Psychologie barev – Hnědá

Čtvrtek, 15. říjen 2020

Přichází nové roční období a s ním i nová barva – tentokrát se podíváme na krásu a význam hnědé, která nás dokáže okamžitě uklidnit a symbolizuje teplo domova. Je to vaše oblíbená barva? Podívejte se, co to o vás prozrazuje!

Psychologie barev – Hnědá

Hnědá je barvou přírody. Je to barva stromů a především barva zeminy. Díky tomu symbolizuje naše kořeny a pevnou půdu pod nohama. Je zvláštní díky tomu, jak rozdílně může působit v závislosti na jejím množství. V malé míře nás uklidňuje a dodává nám pocit komfortu, relaxu a stability. Ve větší míře však může působit depresivně a je k ní tak i potřeba přistupovat. Výhodou však je, že její univerzální spektrum můžete doplnit o většinu jiných barev, které s k ní budou hodit. Světoznámé značky si ji vybírají především díky tomu, že v lidech evokuje pocit stability, bezpečí a jakési klasické krásy.

Kdo má rád hnědou, není typ člověka, který by měl potřebu riskovat. Takoví lidé mají rádi svůj vlastní klid a dokonce si libují být často o samotě. Zároveň věci velmi pečlivě plánují a dlouho přemýšlejí před tím, než udělají jakékoliv rozhodnutí. Díky tomu jsou také skvělí rádci a jejich přátelé je za to obdivují, jelikož vždy dokáží dát dobrou radu, která je objektivní. Lidé, kteří mají rádi hnědou jsou velmi rodinně orientovaní a vždy se můžete spolehnout na to, že vám pomohou a řeknou vám pravdu. Nemají potřebu být středem pozornosti, ani nemusí být milováni masou, stačí jim pár blízkých přátel.

Untitled design (55)

Pokud si chcete vytvořit šperk, který bude symbolizovat tyto atributy, podívejte se do kategorie minerálových korálků, které vám pomohou tyto kvality ještě prohloubit. Například Tygří oko je kámen, který nás chrání přes nebezpečím a pomáhá při důležitých rozhodnutích. Podobně i Býčí oko je ochranným talismanem a můžete si z něj vytvořit parádní Boho náramek. Co se týče Boho, doporučujeme se podívat na kategorii dřevěných korálků a komponentů, kde najdete spoustu krásných odstínů hnědé a stoprocentně přírodní materiály.

Hnědá symbolizuje klid a mír, a proto se můžete inspirovat také náušnicemi se symbolem peace s hnědými střapci. A pokud si troufnete na něco složitějšího, doporučujeme se podívat na sutaškové náušnice v elegantních barvách podzimu.

DSC02195

Co se týče bižuterních komponentů, TierraCast nabízí širokou škálu nejrůznějších korálků, přívěsků, šlupen a zapínání ve staroměděné barvě, kterou můžete doplnit o další zemité tóny nebo je naopak doplnit kontrastní zářivou barvou, jako je na tomto náramku se santalovým dřevem a howlitem.

Hnědá je také oblíbená, protože nám připomíná náš oblíbený nápoj, bez kterého často nemůžeme začít den – kávu! Pokud jste milovníkem kávy a máte rádi jednoduché a luxusní šperky, vytvořte si náramek, který vaši lásku potvrdí. Náramek Espresso v kombinaci s korálky a stříbrným přívěskem pozlaceným růžovým zlatem ve tvaru kávového zrna vytvoří i úplný začátečník!

DSC05743

Další zajímavosti o hnědé barvě:

  • může vzniknout smícháním všech barev

  • v Japonsku pro hnědou nemají název

  • Indiáni věří, že hnědá v nás probouzí disciplínu

  • do roku 1925 se hnědá získávala také z drcených egyptských mumií

  • její název vychází ze staré angličtiny „brún“, což znamená tmavý


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Nikdy nebyla vhodnější příležitost pustit se do korálkování. Nevěříte? V únoru totiž můžete nejen tvořit z korálků, ale také vyhrát až 1 000 Kč!

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení vodnáře a jaké mají vlastnosti!

Akce: Víkendová doprava zdarma

Akce: Víkendová doprava zdarma

Časově omezená akce: pouze do neděle můžete nakoupit a mít dopravu zdarma.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

MONIKA
Úterý, 31. Leden 2023

100%

SUPER DOSTUPNÝ A HLAVNĚ OCHOTNÝ A NÁPOMOCNÝ PERSONÁL

Marta
Pondělí, 30. Leden 2023

100%

S obchodem jsem spokojená, vše proběhlo bez problémů a s výrobkem jsem spokojená.

+ rychlost

+komunikace

Dagmar
Sobota, 28. Leden 2023

100%

Zboží jde objednávat Zásilkovnou do Alza boxů. Máme blízko- vyzvednu jak potřebuji.