Psychologie barev - Růžová

Čtvrtek, 9. červenec 2020

Jen růžová to může být! Oblíbená barva nejen u žen, ale stále více i u mužského publika, je opravdu krásná a nabízí spoustu zajímavých odstínů, kdy každý vypráví jiný příběh! Navlékněte si svůj doplněk v oblíbeném odstínu už dnes.

Psychologie barev - Růžová

Růžová je symbolem ženství. Už od pradávna je spojená především s něžnými aspekty ženského charakteru, jelikož není tak ostrá jako červená. Spojení výrazné červené barvy s tlumící a sofistikovanou bílou dá vzniknout této na oko příjemné barvě, která je velmi oblíbená nejen v šatníku. Je to také barva spojená s „mileniály“, tedy generací narozenou mezi lety 1981-1996. V této generaci hrála a hraje tak velkou roli, že se jí dokonce říká „mileniálská růžová“. Jedná se o specifický spíše pastelový odstín, který do sebe přimíchává trošku hnědé a oranžové a vytváří krémově lososovou barvu.

Na růžové je nejzajímavější to, jak široké spektrum existuje a jak moc se mění naše pocity v závislosti na každém novém odstínu. Růžová, která se blíží k červené, zvyšuje srdeční tep a symbolizuje ambice a energii. Pokud do ní však přimícháme více bílé, stává se z ní pastelová růžová, která je ideální do pokojíčků a dalších prostorů, kde chceme navodit pocit klidu a pohody. Stačí si tedy vybrat svůj odstín, který koresponduje s tím, jak se chcete cítit!

DSC00730

V letních měsících je určitě oblíbená více sytá růžová, která podtrhne i ten nejjednodušší outfit. Vybrat si můžete například jednoduchý základ na náramek, který spojíte s jedním ze spojovacích dílů, například ve stříbrné nebo pozlacené barvě. Spojovacích dílů pro vás však máme hodně, a proto se neváhejte podívat i do dalších kategorií bižuterních komponentů. Například s tímto Amoracast náramkem naděláte spoustu parády a bude hotový za pět minut. Podobně jednoduchý šperk si vytvoříte například z růžového koženého řemínku s jedním z nových komponentů OmegaCast. Ať už je to rybička nebo flamingo. V rámci sortimentu OmegaCast vám také přinášíme inspiraci ke stejně jednoduchému náramku, ve kterém spojíte i výše zmiňovaný základ na náramek a krásné minerály.

DSC03266

Z minerálů je rozhodně nejpopulárnější růženín, který nám dodává lásku, včetně sebelásky, a balancuje naši srdeční čakru. Máme pro vás však i zcela nové druhy minerálů, které můžete navléknout například jen na elastomer a snadno přetáhnout přes zápěstí. Krásné odstíny světle růžové najdete v minerálu Beryl, který pomáhá k soustředění. Morganit je nejen krásný, ale také prohlubuje lidské vztahy a Rodochrozit nás učí přijímat věci takové, jaké jsou. Minerály také můžete navléknout na nylonovou Shamballa šňůru se spojovacím dílem a vytvořit si párové náramky. Nechte se inspirovat například náramky pro kamarádky.

V poslední řadě je nutné zmínit, že jednoduché náramky s broušenými korálky, které mají nejen krásné barvy, ale také se krásně lesknou, jsou opět stále více populární. Vrstvené náramky v různých odstínech růžové mohou obohatit váš šatník a opět je můžete jednoduše navléknout na elastomer. Doplnit je můžete také o další barvy, jako je například na těchto náramcích, zlatá.

DSC04892

Další zajímavosti o růžové barvě:

  • V Japonsku je spojená s příchodem jara, jelikož rozkvétají sakury

  • Japonsko ji jako jedna z mála zemí spojuje s mužstvím, jelikož reprezentuje duše padlých samurajů

  • Je to nejběžnější barva darovaných květin

  • Zvyšuje chuť na sladké

  • Snižuje hněv, a proto jsou s ní vymalované zdi ve věznicích a zdravotnických zařízeních

  • Říká se, že sladkosti lépe chutnají, pokud jsou zabalené v růžové krabičce nebo leží na růžovém talíři


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Nikdy nebyla vhodnější příležitost pustit se do korálkování. Nevěříte? V únoru totiž můžete nejen tvořit z korálků, ale také vyhrát až 1 000 Kč!

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení vodnáře a jaké mají vlastnosti!

Akce: Víkendová doprava zdarma

Akce: Víkendová doprava zdarma

Časově omezená akce: pouze do neděle můžete nakoupit a mít dopravu zdarma.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

MONIKA
Úterý, 31. Leden 2023

100%

SUPER DOSTUPNÝ A HLAVNĚ OCHOTNÝ A NÁPOMOCNÝ PERSONÁL

Marta
Pondělí, 30. Leden 2023

100%

S obchodem jsem spokojená, vše proběhlo bez problémů a s výrobkem jsem spokojená.

+ rychlost

+komunikace

Dagmar
Sobota, 28. Leden 2023

100%

Zboží jde objednávat Zásilkovnou do Alza boxů. Máme blízko- vyzvednu jak potřebuji.