Svatební mint sada
Svatební mint sada
Svatební mint sada
Svatební mint sada

Postup výroby

 • *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Tento šperk můžete připravit dvěma způsoby. Pro levnější variantu zvolte již připravené směsi skleněných korálků. Pokud vám jde ale o efekt a dokonalé doladění outfitu, připravte si směs vlastní. Vzhledem k tomu, že svatba byla laděna do mint odstínů, měla jsem v této barvě i šaty. A k nim jsem si připravila svoji směs. Jak poznáte i z dalších mých návodů, mám ráda vše, co se pěkně blýská. Proto jsem ve směsi použila kromě rokajlu také broušené a cínové korálky. A protože se to hodilo k této příležitosti, přidala jsem i voskové perličky. Pro dosažení efektu je třeba volit korálky různých velikostí, tvarů a povrchových úprav.

 • Připravte si mističky, ve kterých budete směsi míchat. Do první mističky nasypte drobnější korálky, do druhé ty větší. Za chvilku si vysvětlíme proč.

  Zobrazit celý postup

 • Připravte si nylonové lanko a kleště. Je třeba si nastříhat požadované množství svazečků, které budou tvořit náhrdelník. Záleží jen na vás, jak ho budete chtít mít bohatý... Důležité je vždy třeba myslet na to, že množství musí být zrcadlově symetrické. Můj náhrdelník tvořilo 15 svazečků. 3 dlouhé, 6 středních a 6 krátkých. Délku nejdelších je vhodné si naměřit podle průměru obruče a hloubky výstřihu. Zvolila jsem délky 26, 22 a 18 centimetrů.

 • Svazeček vytvořte tak, že připravený kousek lanka přibližně v polovině přehnete přes obruč (není nutné být přesný) a na oba konce navlečete zamačkávací rokajl (obr 9). Jeden z konců trochu povytáhněte, abyste dosáhli nerovnoměrného vzhledu. Rokajl kleštěmi secvakněte cca 0,5 cm od obruče, aby se vytvořilo očko (obr 10). Postup opakujte se všemi připravenými lanky.

 • Pro vlastní navlékání korálků si buď hotové svazečky můžete přidržet kolíčkem, nebo je z obruče sundejte a navlékejte jednotlivě. Pokud je sundáte, dejte si je zvlášť na hromádky, podle délky.

 • Teď se můžete korálkově vyřádit. Navlékejte korálky libovolně z připravených směsí. Na jednu část svazečku dejte max. 3 velké korálky. Jeden z nich umístěte vždy na konec drátku. Bude ho tak svojí vahou držet hezky u těla. Za velký korálek opět vložte zamačkávací rokajl a dokonale secvakněte. Přebývající lanko ucvakněte, jinak by škrábalo.

 • Celý postup opakujte dokud nebudete mít navlečené všechny svazečky. Ty pak ve správném pořadí opět navlékněte na obruč. A náhrdelník je hotov :)

 • Ale jelikož nám ještě zbyla směs, můžeme si připravit náramek do sady :) Smíchejte dohromady směs velkých a malých korálků. Na konci paměťového drátu vytvořte očko a navlékněte první velký korálek. Navlékejte korálky v libovolném pořadí až do naplnění drátu. Ukončete opět stejným očkem.

 • Náramek můžete dozdobit saténovou stužkou. Připravte si dvě stejně dlouhé stužky. Jejich konce je třeba zatavit nad svíčkou, aby se netřepily.

 • Stužku přehneme v polovině a prostrčíme skrz připravené očko na konci náramku. Provlečením stužku upevníme, tak jak je vidět na obrázcích. Opakujeme na obou koncích náramku.

 • Na závěr stačí udělat mašli a náramek je hotov.

Materiál pro výrobuOvěřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Jaroslava
Neděle, 28. Květen 2023

100%

Jsem spokojená

Dana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Rychlé jednání,dobré zkušenosti s obchodem

Jana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Vše v pořádku a nádherné