Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Pondělí, 22. listopad 2021

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

https://www.manumi.cz/bizuterni-ketlovaci-kleste-a-pinzetyVěnec bez jehličí

Do naší nabídky jsme zařadili proutěné věnce v různých velikostech. Přírodní i barvené proutí si své využití najde nejenom v době vánoční. Takový fortelný proutěný korpus vám může sloužit několik let a několik sezon. Na jaře ho stačí dodekorovat například vaječnými skořápkami nebo peříčky a použít znovu.

Náš adventní věnec bez jehličí se drží minimalistického designu a hotový ho máte doslova za pár minut.

Materiál a pomůcky

Postup

  1. Nejprve si rozvrhneme umístění svíček, které nám bude určovat finální podobu věnce. Můžete je rozmístit tradičně symetricky, nebo na jednu stranu, tak jako my.
  2. Vezmeme si 4 balení dřevěných červených korálků a vlasci, na kterém jsou navlečené odstříhneme konce. Využijeme tak naše ekologické bezobalové balení korálků a nebudeme je muse navlékat na nový materiál.
  3. Naměříme si, kam jednotlivé strandy korálků umístíme, aby byly symetrické. Pomocí tavé pistole je pak na dané místo přilepíme. Stačí vždy lepidlo dát jen na první, cca prostřední a poslední korálek.
  4. Uštípneme si cca 30 cm drátku a navlečeme na něj rolničky tak, aby mezi sebou měly vždy cca 3 cm rozestup. Rolničku na jejím místě připevníme zatočením drátku.
  5. Poté, co rolničky všechny navlékneme, tak drátek pomuchláme, aby měl nepravidelný tvar.
  6. Drátek s rolničkovým trsem pak na obou stranách provlékneme mezi proutí věnce.

TIP: Nehodí se vám naše barevné schema? Stačí vyměnit barvy korálků a rolniček a věnech hned dostane úplně novou podobu. Proutěný základ můžete také nabarvit pomocí akrylových barev nebo ho postříkat sprejem třeba na zlato.


Nejjednodušší svícen na světě

Chcete si to doma udělat pěkné, ale nemáte čas ani chuť věnovat dekorování celé odpoledne? Tenhle svíce budete mít hotov doslova za 3 minuty. Budete potřebovat jen tác, zelenou větvičku jehličí, nebo třeba eukalyptu a něco málo tvoření.

Materiál a pomůcky

Postup

  1. Pomocí tavné pistole přilepíte dřevěné výseky na věnec a je hotovo :D

 

Světýlka na celou zimu

Taky je vám líto, že po vánocích adventní věnec zmizí a už není co zapalovat? Vyrobte si dekoraci, kterou využijete po všechny tmavé zimní večery. Zvládne to opravdu úplně každý.

Materiál a pomůcky

Postup

  1. Vezměte si dostatečně velkou sklenici, která se vejde mezi 4 vločky a dobře ji odmastěte.
  2. V místě, kde se bude vločka sklenice dotýkat, lehce povrch poškrábejte pomocí smirkového papíru.
  3. Naneste na dřevěný výsek lepidlo z tavné pistole a pevně přimáčkněte.

TIP: Tímto způsobem můžete nadekorovat nejenom nové svíčky, ale taky třeba zrecyklovat již vypotřebované, do kterých vložíte novou čajovou svíčku. Stejný postup můžete ale aplikovat i ve velkém, třeba na zavařovací sklenice! Jen je potřeba jejich velikosti přizpůsobit množství dřevěných výseků, které si objednáte.

Související články

5 tipů na tvoření ve zlaté barvě

5 tipů na tvoření ve zlaté barvě

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření ve zlaté barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší prosincové tvořivé výzvy!

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Upcyklované vánoční dárky

Upcyklované vánoční dárky

Možná i vy jste, stejně jako já, hromadiči. Kreativním duším se to občas stává, že v různých objektech vidí další možnosti využití. Protože tenhle kelímek se může jednou hodit… A tahle sklenice od okurek je taky moc hezká! Často to vede k tomu, že nám náš tvořivý koutek bobtná a bobtná do objemů, které už nejdou uštěpačným poznámkám ostatních členů rodiny. Ale teď máme dobrou příležitost, jak se zásob zbavit! Vánoce.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
97 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Jana
Čtvrtek, 1. Prosinec 2022

100%

Vše v naprostém pořádku, zboží rychle dodáno a výborně zabaleno.

Ivana
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Doporučuji všem

+ Rychlé vyřízení objednávky

Miloslava
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Je to moje cca 5-tá objednávka a zatím bylo vše v pořádku. Velký výběr kvalitního zboží, včetně návodů na výrobu. Takže skvělá inspirace a možnost hned vybrat potřebný materiál. Za mne mohu jen…