Pryskyřičná inspirace z celého světa + NOVINKY!

Neděle, 13. prosinec 2020

Zajímá vás, kam chodíme na své nápady? Je sice pravda, že velká spousta nás toho napadá jen díky tomu, že jsme korálky obklopeni celé dny. Ale občas si i my chceme rozšířit obzory. Nejlépe k tomu slouží Pinterest a YouTube. Zejména YouTube nám opravdu hodně pomohl ve chvíli, kdy jsme se začínali učit pracovat s pryskyřicí. A protože jsme našli několik tvůrců, kteří nás neustále baví a nemůžeme od jejich výrobků odtrhnout oči, chtěli jsme se o ně s vámi podělit.

Pryskyřičná inspirace z celého světa + NOVINKY!

Pokud hledáte inspiraci ohledně pryskyřice, je dobré vyhledávat v angličtině. V zahraničí jsou přeci jen v této technice mnohem dál… Skvělé ale je, že postup ve videu bývá natolik názorný, že anglicky vůbec rozumět nemusíte. Stačí vědět základní pojmy, které si vyhledat.

Pro usnadnění jsme pro vás připravili slovníček:

 • Resin (pryskyřice)
 • Resin art (tvoření s pryskyřicí)
 • Resin jewellery (šperky z pryskyřice)
 • Resin crystals (umělé krystaly z pryskyřice)
 • Resin geode (achátové plátky, geody z pryskyřice)
 • Resin mold (formy na pryskyřici)

Stačí si dát vyhledat některý z pojmů a pak už jen využívat funkce Youtube, která vám doporučuje videa s podobným tématem.

 

Koho se vyplatí sledovat

Pokud vás zajímá pryskyřice a všechny možnosti jejího využití, určitě se nemusíte bát nastavit si odběr u těchto tvůrců. Nás baví už víc jak rok!

 

Artsy Madwoman

Sledujte: https://www.youtube.com/c/ArtsyMadwoman

Artsy si hodně ujíždí na třpytkách a její výtvory jsou opravdu hodně barevné. Často zkouší nové pomůcky, takže se u ní inspirujeme i v tom, co dalšího bychom pro vás mohli sehnat. Hodně se věnuje také zalévání květin do pryskyřice. To je téma, které vás dost zajímá a které i sami budeme zpracovávat v některém z dalších článků.

 

Petra Jongbloed

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCY6FdiWXotEZuYz--g-3zdw

Petra se specializuje na imitaci krystalů pomocí pryskyřice. Vyrábí nádherné podtácky i velké tácy, které imitují vzhled drahokamů a achátových geod. V jejích videích se můžete naučit různé způsoby vrstvení barev

 

The Frugal Resinista

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCfgEOIlekloRerL7-kL-tBw

Rebecca vyrábí z pryskyřice opravdu velké kusy. Její specialita jsou geody vytvářené bez formy. Na jejím kanále ale najdete třeba taky návod na dekoraci desky stolu nebo na hodiny z pryskyřice. Její výrobky spotřebují hooodně pryskyřice. Proto doporučujeme její postup následovat až zkušenějším, kteří dobře vědí, jak se pryskyřice chová. 

 

Fresh idea

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCDGJ_4tiD72UawCCteq2VQA

Tento kanál se zaměřuje spíše na výrobu drobných šperků z pryskyřice. Ať už s pomocí forem, nebo lůžek Sveta vytváří zajímavé a nositelné šperky. Velice zajímavou technikou, kterou používá, je kombinace FIMO hmoty a pryskyřice. Vytváří si totiž z FIMA drobné objekty (třeba ovoce nebo houbičky), které poté do svých šperků zalévá.

 

Naše poslední novinky

Jak sami vidíte, možností, kudy se s pryskyřicí vydat, je nespočet. I proto se snažíme rozšiřovat příslušenství, které ke svým pryskyřicím nabízíme. Máme velkou radost, že se nám podařilo ještě před Vánoci přidat do své nabídky nové silikonové formy! A to jak malé formičky na korálky, tak i větší formy na podtácky. Sami se nemůžeme dočkat, až je všechny vyzkoušíme. Z toho, co jsme zatím vyzkoušeli, přinášíme malou ukázku.

Copy of Untitled

Oktagonový podtácek jsme vylili pryskyřicí imitující sklo smíchanou s modrým inkoustem. V okrajích jsme pomocí pinzety přidali třpytivé zdobení.

Untitled design (13)

Z forem na geometrické podtácky jsme vytvořili třpytivou růžovou sadu. Nejprve jsme zalili třpytky a flitry v růžové barvě čirou pryskyřicí imitující sklo. Nechali jsme vše 2 dny vytvrdnout a poté jsme zbytek formy vylili pryskyřicí imitující sklo smíchanou s růžovým a bílým perleťovým pudrem. Tím jsme dosáhli efektu hloubky a blyštivé zdobení více vyniklo.

Copy of Untitled (1)

Taky máte všude spousty drobností, se kterými si nevíte rady? Ukliďte je do mističek a krabiček z pryskyřice! Vytvořili jsme si sadu ve fialových odstínech, doplněnou stříbrnými třpytkami. Na obrázku vidíte, co vznikne z forem na stojánek na tužky a hexagonové a oktagonové dózy.

 

Co jsme se o pryskyřici zatím naučili?

 • Pryskyřice opravdu lepí a snadno ji máte všude. Předtím, než začnete pracovat, si pečlivě zakryjte stůl.
 • Třpytky vždycky klesnou ke dnu, proto je lepší s nimi pracovat ve více vrstvách.
 • Pudru je lepší dát méně než více. To samé platí o inkoustech.
 • U forem vždycky čtěte rozměry, ať nejste překvapeni.
 • U víčka na krabičky se v rozích téměř vždy udělají bubliny. Průběžně je propichujte.
 • S plamenem na odstranění bublinek buďte opatrní, můžete si připéct formu.
 • Vždycky mějte připraveno pár dalších formiček, do kterých můžete vylít přebytečnou pryskyřici. Ony se ty kousky jednou budou hodit.
 • Pokud zaléváte něco lehkého – např. kávová zrna, počítejte s tím, že vyplavou nahoru. Pokud to není žádoucí, je potřeba pracovat postupně v několika vrstvách. Vždy počkejte do úplného vytvrdnutí předchozí vrstvy.
 • Sbírejte si papírové kelímky od kávy, budou se vám hodit pro rozdělání většího množství pryskyřice.
 • Po vytažení výrobku z formy si dejte pozor na ostré hrany. Raději je zabruste, třeba pilníkem na nehty.
 • Chcete-li zalévat květiny, používejte vždy sušené. Ideálně ty z louky nebo ze zahrádky, protože nejsou chemicky ošetřené. Květiny z konvenčních květinářství můžou při kontaktu s pryskyřicí spustit nežádoucí chemickou reakci.
 • Nežádoucí chemická reakce nastane, i když cokoliv do lůžka či formy přilepíte vteřinovým lepidlem.
 • Pokud zaléváte fotku, nechte si ji vytisknout na kvalitním fotopapíře. Pryskyřice pak neovlivní kvalitu barev. Nejideálnější je fotku nejprve zalaminovat a pak až zalévat.

DDE03494

Související články

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Nakupte do neděle 14. 4. 2024 a můžete mít slevu až 150 Kč na celý nákup! Jak na to? Čtěte níže.

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jaro je tu a s ním čerstvá dávka inspirace pro tvoření jarních dekorací! V tomto článku vám přinášíme pět kreativních nápadů na DIY svícen, papírové sněženky nebo nástěnné dekorace. Pusťte se do jarního tvoření ještě dnes!

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Propadněte magickému manumitu, dnes 1. 4. 2024 navíc s možností nákupu se slevou 14 % na celou objednávku.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Jaromíra
Úterý, 23. Duben 2024

100%

rýchlosť expedície a dodania

+ nádherné korálky, dobrý výber koralkových komponentov

Milena
Pátek, 19. Duben 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Čtvrtek, 18. Duben 2024

100%

Fantasticky obchod!