Psychologie barev – Žlutá

Čtvrtek, 11. červen 2020

Barva slunce je stále více populární a to nejen mezi lidmi z generace Z. Proč a jak se stala žlutá za poslední roky tak oblíbenou a co o vás našeptá?

Psychologie barev – Žlutá

Žlutá je jedna z barev, kterou nikdo nepřehlédne, ani kdyby chtěl. Ze stejného důvodu jsou v Americe všechny školní autobusy a taxíky žluté. Jedná se o barvu ze základní trojice (další dvě jsou modrá a zelená, o jejichž psychologii jsme už psali) a je zajímavá především tím, že je velmi komplexní. Ať už má jakýkoliv odstín, vždycky bude nejzářivější barvou spektra a lidské oko ji automaticky rozpozná jako první.

Pokud máte rádi žlutou, nebojíte se být lidem na očích. Žlutá v druhých probouzí silné emoce, jako je optimismus a kuráž, což potvrzuje i fakt, že je to barva čakry solárního plexu, která reprezentuje právě sebevědomí. Pozitivně působí na naši hojnost a zdraví a pokud ji máme na sobě, působíme na druhé jako vřelí a energetičtí lidé. Říká se také, že lidé, kteří mají rádi žlutou, jsou nezávislí perfekcionisté, kteří rádi analyzují. Důvodem je fakt, že žlutá stimuluje naši levou mozkovou hemisféru, která stojí za naší logikou.

057

Žlutá je ideální barvou léta, protože symbolizuje barvu slunce a zábavu. Pokud ji chcete využít na tvorbu jednoduchého šperku, postačí vám plochý kožený řemínek, který můžete provléknout na desítky krásných barevných motivů spojovacích dílů značky OmegaCast, a vytvořit si tak jednoduchý náramek nebo choker náhrdelník.

Žlutou můžete také zkombinovat s jinou barvou a vzhledem k tomu, že bude vždy dominantní, to může být víceméně jakákoliv jiná barva. Od černé po fialovou, u žluté vždy záleží především na odstínu. Pokud opravdu rádi vybočujete, nemusíte se bát například neonově žlutých korálků Estrela NEON. Zkombinovat je můžete na elastomeru s výše zmíněnou fialovou. Na opálené ruce se budou opravdu vyjímat.

DSC03676

Tmavší a klidnější žlutou se zemitějším charakterem potom reprezentuje oblíbený citrín, což je minerálový kámen navozující dobrou náladu. Inspirovat se můžete například náramkem s pozlaceným spojovacím dílem ve tvaru srdce.

V poslední řadě, pokud vás zaujala zmínka o čakře solárního plexu, můžete si vytvořit speciální Mala šperk právě ze žlutých Mala korálků. Mala šperky jsou ideální k harmonizaci našeho duchovního těla a k tomu i krásně vypadají. Pro více informací o čakrách se podívejte do našeho specializovaného článku.

Další zajímavosti o žluté barvě:

  • žlutá stimuluje náš apetit, a proto je to nejvíce využívaná barva v odvětví fast foodů
  • může působit agresivně, a proto ji často nemají rádi lidé s jakoukoliv formou autismu
  • Porsche se nejvíce prodává ve žluté barvě, aby bylo dobře na očích
  • stimuluje nervovou soustavu, a proto se nepoužívá do ložnic a do dětských pokojů
  • v Číně je to barva královské rodiny
  • je to oblíbená barva generace Z (1997-2012)

DSC03726


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Nikdy nebyla vhodnější příležitost pustit se do korálkování. Nevěříte? V únoru totiž můžete nejen tvořit z korálků, ale také vyhrát až 1 000 Kč!

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení vodnáře a jaké mají vlastnosti!

Akce: Víkendová doprava zdarma

Akce: Víkendová doprava zdarma

Časově omezená akce: pouze do neděle můžete nakoupit a mít dopravu zdarma.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

MONIKA
Úterý, 31. Leden 2023

100%

SUPER DOSTUPNÝ A HLAVNĚ OCHOTNÝ A NÁPOMOCNÝ PERSONÁL

Marta
Pondělí, 30. Leden 2023

100%

S obchodem jsem spokojená, vše proběhlo bez problémů a s výrobkem jsem spokojená.

+ rychlost

+komunikace

Dagmar
Sobota, 28. Leden 2023

100%

Zboží jde objednávat Zásilkovnou do Alza boxů. Máme blízko- vyzvednu jak potřebuji.