Psychologie barev – Fialová

Úterý, 8. září 2020

Léto je skoro za námi a pomalu se přesouváme z horké červené do studené modré, ale než se tam dostaneme, nesmíme zapomenout na poklidnou fialovou!

Psychologie barev – Fialová

Fialová je od pradávna spojována s královskou rodinou a tudíž symbolizuje vysoké sociální postavení. Důvodem je to, že její získání bylo opravdu složité a velmi drahé. Vyráběla se ze speciálního pigmentu, který pocházel z mořského šneka a dovolit si ji mohli opravdu jen šlechtické rodiny a církev. Možná i proto je fialová spojována s barvou spirituality.

Kromě toho je to barva Sahasrara korunní čakry, která symbolicky spojuje kořenovou červenou čakru a modrou čakru třetího oka, takže symbolizuje dokonalou duševní harmonii.

Říká se, že lidé, kteří mají rádi fialovou, staví druhé nad své vlastní zájmy. Díky tomu jsou velmi oblíbení u svých přátel, kteří si k nim často chodí pro dobrou radu. Negativním aspektem však je to, že na sebe mohou často zapomínat nebo v nich tato vlastnost vytvoří pocit nadřazenosti. Fialová se také často používá na uklidnění nervové soustavy. Není to tedy jen vůně levandule, která uklidňuje, ale i její barva.

DSC03992

Pokud podporujete její spirituální význam, můžete si snadno vytvořit svůj esoterický doplněk například v podobě náramku na ruku. Fialové minerály jako je fialový pruhovaný achát, fluorit nebo velmi známý ametyst, mají uklidňující účinky a harmonizují našeho ducha. Nově si můžete do náramku přidat také lepidolit, který pomáhá k dobré náladě a pyšní se krásnou fialovou barvou.

Jako spojovací díl můžete použít nový komponent OmegaCast ve tvaru právě zmiňované korunové čakry. Náramek snadno navléknete buď na Shamballa šňůru nebo na nylonové lanko a zakončíte pomocí spojovacího kroužku se záponkou.

DSC03814

Pokud raději nosíte náušnicové doplňky a máte v oblibě pastelové barvy, i tady jsme pro vás připravili detailní návod na náušnice s krásnými fialovými střapci.

Nebojte se také fialovou zkombinovat se žlutou, která ji skvěle doplňuje, či s pozlaceným kovem. Pozlacený základ na náramek s ketlovací jehlou snadno doplníte o své oblíbené minerály nebo o broušené či rokajlové korálky. A pokud si troufnete na něco složitějšího, nezapomeňte se podívat na inspiraci od princezen – Arielina brož z rokajlových korálků bude originálním šperkem nejen na ples.

DSC00211

Další zajímavosti o fialové barvě:

  • Dominika je jediná země na světě, která má ve vlajce fialovou
  • Mrkev byla původně fialová
  • V Japonsku fialová značí, že člověk pochází ze zámožné rodiny
  • Fialová byla nejoblíbenější barva malíře umělce Gustava Klimta 
  • Je to nejsložitější barva k zaregistrování pro lidské oči

Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Nikdy nebyla vhodnější příležitost pustit se do korálkování. Nevěříte? V únoru totiž můžete nejen tvořit z korálků, ale také vyhrát až 1 000 Kč!

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení vodnáře a jaké mají vlastnosti!

Akce: Víkendová doprava zdarma

Akce: Víkendová doprava zdarma

Časově omezená akce: pouze do neděle můžete nakoupit a mít dopravu zdarma.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

MONIKA
Úterý, 31. Leden 2023

100%

SUPER DOSTUPNÝ A HLAVNĚ OCHOTNÝ A NÁPOMOCNÝ PERSONÁL

Marta
Pondělí, 30. Leden 2023

100%

S obchodem jsem spokojená, vše proběhlo bez problémů a s výrobkem jsem spokojená.

+ rychlost

+komunikace

Dagmar
Sobota, 28. Leden 2023

100%

Zboží jde objednávat Zásilkovnou do Alza boxů. Máme blízko- vyzvednu jak potřebuji.