Vše pro malování na kamínky

Vše pro malování na kamínky

Ambasador trendu

Iva Havelková

Malování na kamínky je pro nás s vnoučaty oblíbená aktivita. Spojuje totiž tvoření a procházky. Děti si vyhrají s fixami, já spíš s akrylovými barvami. Hlavně nás to moc společně baví.

Základy a nejčastější dotazy

Malování na kamínky si zamilovali malí i velcí. Kombinuje v sobě totiž pobyt v přírodě, tvoření i dobrodružství. Výpravy za kamínky můžete podnikat ve městech i v přírodě. Stačí najít zajímavě tvarovaný kamínek, důkladně ho umýt, osušit a poté už můžete tvořit dle libosti. Pokud nenajdete kamínky vhodné, můžete si je i zakoupit v různých velikostech. Záleží na tom, jak jste zruční, zda chcete malovat konkrétní obrázky, jenom vzory nebo zdobit čistě abstraktně. Nejširší možnosti nabízejí akrylové barvy. Pomocí štětce dokážete vytvořit mnohé. Nejprve širším štětcem namalujete pozadí, na kterém obrázek dobře vynikne. Tenčím štětcem pak vymalujete detaily. Pokud potřebujete namalovat jednotné pozadí na více kamíncích najednou, můžete zvolit barvu ve spreji. Skvěle vypadají například pastelové křídové barvy. Ty můžete kombinovat třeba s mramorovacími barvami a vyrobit tak opravdu kouzelný kamínek. Velice oblíbené je také malování pomocí fixů. Můžete zvolit akrylové nebo křídové markery nebo permanentní fixy od značek Posca nebo Centropen. Namalovaný kamínek po zaschnutí nezapomeňte nalakovat bezbarvým lakem. Díky tomu bude barva dobře zafixovaná a odolá i venkovním podmínkám. Přečtěte si více v našem speciálním článku, který se kamínkům věnuje.
Jak si mám vybrat kamínek?

Kamínek určuje všechno. Jeho tvar vás vede k obrázku nebo dekoru, který by na něm měl vzniknout. Velká zábava je hledat kamínky při procházkách po okolí. Pokud vhodné kamínky nenacházíte, můžete je u nás i zakoupit. Důležité je kamínky před malováním vždy pečlivě omýt a osušit.

Čím mám kamínek namalovat?

Nejširší možnosti nabízejí akrylové barvy, které můžete nanášet štětcem, ale máme je i ve formě fixů. Pokud vám taková forma vyhovuje, můžete zvolit i permanentní fixy od značek Posca nebo Centropen. Pokud potřebujete kamínek namalovat jednotnou barvou, využijte barev ve spreji. Kamínky pak dále můžete dekorovat například pomocí mramorovacích barev.

Jak kamínek ochránit?

Po zaschnutí doporučujeme kamínek vždy zalakovat, aby byl obrázek dobře chráněn. Náš nejoblíbenější lak je ten ve spreji, protože práce s ním je extrémně jednoduchá.

Co pak s kamínkem?

Existuje několik facebookovych skupin s kamínkovou tématikou. Pokud se stanete členem, napíšete na zadní stranu kamínků název této skupiny a svoje PSČ. Kamínek pak umístíte někde ve veřejném prostoru nebo přírodě. Kdo ho najde, může si ho nechat pro radost nebo ho poslat dál.

Začínáte? Podívejte se do poradny

Inspirace a návody na šperky z této kategorie
Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Jaromíra
Úterý, 23. Duben 2024

100%

rýchlosť expedície a dodania

+ nádherné korálky, dobrý výber koralkových komponentov

Milena
Pátek, 19. Duben 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Čtvrtek, 18. Duben 2024

100%

Fantasticky obchod!