Adventní věnce 4x jinak

Pátek, 11. listopad 2022

Je pro vás adventní věnec jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc? Pro nás taky. To těšení se na neděli, kdy budeme moci zapálit další svíčku, jen tak něco nenahradí. Ale o samotném plamínku to není…

Adventní věnce 4x jinak

Spíš o tom, jak si udělat klidný večer se svými blízkými, pustit si koledy nebo adventní koncert a třeba u toho vlastnoručně vyrábět dárky. To bychom však nebyli my, pokud bychom si vyrobili klasický věnec z jedlového jehličí. Máme po vás 4 tipy, jak letos pojmout adventní věnec jinak!

Věnec z macramé šňůry

Tohoto věnce se nemusí zaleknout ani ten, kdo zatím nikdy žádné macramé neudrhal. Jeden uzlík stále dokola a to je vše. Základ je hotov a další zdobení je na vás.

Věnec z dřevěných komponentů

Zkuste se zamyslet, na jaké základní geometrické tvary se dá takový adventní věnec rozložit. V podstatě to jsou samé kruhy. Menší a větší. Spojte je dohromady tavnou pistolí a vytvořte si místo věnce konstrukci ve skandinávském designu. Můžete do ní protáhnout třeba i větvičky jehličí.

Věnec s macramé vločkami

Jste už v macramé zkušenější? Drhali jste letos ozdoby na stromeček? Pak tuhle estetiku můžete přenést i na svůj adventní věnec. Aby nebyl příliš zdobný, jako protiváhu můžete na základ věnce využít lehkou drátěnou konstrukci. Stačí ji barvou ve spreji přizpůsobit barevnému schématu vašich Vánoc.

Věnec s vločkami ze samotvrdnoucí hmoty

Jste milovníci přírodních materiálů? Pak vás možná zaujme minimalistický věnec z dřevěných komponentů a svícínků ze samotvrdnoucí hmoty, která vypadá úplně jako keramika. Ale nebojte, pec k tomu nepotřebujete. Postačí i dnešní pokojová teplota.

Nezapomínejte prosím na bezpečnost! Adventní věnce nenechávejte nikdy hořet bez dozoru, případně doporučujeme použití LED svíček, které jsou v tomto směru úplně bezpečné a navíc znovupoužitelné.

Tak co, inspirovali jsme vás, abyste se letos na svoji adventní výzdobu podívali z jiného úhlu? Nebo se držíte tradice a jehličí na vašem stole nesmí chybět? Ať tak nebo onak, rozhodně chceme vidět výsledek! Podělte se o něj s námi na Instagramu nebo Facebooku.

Související články

Tipy pro stylové sváteční stolování

Tipy pro stylové sváteční stolování

Vánoce, Vánoce přicházejí, servírujme, přátelé! Co uvařit vám sice neporadíme, ale připravili jsme pro vás tipy na to, jak doladit sváteční tabuli k dokonalosti.

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Upcyklované vánoční dárky

Upcyklované vánoční dárky

Možná i vy jste, stejně jako já, hromadiči. Kreativním duším se to občas stává, že v různých objektech vidí další možnosti využití. Protože tenhle kelímek se může jednou hodit… A tahle sklenice od okurek je taky moc hezká! Často to vede k tomu, že nám náš tvořivý koutek bobtná a bobtná do objemů, které už nejdou uštěpačným poznámkám ostatních členů rodiny. Ale teď máme dobrou příležitost, jak se zásob zbavit! Vánoce.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Eva
Pondělí, 5. Prosinec 2022

100%

Spousta zajímavých věcí a nápadů, ráda a asi i často se budu vracet.

ludmila
Neděle, 4. Prosinec 2022

100%

Nákup proběhl rychle, bez rušivých incidentů, k mé naprosté spokojenosti. Doporučuju.

Zdenka
Neděle, 4. Prosinec 2022

100%

celkově spolehlivý nákup , doporučuji pro zájemce