Vše pro vánoční ozdoby a dekorace

Vše pro vánoční ozdoby a dekorace

Video: Jak na výrobu vánočních vloček z korálků

Základy a nejčastější dotazy

Katerogorie Vše pro vánoční ozdoby a dekorace nabízí vše důležité na výrobu vánočních ozdob a dekorací z korálků, křišťálové pryskyřice nebo Jesmonite, macramé nebo samotvrdnoucí hmoty. Najdete zde drátěné základy vánočních hvězd, silikonové formy pro tvoření z křišťálové pryskyřice nebo Jesmonite s vánočními motivy, vánoční vykrajovátka pro tvorbu ze samotvrdnoucí hmoty, originální autorské dřevěné výřezy z překližky, základy na věnceprůhledné a papírové vánoční ozdoby a skleněné dekorační lahvičky, ale také vše potřebné pro kreativní balení dárků

A pokud jste se zapomněli u tvoření dekorací a ještě nevíte, co darovat k Vánocům svým blízkým, třeba vás nadchne něco z kategorie Tipy na dárky.

Co potřebuji pro tvoření korálkových vánočních ozdob a hvězd?

Nejjednodušší na vytvoření, a přitom neméně efektní, jsou dekorace vycházející z drátěného základu na výrobu vánočních hvězd. Na drátky můžete navlékat klasické bílé perle, trubičky, kulaté metalické perle nebo metalické směsi přímo pro vánoční ozdoby nebo dřevěné korálky. Fantazii se meze nekladou. Samostatnou kategorií jsou pak hvězdy vytvořené za použití magické perle

Více inspirace k tvorbě vánočních hvězd a dalších korálkových dekorací najdete třeba v našem článku. >>>

Co potřebuji pro tvoření andělských vánočních ozdob a šperků?

Pokud se nechcete pouštět do složitějších šitých andělských ozdob, nezoufejte. Efektního andílka můžete vytvořit i za pár minut pomocí drátku a kleští. Potřebujete korálky různé velikosti případně tvaru a křidýlka. Z drátků nebo kroužků pak můžete vytvořit třeba svatozář.

V tomto článku najdete návod na jednoduchého andělíčka z perel a z dřevěných korálků. >>>

A pokud chcete tvořit andělské šperky, které mohou být také krásným vánočním dárkem, sepsali jsme pro vás článek speciálně o andílcích! >>>

Co potřebuji pro tvoření vánočních ozdob a dekorací křišťálové pryskyřice?

První a nejdůležitější věcí, kterou budete potřebovat pro tvoření dekorací z křišťálové pryskyřice je silikonová forma. Nabízíme hned několik druhů a velikostí, můžete si tak vylít baňku, hvězdu nebo třeba sněhové vločky. K dozdobení můžete použít buď pigmenty, flitry nebo efektní metalické vločky, které prodáváme ve zlaté a stříbrné barvě.

Pro více informací o tvoření z křišťálové pryskyřice se můžete podívat sem. >>>

Co potřebuji pro tvoření macramé vánočních ozdob a dekorací?

Macramé je trend posledních let a macramé vánoční ozdoby proto doma nemůžou chybět! Metalické příze od Bobbiny přímo vybízí k použití na nějaké vánoční dekoraci. K tvoření můžete také využít vánoční dřevěné výřezy z překližky, případně rolničky

V naší inspirační galerii najdete spoustu návodů na uzlíkované dekorace a ozdoby, můžete si ale také přečíst specializovaný článek s šesti návody na jednoduché a krásné ozdoby. >>>

Co potřebuji pro tvoření vánočních ozdob a dekorací s dřevěným základem?

Viděli jste už naše originální výřezy z překližky, které můžete použít buď jako rám na macramé nebo je můžete použít přímo jako vánoční dekorace a dotvořit si je podle sebe?

K takovému dotvoření můžete použít třeba provázek nebo krajku, fixy a barvy, filcy s vánočními motivy nebo macramé příze. Hodit se vám budou jistě také nůžky, lepidlo nebo tavná pistole.

Inspiraci pro tvoření jednoduchých vánočních ozdob právě z těchto základů jsme pro vás sepsali zde. >>>

Co potřebuji pro tvoření vánočních ozdob a dekorací ze samotvrdnoucí hmoty?

Jednodušší to být nemůže! Stačí si opatřit samotvrdnoucí hmotu, vykrajovátka, speciální váleček s aretačními kroužky a modelovací podložku. Pokud si budete chtít trochu vyhrát, pak doporučujeme vyzkoušet také sady modelovacích nástrojů. Barevně pak výrobek doladíte akrylovými barvami nebo fixy

Hotové vánoční ozdoby budou skvěle vypadat zavěšené třeba na některém z těchto dekoračních provázků.

Více o tvoření ze samotvrdnoucí hmoty najdete na našem blogu pod štítkem Samotvrdnoucí hmota. >>>

Co potřebuji pro vytvoření dalších originálních ozdob a dekorací?

Na našem e-shopu najdete spoustu předmětů, které potřebují jen trochu trochu vaší kreativity a může tak vzniknout naprosto originální dekorace nebo ozdoba. 

Prohlédněte si třeba průhledné ozdoby nebo skleněné dekorační lahvičkyzáklady na věncefilcy a plstě s vánočními motivybižuterní rolničky nebo již zmíněné výřezy z překližky v originálních vánočních tvarech

Trendem posledních let se stávají také papírové vánoční ozdoby. Můžete si je poskládat buď z hotových papírových základů nebo můžete vytvořit vlastní. V naší nabídce najdete spoustu druhů papíru včetně barevnýchkraftových nebo těch s různými motivy a efekty. Prohlédněte si například tuto sadu papírů s metalickými efekty a vánočními motivy jako jsou stromky, jeleni, větve, hvězdy, sníh, šišky, zvonky a další.

Se všemi těmito předměty můžete kombinovat výše zmíněné techniky nebo prostě tvořit po svém a vytvořit si vlastní Vánoce na míru. 

Co potřebuji pro tvoření vánočních svíček a vonných vosků?

Svíčky a vonné vosky neodmyslitelně patří k Vánocům. Nemáme na mysli pouze adventní zapalování svíček na věnci, ale také dotvoření útulné sváteční atmosféry právě zapálením svíčky nebo tavením vonného vosku, ze kterých se line příjemná vánoční vůně. 

Pro jejich výrobu si můžete vybrat ze široké škály silikonových forem s vánočními motivy a aromat, mezi které jsme letos zařadili speciální sváteční esence s vůní perníčkůvánočního stromečkukadidla nebo svařeného vína. Hotové svíčky můžete zasadit například do svícnů s vánočními motivy z Jesmonite hmoty. A pokud máte raději vonné vosky, pak se vám bude hodit aromalampa, již zmíněné vonné esence a speciální vosk na vonné vosky, která krásně drží vůni, aby byla co nejintenzivnější.

Nezapomeňte, že svíčky mohou být také originálním a praktickým dárkem. Více informací o tvorbě svíček najdete v rozcestníku Vše pro výrobu svíček nebo pod štítkem “Svíčky” na našem blogu.

Co ještě nesmí o Vánocích chybět?

Čekání na Vánoce se občas protáhne a zvláště posledních 24 dnů jakoby trvalo věčnost… Všem nedočkavcům může čekání alespoň trochu zpříjemnit adventní kalendář a v něm 24 drobností na každý jeden den. Originální adventní kalendáře si můžete sami poskládat nebo dozdobit a hlavně naplnit čímkoliv budete chtít.

Jedinečné dekorování si zaslouží nejen stromeček nebo okna, ale také sváteční tabule. Tu můžete doladit například vyšívaným ubrusem s vánočním motivem. Pokud se ale nechcete pouštět do velkých projektů, tak nebojte, v naší nabídce ale najdete i jednodušší vyšívané projekty se svátečními motivy.

Co potřebuji pro originální balení dárků?

Zaprvé fantazii. 

Zadruhé jednoduchou papírovou krabičku, taštičku nebo pytlík.

Zatřetí cokoliv, co můžete použít v kombinaci s fantazií. Nabízí se washi páskykrajkytiskátkafixy a barvydekorační provázky, ale třeba také drátek a korálky. Skvělým pomocníkem budou jistě i nůžkylepidlo nebo tavná pistole.

Sepsali jsme pro vás článek s 10 tipy jak jednoduše a efektně zabalit vánoční dárky, nechte se inspirovat zde. >>>Ověřeno našimi zákazníky
100 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Sandra
Středa, 12. Červen 2024

100%

Komunikace s obchodem vynikající. Po odeslání objednávky jsem potřebovala doplnit ještě nějaké zboží, vše jsme vyřešili během jednoho krátkého telefonátu. Korálky z minerálů i ostatní zboží je z mého…

+ Rychlé dodání

+Výborná komunikace s obchodem, proškolený personál

+Vždy velmi kvalitní zboží

+Široký…

Vlasta
Středa, 12. Červen 2024

100%

Spolehlivé

Helena
Úterý, 11. Červen 2024

100%

Jsem velmi spokojená.

+ široký výběr zboží

+rychlé doručení