Adventní věnce 4x jinak

Pátek, 11. listopad 2022

Je pro vás adventní věnec jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc? Pro nás taky. To těšení se na neděli, kdy budeme moci zapálit další svíčku, jen tak něco nenahradí. Ale o samotném plamínku to není…

Adventní věnce 4x jinak

Spíš o tom, jak si udělat klidný večer se svými blízkými, pustit si koledy nebo adventní koncert a třeba u toho vlastnoručně vyrábět dárky. To bychom však nebyli my, pokud bychom si vyrobili klasický věnec z jedlového jehličí. Máme po vás 4 tipy, jak letos pojmout adventní věnec jinak!

Věnec z macramé šňůry

Tohoto věnce se nemusí zaleknout ani ten, kdo zatím nikdy žádné macramé neudrhal. Jeden uzlík stále dokola a to je vše. Základ je hotov a další zdobení je na vás.

Věnec z dřevěných komponentů

Zkuste se zamyslet, na jaké základní geometrické tvary se dá takový adventní věnec rozložit. V podstatě to jsou samé kruhy. Menší a větší. Spojte je dohromady tavnou pistolí a vytvořte si místo věnce konstrukci ve skandinávském designu. Můžete do ní protáhnout třeba i větvičky jehličí.

Věnec s macramé vločkami

Jste už v macramé zkušenější? Drhali jste letos ozdoby na stromeček? Pak tuhle estetiku můžete přenést i na svůj adventní věnec. Aby nebyl příliš zdobný, jako protiváhu můžete na základ věnce využít lehkou drátěnou konstrukci. Stačí ji barvou ve spreji přizpůsobit barevnému schématu vašich Vánoc.

Věnec s vločkami ze samotvrdnoucí hmoty

Jste milovníci přírodních materiálů? Pak vás možná zaujme minimalistický věnec z dřevěných komponentů a svícínků ze samotvrdnoucí hmoty, která vypadá úplně jako keramika. Ale nebojte, pec k tomu nepotřebujete. Postačí i dnešní pokojová teplota.

Nezapomínejte prosím na bezpečnost! Adventní věnce nenechávejte nikdy hořet bez dozoru, případně doporučujeme použití LED svíček, které jsou v tomto směru úplně bezpečné a navíc znovupoužitelné.

Tak co, inspirovali jsme vás, abyste se letos na svoji adventní výzdobu podívali z jiného úhlu? Nebo se držíte tradice a jehličí na vašem stole nesmí chybět? Ať tak nebo onak, rozhodně chceme vidět výsledek! Podělte se o něj s námi na Instagramu nebo Facebooku.

Související články

Tipy na dárky za pár korun

Tipy na dárky za pár korun

Dárky nemusí být drahé a okázalé, aby ukázaly, jak vám na obdarovaném záleží! V tomto článku jsme pro vás připravili tipy na 6 originálních dárků, na které můžete nakoupit materiál za pár korun, jejich výroba zabere opravdu chvilku, ale přes to zcela upřímně zahřejí u srdce. Prohlédněte si je v tomto článku!

Vánoční macramé ozdoby a dekorace

Vánoční macramé ozdoby a dekorace

Zamotejte se do vánočního tvoření! Připravili jsme pro vás 6 návodů na originální vánoční ozdoby a dekorace z macramé přízí. Prohlédněte si je v tomto článku!

Tipy na DIY vánoční věnce a adventní svícny + návod na výrobu svíček

Tipy na DIY vánoční věnce a adventní svícny + návod na výrobu svíček

Adventní věnec nemusí být jen polystyrenový základ omotaný jehličím. Uzdu své kreativní fantazii můžete povolit mnohem více! Prohlédněte si tipy na 4 věnce a svícny z Jesmonite, macramé a z korálků. Na konci článku navíc najdete návod na výrobu svíček na adventní věnce. 

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 550+ recenzí - zobrazit vše

Hana
Středa, 22. Listopad 2023

100%

nakupuji často, vždy jsem spokojená

Ivana
Úterý, 21. Listopad 2023

100%

Vše OK

Eva
Pondělí, 20. Listopad 2023

100%

možná jsem se přehlédla, ale nenašla jsem možnost platby bankovním převodem