Šperky pro princezny

Středa, 15. leden 2020

Ruku na srdce, která z nás si někdy nepředstavovala, jaké by to bylo se narodit jako princezna? Nadchází sezóna plesů a maškarních bálů a ta nám umožní se princeznami stát alespoň na jeden večer. S našimi designérkami jsme pro vás připravily návody na šperky pro ty nejznámější pohádkové princezny.

Šperky pro princezny

Ariel

Ariel, dcera Tritona, je princeznou v podmořském království. Život mezi rybkami jí ale nepřipadal dostatečně pestrý. A tak se rozhodla podstoupit strastiplnou cestu k „žili spolu šťastně až na věky“. Multikulturní svazky nejsou bez problémů. Jenže Ariel musela překonat problém životně důležitý – začít dýchat na souši. Pohádka má dvě verze rozuzlení. Záleží na tom, zda sáhnete po původní verzi od Hanse Christiana Andersena, nebo zvolíte raději tu od Disney. Pro fanoušky dobrých konců doporučujeme kreslenou verzi.

malovane - ariel

Zuzka si pro své šperky vybrala rokajl PRECIOSA. Doplňuje ho voskovými perličkami a broušenými korálky. Takže celá Arielina souprava pochází z Jablonecka.

 

Co říká o šperku pro Ariel jeho autorka?

Úkolu vytvořit šperky pro Ariel se zhostila Zuzka Hejdrychová: „U Ariel mě inspirovaly dvě věci – fialová mušle, kterou jsem si překreslila a podle níž jsem vytvořila brož – téměř jako originál z obrázku. :) Co se náhrdelníku týče, barvy jsem vybrala přesně podle Ariel, její šaty a vlasy k sobě tak krásně ladí. Designově má náhrdelník symbolizovat zpěněné moře, vlny…“

ariel

Náhrdelník inspirovaný tvarem mořských korálů můžete podle podrobného návodu vyrobit i z korálků. Pokud chcete kompletní sadu, podívejte se, jak vyrobit mušlovou brož pomocí techniky korálkové výšivky.


Bella

Kráska a zvíře je příběh lásky sečtělé krásky Belly a kdysi pyšného prince, toho času zakletého do podoby ohavné bestie. Osud protne jejich cesty a Zvíře po letech v zakletí získá šanci na zlomení své kletby. Z očividných důvodů to však není láska na první pohled. Naštěstí Bella pochopí, pro koho její srdce bije, dřív než z kouzelné růže definitivně opadají všechny okvětní lístky.

 

malovane - bella

Belliné broži dominují skleněné kabošony a voskové perličky v kapkovitém tvaru.

Co říká o šperku pro Bellu jeho autorka?

Tamara Tamarchi Koubková: Bella na mě vlastně původně zbyla ale to vůbec nevadí. Je mi sympatická jako princezna povrchně například kvůli tomu, že je chytrá a navíc narušuje zajetý princeznovský rámec tím, že to není blondýnka a celkově není vůbec tuctová. Také pohádka je původně starofrancouzská, to mám velmi ráda. Brož jsem navrhla zcela intuitivně, tak aby mi k ní výtvarně seděla.

bella

Vyrobte si brož, kterou vám každá princezna bude závidět. Tamara připravila návod krok za krokem.


Jasmína

Princezna Jasmína je velice rozumné děvče. Proto se jí moc nezamlouvá přístup královského rádce Džafara, který si pomocí kouzelné lampy chce přivlastnit ji, království a ideálně celý svět. Lampu Džafarovi pomohl získat sympatický zlodějíček Aladin. S pomocí kouzelných artefaktů brzy ukradne i Jasmínino srdce. Společně pak bojují proti zlovolnému uzurpátorovi. Hádejte, jak to dopadne… Jasmína s Aladinem odletí společně na kouzelném koberci do západu slunce.


malovane - jasmina

V orientálním šperku pro princeznu Jasmínu hrají prim perly a rivolky SWAROVSKI.

Co říká o šperku pro Jasmínu jeho autorka?

„Exotická princezna Jasmína nosí výrazné zlaté šperky. V náhrdelníku jsem zachovala tvar i zlatavou barvu, jen jsem ji doplnila tyrkysovou rivolkou obšitou Swarovski perličkami ve stejné barvě. Jasmínu vnímám jako svéráznou bytost, neustále v pohybu, žádnou puťku. Plošná výšivka v půlkruzích pro mne symbolizuje její vnitřní dynamiku a zrcadlí se i v půlkulatých třásních náušnic,“ říká Martina Maatja Křížová.

jasmína

Při výrobě šperku pro Jasmínu si procvičíte korálkovou výšivku i obšívání rivolek.


Mulan

Mulan rozhodně není podle pravidel starověké Číny spořádané děvče. I kdyby sama chtěla, žádný muž by si ji dobrovolně nevzal. Ještě že ona sama o vdavky nestojí. Proto když přijde povolávací rozkaz, rozhodne se ušetřit svého otce služby v armádě, ostříhá si vlasy a nechá se naverbovat. Za pomoci duchů svých předků a rodinného strážného draka se jí podaří zachránit Říši středu před krvelačnými Huny a ukázat světu, že dívka může dokázat velké divy i jinde než za plotnou.

 

malovane - mulan

Vrší se vám doma hůlky od suši? Přeměňte je ve šperk! Saša vás inspiruje nejenom k tvorbě z korálků.

Co říká o šperku pro Mulan jeho autorka?

„Mulan pochází ze staré asijské kultury, kde holky klasicky nosily dlouhé vlasy. Často účesy dělaly jednou za několik dnů a musely používat speciální tvrdý polštář na spaní, aby si účes nepoškodily. Kromě různých špendlíků, umělých kytek a hřebínků byly vždy velmi populárním šperkem do vlasů hůlky, hravě zapíchnuté do drdolu,“ vypráví Saša Lysenko, která šperk pro Mulan vytvořila.

mulan

Ozvláštněte svůj plesový účes! Saša vás provede výrobou vlasového šperku krok za krokem.


Pocahontas

Jako dcera váženého indiánského náčelníka nemá Pocahontas klasický život princezny. Jejím palácem je les a poduškami měkká tráva. Nesní o vdavkách s nejudatnějším z válečníků. Chce víc, chce najít svoji vlastní cestu… Chce to tak moc, že se jí podaří se silou vůle během vteřiny naučit anglicky, aby mohla konverzovat se ztepilým kolonizátorem Johnem. Snad jako jediná z Disneyho pohádek nekončí Pocahontas happy endem, protože Johnova cesta vede zpět za moře.

malovane - pocahontas

Pro indiánku Pocahontas byl přírodní materiál jednoznačnou volbou. Proto Saša ve šperku kombinuje minerální korálky a kůži.

Co říká o šperku pro Pocahontas jeho autorka?

Kde hledala Saša Lysenko inspiraci? „Pocahontas je indiánka, holka, která žije v souladu s přírodou. Proto jsem si šperk pro ni představovala dělaný co nejvíce z přírodních materiálů (ideálně surových) – kůže, korálky z minerálu a rokajl v béžové barvě, která by mohla být imitací kosti. Taky jsem se snažila, aby šperk byl podobný tomu, co má na sobě v klasickém animovaném snímku, proto jsem vyrobila náhrdelník – obojek s tyrkysem, nejpopulárnějším kamenem, který indiáni Severní Ameriky používají dosud.

pocahontas

Návod na náhrdelník pro Pocahontas vám ukáže techniku kumihimo.


Popelka

Popelka nebyla princeznou od narození. Než se přivdala do královské rodiny, byla nepěkně využívanou pracovní silou na menším panství. Po smrti milovaného tatínka se jí od macechy a nevlastní sestry dostalo jen pramálo vřelosti. A tak zakročila kmotřička víla, která Popelku se vší parádou vypravila na královský ples. Zasáhla láska a Popelka snadno zapomněla na večerku. Naštěstí při spěšném návratu domů ztratila střevíček. A protože její sličná nožka byla nejmenší v celém království, i přes nepřízeň osudu nakonec princ obul botku své vyvolené. Pak jí navlékl i prsten a žili šťastně až do smrti.

malovane - popelka

Klíčové scény pohádky se odehrávají na plese. Proto je třeba, aby se vše luxusně lesklo. Martina toho ve svém šperku docílila perlami a rivolkami SWAROVSKI.

Co říká o šperku pro Popelku jeho autorka?

Martina Maatja Křížová: „Snad každý zná pohádku o Popelce. My v Čechách si jako první představíme Libušku Šafránkovou v červánkových šatech se závojem nebo v bílých svatebních, jak cválá po zasněžené pláni… Ale Disneyho Popelka je ve světě spojena s nadýchanými šaty v blankytně modrých tónech a s tmavším obojkem na krku. Já jsem zvolila odstíny královské modré, doplněné pro zjemnění stříbrnou a bílou barvou.“

popelka

Chcete si vyrobit klasický plesový šperk? Nechte se vést návodem pro Popelku


Růženka

Šípková Růženka patří v Česku mezi nejoblíbenější princezny. Víte ale, že v Disneyho verzi pohádky se vůbec nejmenuje Růženka? Kreslená princezna slyší na jméno Aurora nebo Jitřenka. A samotná pohádka se v překladu jmenuje Spící kráska. To je mišmaš, co? Vše ostatní však platí... Nadpozemská krása, krutá kletba, ostré trny i chrabrý princ, který polibkem zachrání Růženku i celé království z komatického spánku.

malovane - ruzenka

Pro Růženčin náhrdelník Zuzka zvolila metalické odstíny rokajlu TOHO a PRECIOSA.

Co říká o šperku pro Růženku jeho autorka?

Křehký náhrdelník pro Růženku navrhla Zuzka Hejdrychová: „Co jiného připravit pro Růženku než krásné růžové poupátko? Růženka mívá na krku zlatý náhrdelník, takže jsem vynechala přirozenou zelenou barvu a růžičce jsem pozlatila stonek a listy, aby s princeznou ladila do nejmenšího detailu.“

růženka

Nedejte se zmást jeho jednoduchostí. Klame prvním dojmem. Tuhle výzvu mohou přijmout jen zkušené korálkářky!


Sněhurka

Sněhurka mezi princeznami vyniká svými krátkými vlasy. Stylové havraní mikádo zdobí stuhou s mašličkou. Její sněhově bílá pokožka kontrastuje s výraznými barvami oblíbených šatů – modrou, žlutou a červenou. Má velké srdce, ve kterém je místo jak pro lesní zvířátka, tak pro sedm trpaslíků a prince. Nejznámějším atributem Sněhurky je však jablko, které s důvěrou přijala od staré čarodějnice. Nebýt chrabrého prince, ani tahle pohádka by neměla veselý konec.

malovane - sněhurka

Sněhurka je sice skromná princezna, ale lesk rivolky SWAROVSKI by ve svém šperku jistě ocenila.

Co říká o šperku pro Sněhurku jeho autorka?

Brože pro Sněhurku vytvořila Lucie Corral Svobodová. „Sněhurka – něžná dívka neobyčejné krásy. V Disneyho pohádkách je jejím neodmyslitelným doplňkem červená mašle ve vlasech, tady nebylo co rozmýšlet. A jablíčko? To se přece přímo nabízí. Jediné moje dilema bylo, zda ho ztvárnit ještě celé, dokonalé, nebo už nakousnuté. :)“

 

sněhurka

Je libo jablíčko nebo mašličku? Klidně obojí!

Související články

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Únorová výzva: Tvořte z korálků

Nikdy nebyla vhodnější příležitost pustit se do korálkování. Nevěříte? V únoru totiž můžete nejen tvořit z korálků, ale také vyhrát až 1 000 Kč!

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení vodnáře a jaké mají vlastnosti!

Akce: Víkendová doprava zdarma

Akce: Víkendová doprava zdarma

Časově omezená akce: pouze do neděle můžete nakoupit a mít dopravu zdarma.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

MONIKA
Úterý, 31. Leden 2023

100%

SUPER DOSTUPNÝ A HLAVNĚ OCHOTNÝ A NÁPOMOCNÝ PERSONÁL

Marta
Pondělí, 30. Leden 2023

100%

S obchodem jsem spokojená, vše proběhlo bez problémů a s výrobkem jsem spokojená.

+ rychlost

+komunikace

Dagmar
Sobota, 28. Leden 2023

100%

Zboží jde objednávat Zásilkovnou do Alza boxů. Máme blízko- vyzvednu jak potřebuji.