Srdce z lásky
Srdce z lásky
Srdce z lásky
Srdce z lásky
Srdce z lásky
Srdce z lásky

Postup výroby

 • *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Z papíru si vystřihněte tvar srdce (Vzpomeňte na svá dětská léta, kdy jsme vystříhávali z přeloženého papíru fantastické sněhové vločky. Ideální je papír přeložit a vystřihnout z něj polovinu srdce. Po narovnání budou obě strany stejné). V návodu pracuji se srdíčkem o velikosti cca 6,5 × 6 cm.
  Přiložte si papírovou šablonu k podkladu (můžete i lehce přichytit lepidlem) a obstřihněte. 

 • Obšití rivoli (kruhový peyote)
  Ustřihněte si nymo cca na délku paže (zbytek po obšití rivolky využijete při výšivce). Navlékněte si jehlu a poté 24 ks TR B. Spojte pevně do kroužku tak, aby zůstalo na druhé straně cca 20 cm nyma.

  Zobrazit celý postup

 • Nyní začnete pracovat s delší stranou – vycházíte z jednoho rokajlu z kroužku, navléknete nový TR, vynecháte jeden rokajl z kroužku a vpíchnete do třetího. Všíváte tedy po jednom TR B ob jeden TR B z kroužku. Takto postupujte po celém obvodu (celkem přidáte 12 TR B). Nezapomeňte na přechod do další řady, to znamená, že prošijete poslední rokajl z původní řady a zároveň i první z řady nové.

 • Po dokončení této řady si navlékněte jehlu na kratší stranu nymo nitě a mezi každý vystupující TR B v kroužku všijte po jednom TR 15. Důkladně utahujte, nit zatím nezakončujte (pouze ji provlékněte směrem dolů); může se stát, že bude třeba celou tuto řadu prošít ještě jednou pro důkladné zpevnění.

 • Do vzniklé obroučky si vložte rivolku lesklou stranou dolů a budeme pokračovat opět delší stranou nitě. Mezi vystupující TR B z předchozí řady přidejte vždy po jednom TR B. Po přechodu do další řady toto opakujte ještě jednou. Nakonec zopakujte stejně, jen s přidáváním TR 15. Nyní by vám měla rivolka zůstat pevně obšitá (obr. 6). Pokud se vám zdá volnější, prošijte cik-cak (obr. 7) znovu poslední dvě řady z obou stran.

 • Nyní si rivolku připevněte k srdíčkovému podkladu. Kratší stranu poté můžete zapošít, druhou budete pokračovat.

 • Kroužek z broušených korálků (beaded backstitch)
  Vyjeďte s nití vedle přišité rivolky, navlékněte si 4 ohňovky, srovnejte kolem rivolky a za poslední ohňovkou prošijte podkladem dolů. Nyní ze spodní strany prošijte jehlou opět nahoru, a to mezi druhou a třetí ohňovkou. Dále prošijte třetí i čtvrtou ohňovku, navlékněte si další 4, prošijte dolů, ze spodní strany prošijte o dvě ohňovky zpátky (obr. 10), poslední dvě prošijte, přidejte další … opakujte po celém obvodu rivolky. Na konci upravte počet ohňovek. Poté si můžete celý kroužek ohňovek celý znovu prošít, aby se hezky srovnal (obr. 11).

 • Korálková výšivka (beaded backstitch)
  Korálkovou výšivku budete dělat stejným způsobem jako kroužek z ohňovek. Navlékněte si 6 TR A, upravte směrem, kterým má výšivka vést, na konci všijte podkladem dolů a zpátky nahoru prošijte mezi třetím a čtvrtým TR A. Čtvrtým, pátým a šestým rokajlem jen prošijete, přidáte dalších 6 TR A a takto pokračujete – můžete vytvářet kolečka, proužky, spirálky, střídat barvy i druhy korálků – záleží čistě na vaší fantazii (Tip: Pokud vám nevyhovuje rozsáhlá výšivka, můžete na část podkladu přichytit třeba kousek krajky).
  Stejně jako u kroužku z broušených korálků doporučuji vždy celou dokončenou řádku prošít jednou skrz, aby se korálky důkladně srovnaly.

 • Začištění spodní strany
  Z plsti, Alcantary nebo Ultrasuede si vystřihněte srdíčko o kousek větší, než je to vyšité. Na to si důkladně přišijte brožový můstek. Poté přilepte na celou plochu spodní strany vyšitého srdíčka a nechte zaschnout. Po zaschnutí obstřihněte přesně jako vyšité srdíčko.

 • Začištění stran obšitého kabošonu (brick stitch):
  Vycházíme ze stadia, kdy nit vychází z horní strany srdíčka těsně u kraje (Tip: Dbejte na to, aby nit byla dostatečně dlouhá; při obšívání kabošonu ze strany se špatně navazuje, raději navažte ještě před podlepením spodní strany). Navlečeme dva TR B, prošijeme podklad ze spodní části směrem kolmo nahoru ve vzdálenosti druhého rokajlu (obr. 19), nyní jím projedeme zespodu (obr. 20) a lehce utáhneme (tím se nám rokajl „postaví“). Dále pokračujeme po celém obvodu stejným způsobem s tím, že už budeme přidávat pouze po jednom rokajlu (obr. 21).

 • Zakončení obšití stran:
  pracujeme pouze s prvním a posledním rokajlem celé řady – nit nám vychází z horní části posledního rokajlu. Nyní projedeme prvním rokajlem směrem shora dolů (obr. 22), poté podkladem shora dolů (obr. 23) a nakonec podebereme první rokajl zespodu nahoru (obr. 24).
  Utáhněte, provlékněte nymo pod nití mezi rokajly bočního obšití, rokajlem prošijte do výšivky a zapošijte.

   

 • Postup „Srdce z lásky – náhrdelník“
  Při výrobě postupujte stejně jako u brože, jen místo přišití bižuterního můstku po začištění srdce ze strany zamáčknete pod řadu korálků bižuterní šlupnu. Tou provléknete řetízek s připevněnou karabinkou.
  V korálkové výšivce můžete nechat volné „ostrůvky“, do kterých všíváte skupinky broušených korálků tak, že vyjedete jehlou s nití nahoru, navléknete broušený korálek, Toho Round 15 a broušeným korálkem se vrátíte do podkladu. Toto opakujete hustě vedle sebe. Vybírejte korálky podle velikosti, aby důkladně vyplňovaly mezery. Pokud vznikne mezírka opravdu malá, je možné použít místo broušeného korálku TR 11.Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Jaroslava
Neděle, 28. Květen 2023

100%

Jsem spokojená

Dana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Rychlé jednání,dobré zkušenosti s obchodem

Jana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Vše v pořádku a nádherné