Pohádkové Vánoce: Swardulka a sedm trpaslíků

Pátek, 4. prosinec 2020

Na druhý adventní víkend jsme pro vás připravili akci – 10% slevu na všechny SWAROVSKI Elements. Zároveň můžete opět soutěžit, tentokrát vám přinášíme pohádku o Swardulce a 7 trpaslících. Vymyslete originální konec pohádky a vyhrajte až 500 Kč.

Pohádkové Vánoce: Swardulka a sedm trpaslíků

Milé korálkářky, milí korálkáři,

než začneme s vyprávěním soutěžní pohádky, připravili jsme pro vás tématickou akci - 10 % slevu na celý sortiment SWAROVSKI.

Akce platí pouze od 4. 12. do 6. 12. 2020, tak neváhejte a nakupujte!
Sleva se vztahuje jen na základní balení produktů, ne na zvýhodněná již zlevněná balení.
Cena u produktů je uvedena již po slevě, takže nemusíte nic přepočítávat a můžete s radostí nakupovat.


Tak a teď už zvoníme na korálkový zvoneček a přesouváme se do pohádky:

 

Za Rubínovými horami a za Amazonitovou řekou žila v bohatém království Swardulka se svým tátou – králem. Její maminka zemřela nedlouho poté, co se Swardulka narodila, a tatínek si našel novou ženu. Ta se stala královnou a Swardulčinou macechou. Nová královna byla krásná a celé království její krásu opěvovalo. Ke Swardulce se ale nechovala vůbec hezky. Byla zahleděná sama do sebe, 3 hodiny denně (ráno i večer) strávila jen tím, že se koukala do kouzelného zrcadla a upravovala se a pokaždé na konci dne se ho zeptala, kdo je na světě nejkrásnější. Zrcadlo vždycky odpovídalo: „Ty, ty královno, jsi nejkrásnější na světě.“

 

Postupem času se svým namyšleným chováním královna zprotivila lidu i Swardulčinu tátovi. Ten začal častěji jezdit na lovy a výpravy mimo město a později i mimo království a nechával Swardulku v zámku samotnou s její macechou. Swardulka rostla, a co čert nechtěl, stávala se z ní překrásná princezna.

 

Ráda se oblékala do krásných šatů a zdobila se nejkrásnějšími šperky, které jí tatínek kupoval v různých galeriích po celém světě, včetně té nejslavnější – Inspirační galerie. Zálibu v nich podědila po své mamince. Konečně, ta ji podle své záliby také pojmenovala. Na nejslavnějších trzích kupoval tatínek Swardulce nejen celé šperky, ale také korálky, ze kterých si pak šperky sama tvořila. Do svých havraních vlasů si zaplétala korálky a krystaly, které se třpytily do dálky. Každá dívka v království chtěla vypadat alespoň trochu jako Swardulka. Postupně přicházeli první nápadníci, kteří žádali o její ruku.

 

To bylo její maceše opravdu nepříjemné, protože sama ztrácela na své kráse a zdaleka nebyla tak oblíbená jako právě Swardulka. Ale pokaždé večer se ujistila, že je stále nejkrásnější, a to ji uklidňovalo. Ovšem jednoho dne i zrcadlo změnilo názor a jako nejkrásnější na celém světě označilo Swardulku. Macecha se rozhněvala a okamžitě vydala rozkaz, aby její sluhové Swardulku odvedli do lesa a tam ji zabili.

 

Princezna ale byla vždycky na všechny hodná a nikdo jí nechtěl ublížit. Sluhové se slitovali a o plánu její macechy jí v lese řekli. Swardulka se rozplakala. Tatínek byl zase na cestách, tak se nemohla vrátit ani k němu a požádat ho o pomoc. Vydala se tedy na cestu lesem, protože se zpět se sluhy vrátit nemohla. Po jejich návratu byla macecha spokojená, protože jí zrcadlo zase začalo říkat, že je nejkrásnější na světě.

 

Swardulka šla celý den a celou noc, až uviděla na jednom paloučku krásnou chaloupku. Byla jiná, než jaké Swardulka znala z královského města. Byla taková malinká a barevná. Protože byla Swardluka už hodně unavená z cesty a vypadalo to, že bude co nevidět pršet, rozhodla se, že se schová na zápraží. Když přišla blíže, zjistila, že jsou dveře pootevřené, a nakoukla dovnitř. Na stole uviděla sedm talířků a na každém z nich porci jídla. A Swardulka byla tak moc hladová…

 

Neodolala a vkročila do chaloupky. Z každého ze sedmi talířků drobet ochutnala. Swardulka chtěla hned zas jít, ale v tom si všimla ustlané postýlky s nadýchanou peřinou: „Přece když se tu na pár chvilek natáhnu, tak to nebude tak zlé,“ pomyslela si a vydala se k postýlce. Jenže postýlka byla moc krátká, tak zkusila vedlejší a pak zase vedlejší, až zkusila všechny a na té poslední usnula.

 

Pár hodin na to se domů vrátili trpaslíci, kterým domeček patřil. Zarazili se hned u vstupních dveří, protože byly otevřené, ale Štrasík se přiznal, že je zapomněl zamknout, když odcházeli. Zaťukali si na čelíčka, něco zamumlali pod knírky a vpochodovali dovnitř.

 

Když ale zjistili, že z každého talířku bylo po kousku ujedeno, začalo jim to být podezřelé. V tu chvíli zvolal Střapeček: „V mojí postýlce někdo ležel!“ A všichni trpaslíci se rozutekli ke svým postýlkám. Pak v jedné z nich našli spící Swardulku.

 

Protože byla tak krásná a nechtěli ji budit, vylosovali si, že jeden z trpaslíků bude spát v noci na zemi v kuchyni. Tomu se sice pak už tak krásná nezdála :-), ale do rána to vydržel…

 

Když se Swardulka ráno probudila, v první chvíli se lekla a pak se zastyděla, že takhle někomu vlezla do domečku. Trpaslíci jí ale připravili snídani, teplý čaj a začali se vyptávat, co se stalo a ona jim vyprávěla všechno o své maceše a o tom, jak ji vyhnala z království. Slzičky se jí řinuly z očí a trpaslíkům bylo nebohé Swardulky líto. Nabídli jí, že u nich může zůstat, když jim bude stlát postýlky, uklízet a vařit. Protože stejně neměla kam jít, nabídku přijala a společně s novými trpasličími přáteli začala bydlet v domečku. Trpaslíci jí stloukli ze dřeva vlastní postýlku, což ocenil hlavně ten nebožák, který spal do té doby na zemi.

 

Přes den chodili trpaslíci pracovat do nedalekých skláren, odkud občas donesli nějaký krásný krystal Swardulce jen tak pro potěšení a občas jí donesli celou směs skleněných korálků, ze kterých vyráběla krásné šperky. Ty pak prodávala na trhu a nejoblíbenější se stala její vlastní autorská sada mašličky a jablíčka.

 

Mezitím se na královském dvoře, v komnatách macechy, bavili dva sluhové o tom, jak se asi má Swardulka, kterou tenkrát nechali v lese. Když zrcadlo slyšelo, že Swardulka žije, nemohlo večer maceše lhát, že je stále nejkrásnější na celém světě. Macecha se rozčílila, a jakmile jí její zvědi potvrdili, že Swardulka žije, nemá se vůbec špatně a její šperky slaví nebývalý úspěch, rozhodla se, že musí Swardulku otrávit.

 

Vydala se na trh v přestrojení za starou babičku. V košíčku s věcmi, které prodávala, byly různé potřeby na ketlování a šití a všechny byly začarované, aby vypadaly, že jsou nejblyštivější ze všech na trhu. A taky byly všechny pomazané jedem. Když Swardulka viděla nádherné zlaté ketlovací jehly, nemohla odolat a hned si jich koupila několik balení, takže navíc získala množstevní slevu.

 

Doma usedla do svého tvořicího koutku, vzala do ruky ketlovací kleště a chtěla navlékat první korálek. V tom se poranila o jehlu, která byla potřená jedem. O pár chvil později omdlela a upadla na zem.

 

Večer se domů vrátili trpaslíci a našli v domečku Swardulku ležet na zemi. Mysleli si, že umřela. Byla stále okouzlující jako předtím, jen nedýchala. Rozhodli se, že jí ve sklárně vyrobí skleněnou rakev, aby neskrývali její krásu. Za tři dny se konal pohřeb. Zúčastnili se ho všechny víly, všechna zvířátka z lesa a samozřejmě všech sedm trpaslíků.

 

Zrovna v tu dobu kolem projížděl princ z nedalekého království. Jakmile viděl na palouku takové shromáždění, šel se zeptat, co se to děje. Ještě víc byl překvapen, když zřel skleněnou rakev a v ní krásnou Swardulku. Ač ji neznal, hned věděl, že už bez ní nemůže žít...

 

A co bylo dál?

 

Napište nám váš konec pohádky! Podařilo se princi Swardulku vzkřísit a žili šťastně až do smrti? A co se stalo se zlou macechou? Nejoriginálnější odpověď odměníme voucherem na 500 Kč do našeho e-shopu.

 

Do soutěže se můžete zapojit v komentářích pod tímto Facebookovým příspěvkem.

 

Pravidla soutěže najdete zde.

 

Těšíme se na vaše odpovědi a jsme zvědaví, jak to se Swardulkou podle vás dopadlo, než zazvonil zvonec… :-)

 

A ještě jednou připomínáme: až dopíšete konec pohádky, nezapomeňte se podívat do kategorie SWAROVSKI, kterou jsme pro vás pouze na tento víkend zlevnili o 10 %. :-) A pokud nevíte, co z luxusních korálků, perel a přívěsků vyrobit, inspirovat se můžete třeba v naší Inspirační galerii.


>>> SOUTĚŽ BYLA UKONČENA... <<<

... a my jsme se nemohli rozhodnout, protože všechna zakončení byla tak skvělá! Takže gratulujeme hned dvěma výherkyním, které příběh se Swardulkou dokončily takto: 

Konec pohádky, který napsala Ludmila Rozsypalová:

Princ byl tak okouzlen její krásou, že se jí zatoužil dotknout. Rakev byla ovšem zatavená gelovým vteřinovým lepidlem, a tak sundal svůj diamantový prsten, dědičný to prsten jejich rodu Smaragdu z Diamantova a řezal opravdovou silou, až víko rakve povolilo. Střípek jeho diamantového prstenu zdobeného swarovského broušenými kameny spadl princezně Swardulce do koutku oka. Ta vyskočila bolestí princi rovnou do náruče. Když se pak dozvěděl o jejím trápení, zburcoval na stránkách www.swarowski.cz všechny příznivce a přátele a společně se vydali svrhnout zlou královnu a na celý zbytek jejího života ji uvěznili do věže a tam až do konce svého bídného života třídila Swarovski perly a korále podle druhu a velikostí, za trochu jídla a pití. Největším trestem však pro ni bylo každý den ráno a večer slyšet z úst kouzelného zrcadla tu krutou pravdu, že nejkrásnější na světě je princezna, nyní již královna, Swardulka. A jestli zlá královna neumřela, tak dodnes přebírá perly a korále, neboť zajem o ně a o ostatní komponenty neustále roste. A tak zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Konec pohádky, který napsala Jana Kalová:

Princ otevřel víko rakve a dal Swardulce kolem krku náhrdelník z perel, které vlastnoručně navlékal. Perly z ní vytáhly všechen jed a Swardulka se s úsměvem probudila. Ani ona nemohla bez prince dál žít a odjela s ním na jeho zámek, aby se stala jeho ženou. Princovo království bylo velmi zvláštní - všechny květiny tam byly z drátků a korálků, o to raději tam Swardulka zůstala. Nicméně, i tam ji zlá macecha našla a rozhodla se, že jim jejich štěstí překazí. Odjela v přestrojení do princova království a vloupala se do zámku s tím, že Swardulku ve spánku zabije. Na stole tam ale zahlédla ony perly, které Swardulce zachránily život a protože byla chtivá, ukradla je a hned si je nasadila. V perlách byl stále jed, který vytáhly ze Swardulky, ale na macechu měl zcela jiný efekt - stala se z ní ta nejlepší babička, která děti ze širokého okolí učila vyrábět šperky a ozdoby z korálků. A tak i ten zvonec na konci pohádky byl korálkový. 

2020-12_Pohadka_o_Swardulce_BLOG_720x720_1A


Související články

Dárek ke Dni dětí

Dárek ke Dni dětí

Nakupte ještě dnes a můžete získat sadu akrylových korálků jako dárek ke Dni dětí.

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení Blíženců a jaké mají vlastnosti!

Macramé výzva: rozhovor s ambasadorkou Ivčou

Macramé výzva: rozhovor s ambasadorkou Ivčou

Přečtěte si rozhovor s naší macramé ambasadorkou Ivčou. Povídali jsme si mimo jiné o tom, jak s tvorbou sama začala, kde hledá inspiraci nebo co by vzkázala těm, kteří by chtěli začít.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Jaroslava
Neděle, 28. Květen 2023

100%

Jsem spokojená

Dana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Rychlé jednání,dobré zkušenosti s obchodem

Jana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Vše v pořádku a nádherné