Vše pro Mala náramky a náhrdelníky

Vše pro Mala náramky a náhrdelníky

Video: Jak začít s tvorbou mala šperků

Základy a nejčastější dotazy

Mala náramky a náhrdelníky jsou stále více populárním trendem nejen v oblasti duchovního poznání, ale také v oblasti módy. Jejich zajímavé materiály z exotických dřevin nebo skleněných korálků v sedmi barvách čaker jsou nejen vizuálně líbivé, ale stojí za nimi mnohem hlubší význam. Mala růžence jsou velmi známé pro milovníky jógy a meditace a nově i pro milovníky zajímavých šperků. Mala musí být vždy vyrobena z násobků 9 korálků a vždy ji ukončuje guru korálek a barevný střapec. Mala náramky můžete dovést k dokonalosti tak, že je můžete proložit i minerály, které podpoří jejich sílu a také bižuterními mezidíly a TierraCast korálky. Oblíbené jsou také Mala náramky a náhrdelníky, které spojují jak dřevěné korálky, tak skleněné Mala korálky. Nejste si jisti, kterou barvu korálků vybrat? Podívejte se do našeho průvodce čakrami! Malu můžete vytvořit i z vašich oblíbených minerálových korálků. Pokud si nejste jisti, jaké minerály se k sobě hodí, doporučujeme se řídit podle vašeho horoskopu. Nebojte se však zkombinovat minerály, které se vám líbí nebo které rezonují s vaší energií. Ačkoliv jsou pod vládou určitých planet a některé minerály spolu působí lépe a jiné hůře, celkově není známo, že by se spolu určité minerály nemohly kombinovat.
Jak si spočítám, kolik korálků potřebuji na náramek nebo náhrdelník?

Nejlepší způsob, jak zjistit požadovanou délku náramku je naměřit si obvod ruky omotáním provázku a ten pak změřit. Výslednou délku v cm už stačí vydělit průměrem korálků (také v cm), z kterých budete náramek navlékat. Pozor, korálky z přírodních materiálů mohou mít drobné velikostní odchylky, proto si raději vždy přikupte několik korálků navíc. Pokud si chcete vytvořit skutečnou Malu, je potřeba počítat s násobky devíti korálků, které symbolizují počet planet v sluneční soustavě. Mala náhrdelník se vždy vytváří ze 108 korálků.

Jaký návlekový materiál mám použít a jak ho správně zakončím?

Mala náramky se nejčastěji navlékají na elastické návlekové materiály, které pouze přetáhnete na ruku. Nejideálnějším materiálem je elastomer, který sice není tolik elastický, ale nevytáhne se a ukončit jej můžete obyčejnými uzlíky. Ty musejí být minimálně tři, klidně ale i čtyři až pět. Uzlíky je dobré tvořit vždy protisměrně, aby se do sebe jednotlivé uzlíky při jejich utahování pevně zaklesly. Výsledný uzlík pak skryjete do nejbližšího korálku. Vždy je nutné zvolit správnou tloušťku ve vztahu k velikosti průtahu korálků, z kterých budete náramek navlékat.

Co je Guru korálek?

Guru korálek se používá jako tradiční ukončení Mala šperků. Funguje jako posouvací uzlík a v buddhismu je důležitý především proto, že symbolizuje vztah mezi učitelem a žákem. Pokud si plánujete vytvořit opravdový Mala talisman a chcete počítat s násobky devíti korálků, pak si pamatujte, že Guru korálek se do tohoto součtu nezapočítává. Pokud Malu budete používat k meditaci, pak korálek nepřeskakujte, ale zastavte se u něj, Malu otočte a začněte korálky počítat v protisměru. Více najdete v našem článku >>

Jak na náramek přidělám ozdobné komponenty a jak je vybírat?

Mala náramky jsou známé tím, že je doplňuje ozdobný střapec. Okrášlit je můžete také nepřeberným množstvím ověsků a ozdobných elementů z nejrůznějších materiálů. Vždy je potřeba si zkontrolovat, zda má uvedený ozdobný element pevné očko, a proto musí být navlečen na své místo už při navlékání náramku, nebo zda má očko otevřené, případně žádné, a může být na náramek umístěn dodatečně až po jeho navléknutí a ukončení pomocí spojovacích nebo vodících kroužků.Ověřeno našimi zákazníky
100 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Stanislav
Pondělí, 22. Červenec 2024

100%

spolehlivost , rychlost vše OK

Katarina
Neděle, 21. Červenec 2024

100%

Všetko bolo ako ma byt.

+ Rýchle dodanie

+Obchod informuje o stave objednavky

Jitka
Pátek, 19. Červenec 2024

100%

Již jsem zde nenakupovala a jsem vždy spokojená.