Co je to Manumi

Pondělí, 11. červenec 2022

Korálky.cz tu s vámi byly 14 let a teď se změnily na Manumi. Pojďte si přečíst, co to Manumi je, jak vznikl název, v čem se liší od Korálků a proč vůbec změna proběhla.

Co je to Manumi

Manumi je tu pro malé i velké tvůrce. Pro chvíle odpočinku, kdy můžete vypnout hlavu a nechat pracovat jen ruce. Pro tvořivá odpoledne s nejmenšími, kdy se může fantazie rozběhnout na plné obrátky. Pro večery, kdy pilně pracujete na tom, abyste svou zručnost zdokonalili a vytvořili něco lepšího než včera. V Manumi najdou všechny ruce kvalitní materiál i inspiraci pro svůj projekt. A taky motivaci k tomu, že tvořit může každý.

Jak tedy Manumi vzniklo a co to znamená? Připravili jsme pro vás odpovědi na vaše 3 nejčastější otázky.

Proč se Korálky.cz změnily na Manumi?

Změnu jsme plánovali už dlouho. Už když naše kreativní ředitelka Zuzka přišla s tím, že bychom měli prodávat křišťálovou pryskyřici, bylo nám jasné, že se pomalu přesouváme od korálků někam dál. A pak to šlo ráz na ráz. Během jednoho roku přibylo macramé, Jesmonite, kreativní papírnictví a značka Korálky.cz nám už byla zkrátka malá. Tvoření mimo korálky nás začalo bavit, ale zjistili jsme, že lidé kolem nás vůbec nevědí, že něco jiného než korálky prodáváme. Kdo by hledal kaligrafická pera na webu o korálkování? V Korálky.cz nám to bylo líto a cítili jsme, že potřebujeme změnu.

Jak vznikl název Manumi a co to znamená?

Často se nás ptáte, co to slovo Manumi znamená, že vám to nic neříká. Schválně jsme chtěli název, který sám o sobě nic neznamená, aby nám jméno ještě několik let vydrželo, ať už se rozhodneme rozšiřovat náš sortiment o cokoliv. A aby se nestalo to stejné jako s Korálky.cz - že by nám ve značce bylo těsno. Zároveň jsme chtěli, aby jméno bylo použitelné kdekoliv po světě, protože sami nevíme, kam nás naše tvořivé ruce v dalších letech ještě dotáhnou.

Proces vymýšlení jména byl dlouhý. Vybírali jsme z několika návrhů, přebírali, hádali se, něco se nám jeden den líbilo a druhý den už ne. Nakonec jsme vybrali MANUMI, které je složeninou z MANUální tvoření MIluji, protože to je přesně to, co máme rádi a naši zákazníci též. ❤

Kde se vzala grafická identita, kterou má Manumi?

Stejně jako název, i grafickou identitu pro nás vytvořilo studio Heels Make Deals. Chtěli jsme něco hravého, barevného a originálního, co bude vystihovat náš různorodý sortiment. A taky to, že je podle nás tvoření pro všechny. Myslíme, že holky to zvládly naprosto skvěle. Manumi grafika je plná barev, slovních hříček, originálních tvarů a samolepek. Věříme, že bude dělat radost nejen nám, ale i vám.

Spousta z nás nemá ráda změny. Nechceme si zvykat na něco nové, když to staré nám vyhovovalo. Ale my věříme, že změna je součástí kreativního procesu. Beze změn by nikdy nevzniklo nic nového, úžasného, radostného. Ať už pro vás navždycky zůstaneme Korálky.cz nebo pro vás už nikdy nebude existovat nic jiného než Manumi, důležité je, že naše hodnoty se nikdy nezmění. Stále chceme přinášet kvalitní produkty za rozumné ceny, nové trendy v tvoření, hromadu inspirace i perfektní odbavení objednávek z e-shopu a nákupů z prodejen.

 

Související články

Základní techniky smaltování šperků

Základní techniky smaltování šperků

Seznamte se se základními technikami používanými pro smaltování šperků a pusťte se do tvoření!

Seznamte se s technikou smaltování

Seznamte se s technikou smaltování

Je to starodávná technika, se kterou pracovali v dávných dobách už i Egypťané. Barevná vrstva skla rozzářila povrch kovu, ať už šlo o zlato, stříbro, nebo měď.

5 tipů na tvoření v modré barvě!

5 tipů na tvoření v modré barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v modré barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší srpnové tvořivé výzvy!

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
100 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Renata
Čtvrtek, 11. Srpen 2022

100%

Doporučuji!

+ skvělý výběr

+rychlé doručení

Eva
Středa, 10. Srpen 2022

100%

Mám jen dobré skušenosti, vždy vše v pořádku

Marie
Středa, 10. Srpen 2022

100%

Trošku delší doručení z pobočky v Praze na pobočku Brno, ale věděla jsem o tom před objednávkou, takže jsem s tím počítala :)