Vše pro tvorbu se samotvrdnoucí hmotou

Vše pro tvorbu se samotvrdnoucí hmotou

Ambasador trendu

Tamara Koubková (@Tamarchi)

Baví mě na ní především to, že díky jejím vlastnostem tolik podobným skutečné keramické hmotě, snadno odhadnete, jestli má pro dítě smysl navštěvovat kroužek na mimoškolní úrovni. I když sama mám s klasickou keramikou dlouhodobé zkušenosti, když potřebuju rychle vytvořit nějakou dekoraci na focení, je to pro mě jednoznačná volba číslo jedna.

Návody od Tamary najdete zde >>>

Video: Jak na tvoření ze samotvrdnoucí hmoty

Základy a nejčastější dotazy

Keramika a porcelán jsou aktuálně na výsluní interiérových trendů. Věděli jste, že krásné dekorace, jako z keramické hlíny, si můžete vyrobit i v pohodlí domova? A žádná pec k tomu není potřeba! Stačí balíček samotvrdnoucí hmoty a můžete vyrábět. Jednoduše z ní vyválíte nebo vymodelujete talířky, svícínky nebo dekorativní sošky. Navíc aktuální estetika se kloní k přírodním barvám a organickým tvarům. Netřeba se obávat toho, že by bylo na škodu, když se vám výrobek nepovedl naprosto symetricky nebo když někde zůstal otisk prstu. To je jedině dobře!
Jak dlouho samotvrdnoucí hmota schne?
Výrobek ze samotvrdnoucí hmoty schne 24-72 hodin. Záleží na tloušťce hmoty, kterou jste pro výrobu použili. To, že je výrobek suchý, poznáte podle jednolité barvy, která je světlejší než při modelování.
Můžu schnutí samotvrdnoucí hmoty urychlit?
Samotvrdnoucí hmota potřebuje pomalu a rovnoměrně schnout na vzduchu. Nedávejte jí do trouby, ani ke zdrojům tepla. Pokud by došlo k nerovnoměrnému nebo příliš rychlému vysychání, hmota popraská.
Můžou se samotvrdnoucí hmotou pracovat i děti?
Samotvrdnoucí hmota je netoxická a pro práci s ní není potřeba používat ochranné pomůcky. Je tedy vhodná i pro dětské ruce. Po tvoření stačí se důkladně umýt mýdlem. V nabídce máme i hmotu DAS Junior, která je pro děti přímo určená.
Jaké pomůcky pro práci se samotvrdnoucí hmotou potřebuji?
Pro tvoření ze samotvrdnoucí hmoty nepotřebují začátečníci žádné specifické pomůcky. Nejdůležitější je váleček – ale ten pro začátek dobře nahradíte například plechovkou limonády. Pokud se vám tvoření ze samotvrdnoucí hmoty zalíbí, doporučujeme zakoupit profesionální váleček a minimálně jednu sadu modelovacích nástrojů, se kterou budeme moci lépe tvořit tvary a vzory.
Jak můžu výrobek zdobit?
Vytvrdlý výrobek můžete zdobit akrylovými barvami a fixami. Barvu doporučujeme poté zalakovat bezbarvým lakem, aby byla dobře chráněná proti otěru. Pokročilé techniky umožňují barvit i samotnou hmotu nebo do ní přidávat třpytky či metalické plátky.
Může výrobek přijít do kontaktu s vodou?
Výrobky ze samotvrdnoucí hmoty nejsou vhodné pro přímý kontakt s vodou ani s potravinami. Pokud chcete vytvořit vázičku nebo květináč, je nutné výrobek velice pečlivě zalakovat několika vrstvami akrylátového laku.

Inspirace a návody na šperky z této kategorie
Ověřeno našimi zákazníky
100 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Dana
Neděle, 26. Květen 2024

100%

Vždy velmi spokojena

Vlasta
Čtvrtek, 23. Květen 2024

100%

Spolehlivé

Ivana
Pátek, 17. Květen 2024

100%

V tomto obchodě nakupuji pravidelně. Dělám náramky se stříbrnými korálky a přívěsky a tady mají jak široký výběr, tak i skvělé ceny.

+ velký výběr

+dobré ceny

+rychlé doručení