Jak na andělské šperky

Čtvrtek, 12. listopad 2020

Andělské šperky nikdy nevyjdou z módy. Možná je to díky tomu, jak nevinně vypadají, možná je to díky tomu, že v sobě skrývají mnohem hlubší symboliku, kterou vnímáme v našem podvědomí. Líbí se i vám? Prozradíme vám proč!

Jak na andělské šperky

Určitě jste si všimli, že poslední dobou se domácí dekorace, ozdoby na stromeček a dokonce i módní šperky často inspirují andělskou tématikou. Tento oblíbený symbol nejen že krásně vypadá, ale podprahově působí i na naši psyché.

Andělská symbolika

Andělé v biblickém podání jsou statná stvoření s bílými křídly, která existují na hranici božské dokonalosti a lidské zvědavosti. Nebojte se, nemusíte být věřící na to, aby se vám mohli andělé líbit a dokonce jste je mohli nosit například ve formě šperku na sobě. V dnešní moderní době se na anděly nedíváme ze stejného úhlu a přikládáme jim spíše formu jakési pozitivní energie, která je speciální tím, že má různou formu podle toho, jakým životním obdobím procházíme.

Jejich hlavním úkolem je působit jako ochránci. Důvod, proč jsou andělíčci stále tak populární je fakt, že jim přikládáme právě ochranitelskou energii. Spojujeme je s čistou láskou a s rodinou. Někteří věří na to, že je andělé nejen chrání, ale také provádí životem tak, aby jim pomohli vyléčit stará traumata, najít lásku, pro čistotu mysli, zdraví nebo jednoduše pro lehkost bytí. Andělské šperky a doplňky v sobě tuto energii nosí, a tak působí na naše podvědomí.

DSC00791

Pokud se vám tedy andělské šperky líbí a věříte na jejich symboliku, nečekejte a vytvořte si své vlastní.

Anatomie anděla

Pokud se rozhodnete vyrábět talisman nebo dekoraci v podobě anděla, s velkou pravděpodobností budete pracovat  se třemi, maximálně 4 prvky: tělíčkem, křidélky a hlavičkou. Na hlavičce může, ale nemusí sedět svatozář. Pomocí těchto prvků každý snadno identifikuje, že se jedná o andělíčka. To nám dává celkem volnou ruku v tom, z čeho dané prvky vyrobíme.

Tělíčko

Jako tělíčko nebo sukýnka se nejčastěji používá korálek kapkovitého nebo trubkovitého tvaru. Najdete je mezi voskovými perlami nebo si třeba můžete vybrat mezi korálky či přívěsky SWAROVSKI. Ale fantazii se meze nekladou. Pokud míříte spíše minimalistickým směrem, může tělíčko nahradit třeba i větší kulička (např. minerálový korálek).

Křidélka

Jestliže jste se rozhodli vyrábět andělíčka vlastními silami z drátků, můžete si vytvarovat křidélka dle libosti. Ostatní potřebují využít komponentu na andělská křídla. Protože víme, že andlíci jsou vaši oblíbenci, nabízíme křidélka v opravdu široké paletě tvarů a velikostí. A to jak z bižuterního kovu, tak ve variantě ze stříbra. Vaše srdce si získala letošní novinka – stříbrná křidélka Amoracast.

DDE01676

Hlavička

Na hlavičku andílka můžete použít libovolný korálek, který bude menší než tělíčko. Nikde není dáno, že musí mít stejnou barvu. Klidně svého andílka oblečte do barevné sukýnky a na hlavičku použijte perličku. Minimalisté si mohou pohrát třeba s leskem a matem ve stejné barvě – matné tělíčko, lesklá hlavička. Nemusí se jednat vždy jen o kuličku, skvěle vypadají například broušené korálky SWAROVSKI.

Svatozář

Chcete-li více elegantního anděla, můžete mu nasadit i svatozář. Tu můžou reprezentovat například rondelky, ale také mezidíly a distanční kroužky, kterými tak rádi zdobíte své náramky.

DSC04403

Jak vyrobit anděla?

Výrobní postup vždy záleží na tom, jaká má být výsledná podoba andílka. Chcete vyrobit jemné náušnice? Pak potřebujete pouze ketlovací nýt, na který navlečete tělíčko, křidélka a hlavičku, a to vše připojíte k náušnicovému háčku. Spočítejte si dobře velikost svých elementů, aby byl nýt dostatečně dlouhý.

Pokud chcete vyrobit třeba větší přívěsek na klíče nebo třeba vánoční ozdobu, potřebujete silnější drátek, který vám poslouží místo nýtu. Pomocí kombinovaných kleští si připravte požadovanou délku drátku a na jednom konci udělejte smyčku. Navlékněte všechny prvky a na konci opět ukončete smyčkou / očkem, pomocí kterého můžete andílka připevnit k dalším elementům.

Vyrábíte-li náramek, třeba navlečený na elastomeru, pak si rozvrhněte správně korálky, aby vám andělíček vyšel na střed. Vše navlékněte, zavažte uzlík a je hotovo. Tímto způsobem vyrobíte krásné náramky z minerálů, ale i ze SWAROVSKI korálků a perel.

A jste-li zkušený korálkář, pak můžete nechat svou kreativitu rozběhnout a využít všemožné techniky šitého šperku. Andílci se dají uháčkovat, ušít, vyšít nebo třeba vytkat na stavu.

Ať už jste začátečník nebo pokročilý, v naší Inspirační galerii najdete spoustu zajímavých návodů na andělské šperky a ozdoby. Budeme moc rádi, když nám pošlete fotku talismanu, který jste vytvořili. Třeba na Facebooku nebo na Instagramu.

DDE01723

Související články

5 tipů na tvoření ve zlaté barvě

5 tipů na tvoření ve zlaté barvě

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření ve zlaté barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší prosincové tvořivé výzvy!

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Upcyklované vánoční dárky

Upcyklované vánoční dárky

Možná i vy jste, stejně jako já, hromadiči. Kreativním duším se to občas stává, že v různých objektech vidí další možnosti využití. Protože tenhle kelímek se může jednou hodit… A tahle sklenice od okurek je taky moc hezká! Často to vede k tomu, že nám náš tvořivý koutek bobtná a bobtná do objemů, které už nejdou uštěpačným poznámkám ostatních členů rodiny. Ale teď máme dobrou příležitost, jak se zásob zbavit! Vánoce.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
97 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Jana
Čtvrtek, 1. Prosinec 2022

100%

Vše v naprostém pořádku, zboží rychle dodáno a výborně zabaleno.

Ivana
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Doporučuji všem

+ Rychlé vyřízení objednávky

Miloslava
Středa, 30. Listopad 2022

100%

Je to moje cca 5-tá objednávka a zatím bylo vše v pořádku. Velký výběr kvalitního zboží, včetně návodů na výrobu. Takže skvělá inspirace a možnost hned vybrat potřebný materiál. Za mne mohu jen…