Šperky s morseovkou - zašifrujte do náramku tajnou zprávu

Čtvrtek, 22. listopad 2018

Minimalistický design už dostihl i naše šperky a to, že se v jednoduchosti skrývá krása, vám potvrdí náramky s morseovkou. Nebojte se, nemusíte se učit žádný tajný kód. Podívejte se s námi na ty nejpopulárnější slova a nechte se inspirovat!

Šperky s morseovkou - zašifrujte do náramku tajnou zprávu

Určitě jste si všimli, že letošním hitem léta se staly vrstvené náramky. Velkou výhodou je, že díky svému jednoduchému designu, který se dá mezi sebou kombinovat, se nám hodí prakticky k jakémukoliv oblečení a jejich tvorbu zvládnou i úplní začátečníci. Speciálním druhem těchto náramků, který se stal populární po celém světě, jsou potom "morse code" náramky, které nejen že působí velmi elegantně, ale můžete do nich ukrýt i tajnou zprávu.

Pojďte se s námi podívat na ty nejpopulárnější hesla

 Šperk s morseovkou - Love

Nejznámějším návlekovým materiálem těchto náramků je nylonová Shamballa šňůra, která je pevná a dobře na ní vytvoříte posuvné uzlíky místo zapínání. U nás ji můžete zakoupit v několika barevných provedení a dvou různých tloušťkách. Vzhledem k tomu, že se však náramky s morseovkou navlékají většinou pomocí malých rokajlových korálků, je lepší pracovat s tenčím návlekovým materiálem. K vytvoření tajné zprávy můžete kombinovat nejen různé barvy, ale také různé druhy korálků, místo pomlk můžete například použít oblíbené PRECIOSA trubičky nebo čípky.

 Šperk s morseovkou - forever

Váš náramek o to víc vynikne, pokud si vyberete kontrastní barvy nylonové Shamballa šňůry a korálků, se kterými budete vytvářet tajnou zprávu. Tu pak můžete ponechat v jedné barevné škále a vybrat si výraznější korálky, jako jsou například kovové stardust korálky, kostičky, bikony a další zajímavé tvary. Líbí se vám pletení ze strany náramku? Podívejte se na jednoduchý návod a zkrášlete si i svůj vlastní šperk >>

 Šperk s morseovkou - luck

Pokud chcete vědět, kde končí písmeno a začíná další, můžete mezi ně vložit uzlíky. Mezery můžete také vytvořit pomocí většího druhu rokajlu nebo pro luxusnější vzhled vybrat jeden ze stříbrných korálků nebo mezidílů, které nabízíme i ve variantě pozlacené 24k zlatem a 18k růžovým zlatem. Často však náramky mezery nemají, a tajné heslo tak zůstává ukryté pro svého majitele. 

 Šperk s morseovkou - wish

Co se týče tvorby písmen v morseovce, můžete si vybrat vlastní styl. Místo dlouhých trubiček, které reprezentují pomlky, můžete například zvolit jen jinou barvu rokajlu a rozšifrování zprávy tak udělat o to zajímavější.

Pokud plánujete náramek často sundávat, nebojte se zvolit jako návlekový materiál oblíbený elastomer. Jedná se o elastické a pevné vlákno, které se nevytáhne. 

 

Náramky s Morseovou abecedou jsou mezinárodním korálkovým trendem, a proto se většina zpráv nepřekládá a nechává se v angličtině. Vy si však můžete vybrat zprávu v rodném jazyce přesně podle vašeho přání. Vymyslete si vlastní unikátní heslo a nebojte se zkombinovat několik různých stylů korálkování a návlekových materiálů.

Morse_1

 

Přejeme vám spoustu zábavy a krásných šperků!

Související články

5 tipů na tvoření v černé barvě

5 tipů na tvoření v černé barvě

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v černé barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší říjnové tvořivé výzvy!

Základní techniky práce s modelovacími kovy

Základní techniky práce s modelovacími kovy

Základní kroky jsou velmi podobné, ať už jde o hlínu, pastu, nebo stříkačku. Než se pustíme do práce, měli bychom mít připravenou jednoduchou kresbu toho, co chceme vytvořit. Nejde o omezování kreativity a fantazie, ale o pragmatickou zkušenost. Ve chvíli, kdy rozbalíme balíček s materiálem, začíná ubíhat čas.

Manumi na For Interior

Manumi na For Interior

Letos se už po sedmnácté koná veletrh nábytku, interiérů a bytového designu For Interior a Manumi bude společně s Bleskem bydlení u toho!

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Jana
Čtvrtek, 6. Říjen 2022

100%

přehledné stránky

Marcela
Čtvrtek, 6. Říjen 2022

100%

Doporučuji všem

+ Velký výběr zboží

+Slušné ceny

+Rychlé doručení

+Skvělá komunikace obchodu

Věra
Středa, 5. Říjen 2022

100%

Rychlé vyřízení objednávky, velký výběr zboží.