Psychologie barev – Bílá

Čtvrtek, 14. květen 2020

Léto nám klepe na dveře a vy se možná chystáte na velký úklid. Nezapomeňte obměnit i oblečení, protože čas bílé v šatníku oficiálně započal!

Psychologie barev – Bílá

Módní magazíny tvrdí, že bílá by se neměla nosit před letními měsíci s výjimkou Vánočních svátků, protože symbolizuje sníh a nevinnost, kterou známe z biblických příběhů. Jedná se o nejsvětlejší z barev, která je unikátní tím, že vzniká spojením celého barevného spektra. To však není hlavní důvod, proč je tak oblíbená.

Lidé, kteří rádi nosí bílou, mají rádi eleganci a zároveň se nebojí být na očích. Na rozdíl od jí podobné béžové barvy, o které jsme psali nedávno, bílá přitahuje pozornost. Tato barva je spojená s nevinností a čistotou, a proto ji často vidíme v nemocnicích a na doktorském ošacení. Možná i proto symbolizuje také přirozený respekt. Ačkoliv je oblíbená, často se na oblečení nenosí, protože opticky rozšiřuje a může se snadno zašpinit. Není ale proč zoufat. Bílé šperky vás určitě nerozšíří a naopak vám dodají punc elegance a podpoří jakýkoliv váš outfit.

Untitled design (17)
Krásné Fleur náušnice si můžete vytvořit podle tohoto návodu.

Na bílé je ideální, že ji můžete doplnit o jakoukoliv jinou barvu a skvěle ladí například s dřevem nebo se sklem. Zkombinovat ji tak můžete například v jednoduchém náramku s bílým onyxem a dřevěnými semínky Rudrakshy.

Velmi elegantně působí ve spojení s pozlacenými komponenty. Podívejte se například na novinky OmegaCast s bílou smaltovou úpravou, ke kterým stačí dokoupit spojovací očko a pozlacený řetízek. Inspirovat se můžete i krásnými náušnicemi bohyně Saraswati s bílými střapci.

Nezapomeňte také na to, že bílá ve šperkařství nabízí několik různých tónů a zušlechtění, takže pokud nejste příznivci sterilní svítivé bílé, je tu pro vás perlová bílá. Perlový náramek si můžete pomocí elastomeru navléknout za pět minut a nebo perly použít na efektní náušnice na kreolích.

Untitled design (18)
Čas svateb se pomalu, ale jistě blíží, a proto pokud si troufnete na něco složitějšího, šitá svatební spona do vlasů z rokajlových korálků určitě pozvedne váš účes nejen na svatebním večírku.

Další zajímavosti o bílé barvě:

  • královny-vdovy nosily bílé šaty, kterými vyjadřovaly svůj zármutek
  • v Indii se na pohřbech nosí bílá barva místo černé, protože Indové věří, že smrt je jen začátek něčeho nového
  • Řekové rádi nosili bílou, protože věřili, že jim přinese hezké sny
  • Slunce má ve skutečnosti bílou barvu a až díky naší atmosféře se barva jeho světla zdá žlutá

Untitled design (19)


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Upcyklované vánoční dárky

Upcyklované vánoční dárky

Možná i vy jste, stejně jako já, hromadiči. Kreativním duším se to občas stává, že v různých objektech vidí další možnosti využití. Protože tenhle kelímek se může jednou hodit… A tahle sklenice od okurek je taky moc hezká! Často to vede k tomu, že nám náš tvořivý koutek bobtná a bobtná do objemů, které už nejdou uštěpačným poznámkám ostatních členů rodiny. Ale teď máme dobrou příležitost, jak se zásob zbavit! Vánoce.

Adventní věnce 4x jinak

Adventní věnce 4x jinak

Je pro vás adventní věnec jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc? Pro nás taky. To těšení se na neděli, kdy budeme moci zapálit další svíčku, jen tak něco nenahradí. Ale o samotném plamínku to není…

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
97 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Ivana
Sobota, 26. Listopad 2022

100%

Velice rychlý a spolehlivý nákup.

Eva
Sobota, 26. Listopad 2022

100%

Naprostá spokojenost s rychlostí dodání a sortimentem zboží.

+ Rychlé dodání.

+Velký výběr korálků.

Michaela
Pátek, 25. Listopad 2022

100%

Rychlé odeslání, krásné zboží, moc doporučuji!