Psychologie barev – Černá

Pondělí, 9. listopad 2020

Černá není oblíbená jen protože opticky zeštíhluje. Stejně jako ostatní barvy, o kterých jsme se zde bavili, i černá působí na ostatní podprahově a je mnohem silnější, než jste si mysleli! Už tušíte, proč každý den saháte po černých šatech?

Psychologie barev – Černá

Černá je velmi ojedinělá, je totiž jakýmsi paradoxem. Působí velmi jednoduše, ale zároveň je nejvíc tajemnou barvou spektra. Pokud na sobě tedy máte černý outfit, můžete tak působit na okolí. Budou si lámat hlavu, kdo vlastně jste. Zároveň symbolizuje moc a sílu. Není ani maskulinní ani ženská, stejně jako bílá je dominantní a stojí sama za sebe. Pokud máte rádi černou, působíte elegantně, sofistikovaně a tajemně. Negativním aspektem je, že černá symbolizuje zármutek, a lidé ji proto často rádi doplňují o jinou živější barvu.

DSC00670

Výhodou černých šperků je, že se vám budou hodit k jakémukoliv oblečení. Minerálový náramek se SWAROVSKI krystaly bude působit luxusně za každé situace. Obléct si ho můžete jak přes den, tak na večerní párty. Kromě toho, láva má silné ezoretické účinky, které odráží negativní energie a působí tak jako ochranný amulet pro svého majitele. Luxusní SWAROVSKI můžete zkombinovat i se dřevěnými ebenovými korálky, které mají podobné vlastnosti jako láva. Výhodou je, že tyto šperky jsou univerzální a mohou je nosit jak ženy, tak muži.

DSC09215

Pokud byste chtěli zkombinovat sílu černé s ostatními barvami, podívejte se na planetární náramek, ve kterém se vyjímají i další korálky z drahých kamenů včetně ojedinělého černého pruhovaného achátu, který sám vypadá jako hvězdná planeta. Černé si však můžete vytvořit i unikátní náušnice se stříbrnými střapci nebo stříbrné a pozlacené spojovací díly spojit pomocí spojovacích kroužků s již hotovým základem na Shamballa náramek. Podobně jednoduchý doplněk, který v sobě může nosit nejen sílu černé, ale také vaše oblíbené motto, vytvoříte pomocí koženého řemínku a plastových korálků s písmenky.

DSC09311

V poslední řadě nesmíme zapomenout na zcela unikátní novinku – směs skleněných korálků, která kombinuje tradici a um rodiny Rutkovských s naším vlastním na míru vytvořeným designem. Spojte korálky z kolekce černý Buddha například s minerály nebo s dřevem, a vytvořte si tak originální šperk.

Další zajímavosti o černé barvě:

  • černou vidíme v momentě, kdy neexistuje žádná jiná barva, která by se mohla odrazit
  • už v době středověku se používala v soudních síních a do dnes ji používají     soudci
  • v bojovém umění znamená černý pásek to, že student zvládá základní techniky a ne to, že se stal mistrem
  • černá se často používá do obchodního loga, jelikož je vždy čitelná a symbolizuje právě moc a sílu

DSC03390


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Dárek ke Dni dětí

Dárek ke Dni dětí

Nakupte ještě dnes a můžete získat sadu akrylových korálků jako dárek ke Dni dětí.

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Minerály na míru pro znamení Blíženců

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení Blíženců a jaké mají vlastnosti!

Macramé výzva: rozhovor s ambasadorkou Ivčou

Macramé výzva: rozhovor s ambasadorkou Ivčou

Přečtěte si rozhovor s naší macramé ambasadorkou Ivčou. Povídali jsme si mimo jiné o tom, jak s tvorbou sama začala, kde hledá inspiraci nebo co by vzkázala těm, kteří by chtěli začít.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 401+ recenzí - zobrazit vše

Jaroslava
Neděle, 28. Květen 2023

100%

Jsem spokojená

Dana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Rychlé jednání,dobré zkušenosti s obchodem

Jana
Pátek, 26. Květen 2023

100%

Vše v pořádku a nádherné