Šperky pro princezny - Sada princezny Jasmíny

Šperky pro princezny - Sada princezny Jasmíny

Šperky pro princezny - Sada princezny Jasmíny

Postup výroby

 • *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné.

  Na podklad pro výšivku (např. filc, cca 20x20cm) obkreslíme šablonu náhrdelníku (Obr. 1)
  Načtrtnutou šablonu na náhrdelník najdete na obrázku, můžete si ale vyrobit šablony podle vlastní fantazie. Vnitřní průměr tohoto náhrdelníku je 12,5cm (nosí se těsně u krku), šířku si opět můžete upravit dle potřeby. Tiskněte na pevnější papír vel. A4 a vystřihněte (Obr. 2)
  Vyznačíme si místo, kde bude připevněná rivolka. Šít můžete zároveň i základ na náušnice, postup obšití rivolek bude totožný (Obr. 3)
  V označeném místě opatrně nastřihneme malý křížek, stačí 4-5mm na každou stranu, aby  vypouklá zadní strana rivolky do křížku pěkně zapadla (Obr. 4)
  Zadní stranu rivolky potřeme lepidlem až do krajů a nalepíme na označené místo. Přidržíme a necháme zaschnout (Obr. 5)

   

 • Abychom rivolku ještě upevnili, obšijeme ji rokajlem. Na niti dlouhé cca 0,5m uděláme na konci uzlík a prošijeme se zespodu skrz filc u hrany rivolky (Obr. 6)
  Navlékneme 2x TR8 a prošijeme filc shora dolů na šířku přidaných korálků podél hrany rivolky (Obr. 7)
  Prošijeme filc mezi dvěma nově přidanými korálky (Obr. 8)
  Prošijeme poslední přidaný korálek (Obr. 9)
  Opakujeme kolem dokola. Na konci řádku prošijeme i první přidaný korálek (Obr. 10)

   

  Zobrazit celý postup

 • Navlékneme 1x TR15 a prošijeme znovu stejný TR8, ze kterého vycházela nit. Prošijeme ještě i jeden další následující TR8 (Obr. 11)
  Navlékneme 1x TR15 a prošijeme ve směru zpět nově přidané TR15 (Obr. 12)
  Prošijeme TR8 na stejné úrovni ve směru šití a prošijeme ještě i další dva TR8 (Obr. 13)
  Opakujeme kolem dokola, tj. navlékneme 1x TR15, prošijeme v protisměru předchozí TR15, prošijeme opět ve směru šití TR8 na stejné úrovni a prošijeme ještě i další dvě následující TR8 ve směru šití. 
  Utahujeme jen zlehka. 
  Na konci řady prošijeme všechny TR15 dokola, prošijeme se skrz TR8 dospodu filcu a uděláme uzlík (Obr. 14)

   

 • Pokud máte dostatečně dlouhou nit, můžete pokračovat v šití, jinak si navlékneme novou cca 0,5m s uzlíkem.
  Prošijeme se zespodu filcu pod obšitou rivolku tak, aby SP6, kterou navlékneme, ležela zhruba uprostřed dolního okraje obšité rivolky. SP6 prošijeme ještě jednou, abychom ji upevnili na místě (Obr. 15)
  Navlékneme 2x SP4 a prošijeme filc dolů na šířku nově přidaných perliček. Kopírujeme oblý tvar obšité rivolky (Obr. 16)
  Prošijeme se zespodu mezi nově přidané SP4 (Obr. 17)
  Prošijeme druhou nově přidanou SP4 (Obr. 18)
  Prošijeme se dolů skrz filc. Nyní budeme šít zrcadlově i druhou stranu, ale nejdříve se prošijeme opět nahoru mezi první SP4 a SP6, prošijeme SP6 (Obr. 19)

   

 • Ušijeme zrcadlově i druhou stranu, tj. navlékneme 2x SP4, prošijeme se dolů na šířku perliček, kopírujeme tvar obšité rivolky. Prošijeme se vzhůru mezi naposledy přidané SP4 a prošijeme poslední přidanou perličku (Obr. 20)
  Nyní už můžeme ušít celý zbytek obvodu obšité rivolky. Navlékneme 2x SP3 a prošijeme filc dolů na šířku přidaných perliček (Obr. 21)
  Prošijeme se zespodu mezi nově přidané SP3 (Obr. 22)
  Prošijeme poslední nově přidanou SP3 (Obr. 23)
  Opakujeme kolem dokola, kopírujeme oblý tvar obšité rivolky. Na konci řady prošijeme ještě i následující SP4 a filc dolů, kde uděláme uzlík (Obr. 24)

   

 • Ohraničíme si obvod náhrdelníku. Na pohodlně dlouhou nit (lze v průběhu šití navázat) uděláme uzlík a prošijeme se zespodu v místě nakreslené čáry.
  Navlékneme 2x PR8 a prošijeme se dolů na šířku korálků podél nakreslené čáry (Obr. 25)
  Prošijeme se zespodu mezi dva přidané korálky (Obr. 26)
  Prošijeme poslední korálek (Obr. 27)
  Opakujeme dokola podél nakreslené čáry (Obr. 28)
  Obšijeme celý obvod náhrdelníku a na konci prošijeme ještě i první z přidaných PR8, prošijeme filc dospod a uděláme uzlík. 
  Na fotce můžete vidět i připravené základy náušnic, které jsme si ušili podle stejného postupu v Krocích 1-5 (Obr. 29)


   

 • Začneme vyplňovat plochu náhrdelníku výšivkou. Navlékneme si novou nit (nebo pokračujeme, pokud máme ještě dost dlouhou). Prošijeme se zespodu filcu těsně u korálkové hranice co nejvíce vycentrovaně v dolním středu.
  Navlékneme 1x PR11, 1x C4, 1x PR11 a prošijeme dolů na šířku přidaných korálků (Obr. 30)
  Prošijeme znovu první PR11 (Obr. 31)
  Navlékneme 4x PR11, vynecháme C4 a provlékneme následující PR11 (Obr. 32)
  Prošijeme se filcem dolů a prošijeme se zpět nahoru v místě za druhým nově přidaným PR11. Prošijeme dva prostřední korálky (Obr. 33)
  Prošijeme se filcem dolů. Toto je základní prvek výšivky, který použijeme na několika dalších místech náhrdelníku (Obr. 34)

   

 • Nyní budeme vyšívat kolem základního prvku obloučky. Můžete postupovat stejně jako u vyšívání obvodu náhrdelníku, tj. přidávat vždy dva PR11, nebo si maličko urychlit výšivku přidáváním tří korálků.
  Prošijeme se filcem nahoru u hranice náhrdelníku, navlékneme 3x PR11 a prošijeme se dolů. Prošijeme se mezi první a druhý přidaný korálek (Obr. 35)
  Prošijeme dva naposledy přidané korálky (Obr. 36)
  Opakujeme, kopírujeme tvar a tvoříme oblouček až nakonec druhé strany. Přidávat můžete tři, dva nebo i jen jeden korálek, podle toho, jak se vám na konec řádku vejde. Stejným postupem vyšíváme další řádky (Obr. 37)
  Vzor tvoříme postupně, můžeme si ho předem rozvrhnout a naznačit tužkou. Vyšívání je časově náročná činnost, proto ji můžete brát jako relaxační aktivitu na dlouhé zimní večery, vyšívat se dá ale i v létě na pláži :) (Obr. 38)
  Vyplníme celou plochu náhrdelníku, můžete se inspirovat mým návrhem nebo si vytvořit výšivku podle vlastní fantazie (Obr. 39)

   

 • Vyšitý náhrdelník opatrně vystřihneme, kontrolujeme si nitě z rubové strany výšivky. Pokud se stane, že nějakou nit přestřihnete, jednoduše si navažte nit a uvolněné korálky znovu přišijte (Obr. 40)
  Vystřižený náhrdelník nalepíme na podklad (Ultrasuede a podobně), kterým zakryjeme nitě z rubové strany, a opět vystřihneme. V případě, že je stříhání oblých tvarů s rovnými nůžkami obtížné, použijte jednoduše zaoblené manikurní nůžtičky (Obr. 41)

   

 • Musíme zakrýt okraje. Navlékneme si nit, uzlík uděláme cca 10cm od kraje niti a prošijeme se zespodu mezi filcem a spodním podkladem.
  Prošijeme jeden nebližší obvodový PR8 směrem k sobě (Obr. 42)
  Navlékneme 1x PR8 a prošijeme zespodu podklad i filc cca 5mm od okraje v místě, kde je z lícové strany korálek, ze kterého vychází nit (Obr. 43)
  Prošijeme prvně prošitý korálek znovu směrem k sobě (Obr. 44)
  Prošijeme spodní korálek směrem od sebe (Obr. 45)

   

 • Navlékneme 1x PR8 a prošijeme zespodu podklad i filc cca 5mm od kraje a ve vzdálenosti cca na výšku korálku od předchozího vpichu, prošijeme se v místě, kde je z lícové strany následující neprošitý korálek (Obr. 46)
  Prošijeme následující neprošitý PR8 směrem k sobě (Obr. 47)
  Prošijeme spodní nově přidaný PR8 směrem od sebe (Obr. 48)
  Opakujeme tento Krok 11 a postupně obšíváme celý obvod (Obr. 49)
  Na konci prošijeme i první z přidaných korálků, prošijeme se k druhému konci niti, uděláme uzlík, oba konce zapošijeme a odstřihneme (Obr. 50)

   

 • Do prostředního PR8 v horním konci náhrdelníku navlékneme spojovací kroužek otevřený plochými ketlovacími kleštěmi (Obr. 51)
  Vložíme do něj očko amerického zapínání a kroužek uzavřeme. Totéž uděláme i na druhém konci, kam vložíme spojovací kroužek a do něj několik dalších a druhou část zapínání (Obr. 52)

   

 • Nyní došijeme náušnice. Pokud jste nešili současně s obšíváním a zdobením rivolky na náhrdelníku, zopakujte Kroky 1-5. 
  Poté obšité a perličkami ozdobené rivolky opatrně vystřihneme. Obkreslete si každou náušnici na podklad a vystřihněte tvar.
  Do horní části podkladu uděláme velkým špendlíkem nebo tlustší jehlou dírku a provlékneme náušnicovou puzetu, hlídáme si rubovou a lícovou stranu (Obr. 53)
  Celou plochu podkladu s puzetkou důkladně přilepíme na zadní stranu obšitých rivolek (Obr. 54)
  Tentokrát začistíme okraje jiným typem stehu, než u náhrdelníku. Nejprve navlékneme nit, uděláme uzlík cca 10cm od konce niti a prošijeme se zespodu nahoru mezi podkladem a filcem.
  Navlékneme 2x TR8 a prošijeme zespodu nahoru podklad i filc cca 5mm od okraje (Obr. 55)
  Prošijeme zespodu nahoru druhý z přidaných korálků (Obr. 56)

   

 • Navlékneme 1x TR8 a prošijeme zespodu podklad i filc cca na šířku přidávaného korálku od předchozího stehu (Obr. 57)
  Prošijeme zespodu nahoru nově přidaný korálek (Obr. 58)
  Opakujeme tento krok kolem celého obvodu. Na konci řady prošijeme první z přidaných korálků shora dolů, ale neprošijeme podklad (Obr. 59)
  Prošijeme zespodu podklad i filc kousek za naposledy prošitý korálek (Obr. 60)
  Prošijeme zespodu vzhůru naposledy prošitý korálek (Obr. 61)

   

 • Prošijeme shora dolů vedlejší korálek, abychom se dostali k druhému konci nitě (Obr. 62)
  Uděláme uzlík, nitě zapošijeme a ustřihneme. Podle Kroku 13-15 začistíme okraje i druhé náušnice (Obr. 63)
  Dozdobíme náušnice obloučky třásní. Nit s uzlíkem opět cca 10cm od konce prošijeme pod perličkami, prošijeme se k TR8 a začneme nejkratším obloučkem navlečených 5x PR11, co nejvíc vycentrovaně pod největší perličkou (Obr. 64)
  Posuneme se o jedno TR8 vedle a navlékneme 14x PR11. Obloučky příliš neutahujeme, měly by se volně pohupovat (Obr. 65)
  Opět se posuneme o TR8 vedle a poslední oblouček navlékneme 11x PR11, 1x C4, 11x PR11 (Obr. 66)

   

 • Prošijeme se k druhému konci nitě a při utahování uzlíku dáváme pozor, abychom neutáhli příliš všechny obloučky. Zdobení uděláme i na druhé náušnici (Obr. 67)
  Pohádková souprava je hotová a vy se můžete na plese cítit jako princezna Jasmína (Obr. 68-69)

   

Materiál pro výrobu


Preciosa MC Rivoli MAXIMA 14mm Crystal Bermuda Blue 3 kusy

70 Kč 2 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
2 ks 70 Kč
Velikost 14 mm
Provedení Crystal Bermuda Blue
Číslo zboží 45090

Preciosa kulatá perla MAXIMA 4mm Pearlescent Blue 1 balení

60 Kč 30 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
30 ks 60 Kč
Velikost 4 mm
Provedení Pearlescent Blue
Šíře průtahu 0,6 mm
Číslo zboží 44805

Preciosa kulatá perla MAXIMA 6mm Pearlescent Blue 1 balení

55 Kč 20 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
20 ks 55 Kč
Velikost 6 mm
Provedení Pearlescent Blue
Šíře průtahu 0,7 mm
Číslo zboží 44845

TOHO Round 8/0 (TR-08-1611) č.417 1 balení

66 Kč 7 g Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
7 g 66 Kč
Velikost 8/0 = 3,1 mm
Provedení Opaque-Lustered Lagoon
Šíře průtahu 1,3 mm
Doplňující info 7g = cca 280ks
Kód výrobce TR-08-1611
Číslo zboží 41898

TOHO Round 15/0 (TR-15-108BD) č.54 1 balení

31 Kč 5 g není skladem

Litujeme, ale produkt je aktuálně vyprodaný

Hlídat dostupnost
Velikost 15/0 = 1,5 mm
Provedení Transparent-Lustered Teal
Šíře průtahu 0,7 mm
Doplňující info 5g = cca 1200ks
Kód výrobce TR-15-108BD
Číslo zboží 41535

PRECIOSA rokajl 10/0 stříbrný průtah (87010) č.82 1 balení

32 Kč 20 g Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
20 g 32 Kč
Velikost 10/0 2,2-2,4mm
Provedení žluté se stříbrným průtahem
Šíře průtahu 0,9 mm
Doplňující info 20g = cca 1800ks
Číslo zboží 13894

PRECIOSA rokajl 8/0 stříbrný průtah (87010) č.102 1 balení

30 Kč 20 g Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
20 g 30 Kč
Velikost 8/0 (2,8-3,2 mm
Provedení žluté se stříbrným průtahem
Šíře průtahu 1,1 mm
Doplňující info 20g = cca 840ks
Číslo zboží 13914

Cínové perle 4mm Jonquil 1 balení

72 Kč 45 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
45 ks 72 Kč
Velikost 4 mm
Provedení žluté
Šíře průtahu 0,8 mm
Doplňující info 45ks stačí na cca 17cm náramek
Kód výrobce (80100)
Číslo zboží 39994

Komponenty na zapínání po 1 balení

75 Kč 1 ks Skladem
Velikost Okroužku = 13mm
Provedení starozlato
Šíře průtahu 1,5 mm
Číslo zboží 24826
10 Kč 20 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
20 ks 10 Kč
Velikost 5 mm
Provedení povrchová úprava v barvě zlata
Doplňující info neobsahuje nikl
Číslo zboží 11457

Náušnicové komponenty 1 pár

18 Kč 3 páry Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
3 páry 18 Kč
Velikost 11x5 mm
Provedení leštěná chirurgická ocel 316L
Číslo zboží 36590
15 Kč 10 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
10 ks 15 Kč
Velikost 5 mm
Provedení transparentní silikon
Číslo zboží 11229

Podklad pro šitý šperk Lacys 28x21,5cm 1 kus

169 Kč 1 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
1 ks 169 Kč
Velikost 28x21,5 cm
Provedení bílé
Číslo zboží 14838

Další pomůcky

39 Kč 1 ks Očekáváme 16. 6.

Litujeme, ale produkt je aktuálně vyprodaný

Hlídat dostupnost
Velikost 0,2 mm
Provedení bílé
Doplňující info 1ks = 66m
Číslo zboží 11657
58 Kč 1 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
1 ks 58 Kč
Velikost 10, 12
Doplňující info délka jehel je 50 mm a 55 mm
Číslo zboží 12322
189 Kč 1 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
1 ks 189 Kč
Velikost 13x6 cm
Provedení nerezové tělo s pryžovou rukojetí
Číslo zboží 12018


Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Jaroslava
Neděle, 28. Květen 2023

100%

Jsem spokojená

Dana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Rychlé jednání,dobré zkušenosti s obchodem

Jana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Vše v pořádku a nádherné