Cesmína - vyšívaná sada
Cesmína - vyšívaná sada
Cesmína - vyšívaná sada
Cesmína - vyšívaná sada

Postup výroby

 • *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Připravíme si šablony zvlášť pro náušnice (průměr 25 mm) a náhrdelník (průměr 35 mm), obkreslíme je textilní tužkou na podklad, na který budeme vyšívat. A vystřihneme je. Necháváme si kolem prostor.

 • Já začínám náhrdelníkem. Používám korálky velikosti 10 tmavě zelené barvy. Navléknu si nit a začnu vyšívat obrys kruhu. Postupuji klasickým stehem pro výšivku, navleču 4 korálky, vpíchnu do podkladu a zpětně jehlou vyjedu v polovině a protáhnu 4 korálky , postup pořád opakuji, dokud obrys neuzavřu.

  Zobrazit celý postup

 • Po dokončení obvodu výšivkou komplet vyplním vnitřní prostor. Výšivkový steh je stejný, začínám od prostředka, rovnými řadami vyplňuji kruh. Utahuji tak akorát, aby byl steh sice pevný, ale nekrabatil se kvůli až moc pevnému utahování.

 • Po dokončení postupuji stejně u náušnic.

 • Vytvořím si „větvičky“. Pro tento účel jsem na podložce smíchala obě barvy Superdua, chtěla jsem vytvořit jakoby „melír“. Navleču si jehlu z obou stran návlekového materiálu. Začínám tak, že navleču 5 korálků namátkové barvy a 2 poslední provleču druhou stranou zpět. Utáhnu a poté se vrchní dírkou vrátím do středu větvičky. Na jednu stranu navleču 2 Superdua a druhou provleču zpět. Opět se vracím vrchní dírkou. Postup opakuji dle potřeby. Větvičku ukončím navlečením 2 korálků rokajlu o velikosti 10/0.

 • Vytvořím 2 kratší větvičky a jednu dlouhou.

 • Dále vytvořím kvítky. Navleču si 6 broušených korálků (vždy sudý počet) a zavážu na uzlík tak, aby vznikl malý kroužek. V další řadě postupuji tak, že jeden broušený korálek provleču, navléknu světlé Superduo a další korálek opět protáhnu.

 • V další, poslední řadě navlékám jeden rokajlový korálek – tmavé Superduo-rokajlový korálek (velikost 10) a vyplňuji prostor mezi korálky v předešlé řadě. K protažení využívám spodní dírku korálku z druhé řady. Kytiček vytvořím celkem 5. Superdua vyjdou úplně přesně v celkové gramáži 10 gramů, broušené korálky ještě zbydou. Takže je můžu dále použít k výšivce.

 • Opatrně vystřihnu dokola vyšité díly a naaranžuju si na ně šité části. Poté začnu díly našívat k podkladu.

 • Aranžovala jsem větvičku diagonálně a pro dotvoření bohatosti jsem k podkladu přišívala spoustu zbylých broušených korálků a většího rokajlu. Stejně pak postupuji u náušnic. Je dobré aranžovat části zrcadlově.

 • Vystřihnu si podkladové části a přilepím je k výšivce textilním lepidlem.

 • Začnu s obšíváním. Navleču jeden korálek velikosti 8/0 – vpíchnu do podložky a protáhnu ho odspodu ven. Dále navlékám malý a velký rokajlový korálek, vpichuji do okraje a protahuji vždy ten velký. Pokračuji kolem dokola. Na závěr jsem si vytvořila ještě očko ze 4 korálků.

 • To je jistější, doprostřed obšívané řady totiž na závěr umístím šlupnu. Je natolik velká, že její zoubky vyjdou akorát do prostoru mezi vyšitý díl a obšívanou řadu. Opatrně stlačím kleštěmi. Na závěr navlékám řetízek.

 • Stejně postupuji i u náušnic, ale nedělám očko, potřebuji ještě 4 bižuterní kroužky (4 mm) a kleště na připevnění puzety. Jedno očko přijde do puzety a jedno do korálku. Na závěr je spojím. Díky tomu se pak vzor na uchu otočí dopředu, a nikoliv na bok.

 • Je hotovo. :)

Materiál pro výrobuOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Jaromíra
Úterý, 23. Duben 2024

100%

rýchlosť expedície a dodania

+ nádherné korálky, dobrý výber koralkových komponentov

Milena
Pátek, 19. Duben 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Čtvrtek, 18. Duben 2024

100%

Fantasticky obchod!