Tipy pro stylové sváteční stolování

Pondělí, 5. prosinec 2022

Vánoce, Vánoce přicházejí, servírujme, přátelé! Co uvařit vám sice neporadíme, ale připravili jsme pro vás tipy na to, jak doladit sváteční tabuli k dokonalosti.

Tipy pro stylové sváteční stolování

Rozesazení je důležité

Ne každý si musí rozumět, připravte si tedy plán na to, jak rozesadit sváteční hosty tak, aby nenastaly zbytečné třenice. I když to asi nebude hrozit, když budou na stolech připravené tyto hvězdičky se jmenovkami a další vlastnoručně vyrobené dekorace, stejně budou všichni mluvit akorát o tom, jak se vám to povedlo!

Pozor na culaccino!

Kolečko od vychlazeného nápoje ještě může zmizet, ale to od červeného vína nebo limonády jen těžko… Připravte pro hosty k prostírání i stylovou podložku pod skleničku z dřevěných výřezů nebo z dřevěných korálků, která ochrání ubrus před nechtěným potřísněním. Mimochodem, věděli jste, že v italštině mají slovo přímo pro kolečko, které zůstane na stole? Takové kolečko se nazývá specificky culaccino. 

Spona na ubrousky i na příbory

Originální spona na ubrousky a příbory je tu nejen pro všechny, kdo si nemůžou zapamatovat pořadí příborů při servírování. Můžete si ji jednoduše vyrobit z papíru nebo klidně ušít z korálků podle tohoto návodu.

Posviťte si na to stylově!

Sváteční atmosféru můžete podtrhnout také osvětlením. Zhasněte lustry a zapalte svíčky! Nejen svíčky, ale i svícny si můžete sami vyrobit, nechte se inspirovat třeba tímto z dřevěných korálků nebo tímto z Jesmonite hmoty. Ale nezapomínejte na bezpečnost a nenechávejte svíčky hořet bez dozoru, ať toho světla a tepla zas není zbytečně moc…

A hodně štěstí na závěr

Připravte svým hostům malé překvapení, které si mohou odnést domů jako památku na tuhle krásnou večeři! Zlaté prasátko ze samotvrdnoucí hmoty vyrobíte během pár minut, ale radost a milé vzpomínky může přinášet ještě dlouho!

Budeme rádi, když se s námi podělíte o svou tvorbu buď na našem Facebooku, nebo na Instagramu, značka #inspiraceodmanumi.

 

Související články

Tipy na dárky na poslední chvíli

Tipy na dárky na poslední chvíli

Jestli předvánoční shon dohnal i vás a oproti plánu nestíháte nakoupit a vyrobit všechny plánované dárky, pak pro vás máme pár tipů, jak situaci vyřešit bez dalšího stresu!

Jak zabalit dárky? Zn.: originálně a rychle

Jak zabalit dárky? Zn.: originálně a rychle

Návodů na to, jak originálně sbalit ženu či muže, je plný internet. Stejně tak jako návodů na to, jak dárkový balíček schovat v konstrukci, která svojí složitostí připomíná origami. Jak na to, když chcete své vánoční dárky zabalit originálně, ale nechcete přitom ztratit čas ani hlavu? Máme pro vás 8 tipů

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Markéta
Neděle, 5. Únor 2023

100%

Vše v pořádku. :)

Adriana
Neděle, 5. Únor 2023

100%

Vždy vše v pořádku.

Zuzana
Pátek, 3. Únor 2023

100%

Všechno v pořádku, objednávka vyřízena a dodána rychlostí blesku, spokojenost.