Objevte pozitivní vlastnosti minerálů a vytvořte si náramek na míru

Pondělí, 1. říjen 2018

Rádi byste si navlékli svůj vlastní minerálový talisman, ale nejste si jistí, jaké minerály se budou hezky doplňovat, a také netušíte, jaký minerál podpoří přesně to, co potřebujete? Nezoufejte! Právě pro vás jsme připravili jednoduchý výtah, ve kterém nejen že ihned poznáte pozitivní vlastnosti těchto kamenů, ale také uvidíte, jak dobře se k sobě hodí!

Objevte pozitivní vlastnosti minerálů a vytvořte si náramek na míru

Pro lásku a dobré vztahy

Obrázkový jaspis, Růženín, Červený korál, Ametyst, Rodonit, Bílý howlit, Dalmatin jaspis

Pokud byste si rádi obstarali náramek nebo náhrdelník, který podpoří vaši milostnou sféru nebo vztahy s lidmi okolo, tento náramek je pro vás ten pravý. Růženín je již pověstný tím, že napomáhá býti více otevřený pocitům a lásce, a to jak v partnerském životě, tak mezi přáteli. Obrázkový jaspis vám může pomoci při rozhodování v této životní oblasti, jelikož poukazuje na falešné touhy a Rodonit dokáže harmonizovat protiklady tím, že učí trpělivosti a toleranci. Když už vám Růženín otevře srdeční čakru, ryzí lásku si potom můžete přivolat pomocí Ametystu. Než však dokážeme někoho milovat, musíme se nejprve naučit milovat sami sebe a k tomu je ideálním pomocníkem Bílý howlit.

TIP: K lásce nepochybně také patří starost o sebe, jelikož pro svého partnera chceme být přitažliví. Přidejte si do svého náramku Brekciový jaspis a Malachit, které přináší krásu a půvab.


Pro úspěšnou kariéru

Mahagonový obsidián, Fluorit, Sodalit, Bílý onyx, Fialový pruhovaný achát, Karneol, Leopardí jaspis

V dnešním světě plném sociálních sítí, které se neustále dožadují  naší pozornosti, a vysoké konkurence v kariérní sféře, se začínáme neustále více soustřeďovat na efektivitu našeho výkonu. Tento náramek je ideálním talismanem k podpoře vaší kariéry. Zatímco Fialový pruhovaný achát údajně napomáhá lepší paměti, Mahagonový obsidián by měl prohlubovat naši logiku a víru v sebe sama. Sebedůvěru umocňuje Karneol a Sodalit, který dokáže dodat ještě špetku odvahy navíc. Pokud vaše práce vyžaduje mimořádné organizační schopnosti, nezapomeňte na Leopardí jaspis. Studenti zase ocení pozitivní účinky Fluoritu, který prý pomáhá koncentraci zejména při učení.  

TIP: Chystáte se na důležitou zkoušku? Ke zlepšení paměti prý přispívá také Pyrit, a Černý achát - Chalcedon vám údajně pomůže k analytickému myšlení.


Pro dobrou náladu

Akvamarín, Modrý howlit, Citrín, Láva, Opalit, Angelit, Avanturín

Pokud si chceme zachovat úsměv na tváři, je dobrá nálada a vitalita stěžejní. Nejen že nám prodlužuje život, ale také prý fyzicky zpomaluje známky stárnutí. Rychlost našich životů je nastavena na plné obrátky, a proto je důležité zachovávat si vnitřní vitalitu. Pokud se chcete soustředit především na vnitřní klid, pak vám napomůže Akvamarín a AngelitAvanturín k tomu všemu dokáže také dodat spoustu energie. K navození vnitřní harmonie je také důležité, jestli se cítíme v životě stabilní, k čemuž údajně dopomáhá Opalit. Zachovat si dobrou náladu může být občas těžké také vzhledem k okolním vlivům a situacím. Láva je například ideálním ochranitelským kamenem, který prý odráží psychické útoky, a Modrý howlit vám zase může pomoci s vlastními pocity, především se vztekem a zlostí. Důležitým minerálem ve vašem talismanu bude také Citrín, který nejen že údajně dodává pocit bezpečí, ale také se pozitivně stará o naše zdraví a věří se, že odbourává únavu.

TIP: Jak je již zmíněno nahoře, stabilita je pro navození vnitřní harmonie velmi důležitá. Plánujete-li se vydat na dlouhou cestu, Akvamarín bude skvělým talismanem, který vám pomůže nejen najít vnitřní rovnováhu, ale také prý zachovávat klid ve stresových situacích. 


Pro harmonické vztahy

Amazonit, Červený pruhovaný achát, Bílý korál, Leopardí jaspis, Modrý krajkový achát, Ametyst, Černý prohovaný achát - chalcedon

Dobrou náladu silně ovlivňuje i náš postoj vůči stresu. Ať už musíte řešit několik věcí najednou v práci nebo doma a nevíte, kde vám hlava stojí, tento náramek v sobě spojuje minerály, které vám pomůžou konečně vydechnout. Zatímco Amazonit údajně umí tišit emoce stejně jako Chalcedon, který se údajně zaměřuje na pomoc s negativními pocity, Ametyst naopak zvyšuje naděje na lepší budoucnost a Bílý korál vám prý pomůže v zahnání vlastních negativních myšlenek. Častokrát stres přichází v situacích, kdy jsme na pokraji sil a máme pocit, že už nemůžeme dál. Přidejte si do svého šperku také Červený pruhovaný achát, který vám údajně může pomoci proti únavě. Věří se, že Leopardí jaspis je zase ideálním pomocníkem k podpoře rodinných vztahů a snižování hádek v domácnosti, které také mohou být stresovým faktorem.

TIP: Stres může přicházet také jako průvodní jev vnitřní netrpělivosti. S trénováním vytrvalosti vám může pomoci Dalmatin jaspis nebo Růženín.


Pro zvýšení sebedůvěry

Vločkový obsidián, Sodalit, Karneol, Fluorit, Černý onyx, Mahagonový obsidián, Hematit

Správným výběrem minerálů si můžete pomoci i ke zvýšení sebedůvěry. Vybrat si můžete hned z několika různých kamenů, které k sobě lze krásně kombinovat. Většina těchto kamenů je silně spojená s lidskou duší, kde se právě vytváří blokády potlačující naši sebedůvěru. O to přesně se stará například Mahagonový obsidián. a podobně také Onyx prý pomůže vyléčit stará traumata. Vločkový obsidián vám zase pomůže odolávat nepřizni okolních situací, které by vám mohly dříve či později ubírat sebedůvěru a naopak ve vás prohlubuje víru v sebe sama. Sodalit se prý stará o rozvíjení a uklidňování mysli, jelikož často si nevěříme jen díky tomu, že sami sebe příliš analyzujeme. S výkyvy nálad potom údajně pracuje Hematit, který vám pomůže i k finální rozhodnosti k činům, a abyste si byli jistí, že všechno dobře dopadne, obohaťte si náramek Fluoritem, který, jak se věří, dodává zručnost.

TIP: Pokud jste stydlivý typ člověka, přidejte si do vašeho doplňku také Malachit nebo Červený pruhovaný achát, které vám pomůžou jednou pro vždy zatočit s ostychem.


Pro dobití energie

Amazonit, Tygří oko magenta, Pyrit, CitrínČerný onyx, Lapis lazuli, Modrý krajkový achát

Přichází podzim a pestrobarevnost se začíná pomalu obměňovat za pomalý podzim, až do sterilní zimy. Zejména silně melancholické povahy, které jsou více závislé na počasí a nedostatek sluníčka je dokáže snadno demotivovat, ocení, že existují i minerály, které nejen hezky vypadají, ale dokáží prý pomoci i s případnými stavy melancholie. Ideálním a krásným talismanem proti melancholii je údajně Pyrit, který také dodává úlevu od zklamání. Pokud se jedná o duševní stránku člověka, vše začíná v nás samotných a s tím může pomoci Lapis lazuli, který odhaluje vnitřní pravdu. Tygří oko magenta vás zase dokáže propojit s vyšším Já a zjistit tak vlastní identitu a navrátit vám jiskru do života. Pokud by vaše špatná nálada nebo strach vycházely ze starých křivd, sáhněte po Modrém krajkovém achátu, který je pomáhá léčit. Strach může také vyústit v různé fobie, proti kterým s vámi může údajně bojovat Citrín.

TIP: Býčí oko dohromady s Tygřím okem magenta pomáhají  prý svému majiteli překonávat stavy závislostí.


Pro podporu fantazie

Citrín, Láva, Karneol, Dalmatin jaspis, Bílý korál, Malachit, Brekciový jaspis

Pokud potřebujete probudit múzy, ať už se jedná o vaši vnitřní intuici nebo o správné uchopení vaší kreativity, i v této sféře si můžete vytvořit efektivní a krásný minerálový doplněk. Citrín se postará o projasnění vaší mysli a intuici, abyste snadno rozpoznali váhu nové idey. Dalmatin jaspis napomáhá prý v lepší představivosti stejně jako Bílý korál, který má ještě tu vlastnost, že dokáže propojit představivost s logickým uvažováním, a nápad tak zhodnotit. Malachit je kámen přizpůsobivosti, která je vždy při zrození nového nápadu důležitá a Brekciový jaspis je důležitým kamenem, který vám dodá sílu k tomu, abyste své nápady proměnili ve skutky.

TIP: Spojení s vaším vyšším Já a prohloubení vaší intuice může být rozptýlené elektromagnetickými poli kolem vás. K jejich narušení vám údajně pomůže minerál Unakit, který je také ideálním kamenem k meditaci.


Pro klidné sny

Hematit, Lapis lazuli, Šedý jaspis, Ametyst, Červený korál, Sodalit, Křišťál

Kvalitní spánek a celkově spánková hygiena jsou základem zdraví. Naše tělo se musí v noci revitalizovat a mysl si musí odpočinout, abychom se mohli s kuráží pustit do dalšího dne. Nejprve je důležité uklidnit svou mysl, která si v sobě většinou po celém dni nese stále spoustu informací, především úkoly na další dny. K navození klidné mysli vám údajně pomůže Lapis lazuli a Sodalit. Věří se, že křišťál potom dokáže umocnit tok této poklidné energie tak, aby vám zajistil naprosto poklidný spánek. Pokud trpíte nočními můrami nebo nespavostí, určitě nezapomeňte na léčivou sílu Ametystu a Červeného korálu, které prý pomáhají. Pokud se vám naopak zdají hezké sny a přáli byste si je po probuzení v hlavě uchovat déle, prohlédněte si Šedý jaspis. Tento minerál je nejen vizuálně krásný, ale pokud se večer položí pod polštář, údajně majiteli pomůže si na sny vzpomenout. Pokud stále trpíte nespavostí, nejúčinnějším spojením ze světa minerálů by měl být Hematit společně s Růženínem.

TIP: Pokud vás trápí, že se vám v noci nic nezdá, zkuste do svého náramku přidat i Modrý howlit, který nejen že přináší vzpomínky na staré sny, ale dokáže snění i vyvolat.


 

Pokud byste chtěli podpořit sílu náramku minerálem, který je spojený s vaším slunečním znamením, podívejte se na článek Drahé kameny podle horoskopu >>

Více o jednotlivých minerálech si také můžete pročíst v našem Průvodci drahými kameny a minerály >>

Výše zmíněné ezoterické účinky všech minerálů za žádnou cenu nejsou náhražkou léčebné či jiné odborné pomoci. Jejich magické účinky jsou pouze legendami, které se dlouhodobě váží k naší historii, a tak k nim i doporučujeme přistupovat.


Přečtěte si i naše další články o minerálech a drahých kamenech:

Související články

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Upcyklované vánoční dárky

Upcyklované vánoční dárky

Možná i vy jste, stejně jako já, hromadiči. Kreativním duším se to občas stává, že v různých objektech vidí další možnosti využití. Protože tenhle kelímek se může jednou hodit… A tahle sklenice od okurek je taky moc hezká! Často to vede k tomu, že nám náš tvořivý koutek bobtná a bobtná do objemů, které už nejdou uštěpačným poznámkám ostatních členů rodiny. Ale teď máme dobrou příležitost, jak se zásob zbavit! Vánoce.

Adventní věnce 4x jinak

Adventní věnce 4x jinak

Je pro vás adventní věnec jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc? Pro nás taky. To těšení se na neděli, kdy budeme moci zapálit další svíčku, jen tak něco nenahradí. Ale o samotném plamínku to není…

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
97 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Ivana
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Doporučuji všem

+ Rychlé vyřízení objednávky

Miloslava
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Je to moje cca 5-tá objednávka a zatím bylo vše v pořádku. Velký výběr kvalitního zboží, včetně návodů na výrobu. Takže skvělá inspirace a možnost hned vybrat potřebný materiál. Za mne mohu jen…

Radka
Úterý, 29. Listopad 2022

100%

velký výběr, rychlé dodání