Psychologie barev – Oranžová

Úterý, 11. srpen 2020

Pokračujeme v duchu zářivých barev léta a tentokrát budeme vytvářet šperky v oranžovém spektru! Co o vás prozradí váš oranžový šperk?

Psychologie barev – Oranžová

Oranžová se nachází mezi červenou a žlutou, a proto v sobě nese jak zemitý vášnivý a ambiciózní tón červené, tak pozitivní a energickou náladu žluté. Lidé, kteří mají rádi oranžovou, také tak působí na své okolí. Většinou mají hodně energie a jsou vždy připraveni na další dobrodružství. Věří se také, že kdo má rád oranžovou, má pořádnou chuť do života, jelikož oranžová reprezentuje také smyslnost, chutě a naše vjemy.

Podobně jako žlutou, oranžovou buď milujeme nebo ji nemusíme. Je to jedna z barev, která v nás vyvolává extrémní pocity. Symbolizuje oheň a také zdraví a upoutává pozornost stejně jako červená. Proto ji na sobě také nosí občas policisté a je to nejběžnější barva, která se používá při práci na stavbě, jelikož lidské oko ji nepřehlédne. Pokud je to vaše oblíbená barva nebo jen chcete být lidem na očích, můžete si snadno vytvořit jednoduché šperky nejen na léto v oranžových tónech.

DSC06207

Oranžová je posvátnou barvou v Hinduismu, kde jogíni a guru nosí takzvané šafránové oděvy a stejně tak ji vnímají Buddhističtí mniši. Je to jedna z barev našich čaker, konkrétně svadhisthany nebo-li sakrální čakry. Ta symbolizuje fertilitu, umění, kreativitu, smyslnost a radost. Pomocí elastomeru, skleněných Mala korálků a bižuterního střapce, si můžete vytvořit náramek, který bude tuto čakru symbolizovat.

Na elastomer snadno navléknete i korálky z minerálů, například oranžový karneol, který dodává chuť do života a podporuje naše tvůrčí schopnosti, čímž je ideálním kamenem právě k harmonizaci výše zmíněné sakrální čakry. Nechte se například inspirovat tímto parádním náramkem s karneolem a zeleným achátem, který doplní karneol jak svými ezoterickými účinky, tak vizuálně. Pokud jste milovníky vesmíru a oranžové barvy, máme pro vás další inspiraci. Náramek s oranžovou planetou od značky Omegacast se speciální smaltovou úpravou bude hotový za pět minut.

DSC03079

Oranžové rokajlové korálky na nylonovém lanku, elastomeru nebo na vlasci budou ideálním minimalistickým doplňkem na léto a pokud si troufnete na něco většího, můžete se podívat i do sekce Preciosa® Components perel, které najdete také v několika luxusních odstínech oranžové barvy. Perly nemusíte použít pouze na náhrdelníky, ale poslouží vám například i na výrobu parádních náušnic, ke kterým stačí dokoupit nýtovou jehlu a náušnicové háčky. Pokud jste milovníky náušnic, Preciosa® Components kulaté kameny můžete také vlepit do náušnicových stříbrných puzet pomocí speciálního lepidla, které váš krystal udrží za každou cenu, a snadno si tak vytvořit elegantní a kvalitní šperk.

Další zajímavosti o oranžové barvě:

  • Oranžová byla nejoblíbenější barva Franka Sinatry
  • Vincent Van Gogh říkal, že „modrá by nebyla modrá, bez oranžové“
  • Většina dětí má oranžovou rádo, jelikož pro ně symbolizuje jejich oblíbené ovoce pomeranč
  • Mrkev byla původně fialová a až později se díky pěstění stala postupně oranžovou

DSC02014


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Psychologie barev a naše šperky

Psychologie barev a naše šperky

Barva, kterou na sobě nejčastěji nosíme, o nás vypovídá mnohé. Kolikrát byste se až divili, jaké signály ostatním dáváme jen tím, jakou barvu oblečení nebo doplňku si právě vybereme. Zajímá vás, jaké šperky jsou ideální na pohovor a jaké na první rande? Poradíme vám!
Psychologie barev – zlatá a stříbrná

Psychologie barev – zlatá a stříbrná

Zlatá a stříbrná jsou klasiky, které patří nejen k Vánocům, ale doprovází nás celý rok. Máte rádi stříbrnou nebo raději zlatou? A myslíte si, že se dají tyto dvě barvy kombinovat? Pojďme se podívat na dvě barvy, které s námi jsou už od pradávna.
Psychologie barev – Černá

Psychologie barev – Černá

Černá není oblíbená jen protože opticky zeštíhluje. Stejně jako ostatní barvy, o kterých jsme se zde bavili, i černá působí na ostatní podprahově a je mnohem silnější, než jste si mysleli! Už tušíte, proč každý den saháte po černých šatech?

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
97 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Ivana
Sobota, 26. Listopad 2022

100%

Velice rychlý a spolehlivý nákup.

Eva
Sobota, 26. Listopad 2022

100%

Naprostá spokojenost s rychlostí dodání a sortimentem zboží.

+ Rychlé dodání.

+Velký výběr korálků.

Michaela
Pátek, 25. Listopad 2022

100%

Rychlé odeslání, krásné zboží, moc doporučuji!