dírkou korálku AP.
  Přidáme 1× TR11 a jehlou prošijeme následující TR11 v sedmé řadě.
  Navlečeme 1× AP jeho krajní dírkou, 1× TDR, 1× TR11, 1× MP, 1× TR11 a 1× TDR a nit provlečeme druhou krajní dírkou korálku AP.

 • Postup z kroku 9 opakujeme podél celého obvodu rivolky.

 • Nakonec nit ještě jednou protáhneme skrz očko pro zavěšení (1× AP, 1× TDR, 4× TR11, 1× TDR, 1× AP) a poté provlékáme korálky TR11 tak dlouho, až se zezadu uprostřed setká s druhým koncem (Obr. 21). Oba konce pevně svážeme a protáhneme několika TR11 tak, abychom do nich schovali uzlík (Obr. 22). Konce nití ustřihneme.

 • Hotovou náušnici pomocí plochých kleští zavěsíme na náušnicový háček.
  Celý postup zopakujeme, aby náušnice tvořily pár.Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Jaroslava
Neděle, 28. Květen 2023

100%

Jsem spokojená

Dana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Rychlé jednání,dobré zkušenosti s obchodem

Jana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Vše v pořádku a nádherné