Ema má mísu, máma v ní má korálky

Pondělí, 28. září 2020

aneb učte se nejen se svým prvňáčkem kreativní formou abecedu a tvořte spolu!

Ema má mísu, máma v ní má korálky

Máte doma předškoláčka, prvňáčka nebo prostě chcete se svým dítkem strávit čas u něčeho kreativního? Korálky jsou jasnou volbou. Učení písmenek mnohdy nebývá snadné a pro někoho je to dokonce nuda. Zábavnou alternativou, jak se naučit první písmenka a slabiky, může být korálkování, psaní na keramiku nebo textil či tvarování písmen ze speciální hmoty. Takové učení pak bude bavit nejen děti, ale i rodiče. Pojďme si projít různé možnosti kreativního učení nejen s korálky:

Seznámení s písmenky a první slova

Děti se rády kreativně vyjadřují. Navlékání korálků má kromě fantazie pozitivní vliv i na pohybový rozvoj dítěte, kdy cvičí jemnou motoriku. Navíc je i vhodným způsobem, jak se mohou děti naučit první písmenka nebo hláskování. Na našem eshopu je k dostání hned několik variant písmenkových korálků. Velmi oblíbené jsou plastové, ty jsou velmi lehké a mají širší průtah, díky kterému se dětem navlékají opravdu snadno. Nabízíme bílé i decentnější černé provedení. Krom písmenek na kulatých nebo hranatých korálcích můžete najít také čísla nebo třeba korálek s motivem srdce. Zkuste si se svými ratolestmi vyrobit třeba náramek pro rodiče a dítko podle tohoto návodu!

Mezi populární patří i dřevěné korálky, do kterých jsou písmenka vyryta pomocí laseru na všechny čtyři strany. Novinkou v sortimentu jsou pak silikonové korálky s písmenky. Z nich se vyrábí především doplňky pro miminka. Prvňáčci tak mohou vyrobit například klip na dudlík pro svého mladšího sourozence s jeho jménem. Navíc dřevěné korálky se se silikonovými krásně doplňují, inspirovat se můžete třeba zde.

Při práci s korálky se kreativitě meze nekladou, děti mohou vyrábět náramky, náhrdelníky nebo dekorace do dětského pokoje. Korálky s písmenky mohou doplnit barevnými korálky nejrůznějších tvarů nebo doplnit originálními přívěsky. Během učení si tak navíc vlastnoručně vyrobí stylový módní doplněk nebo dárek pro příbuzné či kamarády.

DSC05920

Pro větší děti

Děti, které už zvládají napsat první písmenka, jistě nadchnou speciální fixy na sklo a porcelán nebo textil. Kromě procvičování psaní tak mohou vyrobit originální dárek nebo vzpomínku na svá první písmenka a slova. 

Vyznačují se dlouholetou tradicí a jsou známé nejen širokým spektrem zářivých a dlouhotrvajících odstínů, ale také svou kvalitou. Děti si mohou písmenka procvičovat na materiálech, jako je sklo, porcelán, kov nebo textil. 

Vyrobit si tak mohou originální triko se svým jménem, hrnek s věnováním pro babičku nebo třeba sklenici s vtipným vzkazem pro jejího majitele. Speciální fixy zaručí sklu, keramice, porcelánu či kovu zářivé odstíny jednotlivých písmen. Popsané předměty potom už jen stačí zatvrdit v troubě při 160 °C na 90 min a lze je mýt i v myčce. Popisovače mají jednoduchou aplikaci a přesné dávkování náplně, práce s nimi je proto pro děti velmi snadná. Fixy určené pro psaní na textil jsou na vodní bázi a zaručují zářivou barvu, která je pratelná až do 60 °C. Barva se zafixuje zažehlením nebo schnutím v pokojové teplotě.

Vybrat si můžete ze spousty různých barev pro kreativní tvoření, už víte, co popíšete nebo pomalujete? :-)

DDE00968

Nezapomínejme na Fimo! 

Děti se ale nemusí učit písmenka jen jejich psaním, čtením nebo opakováním, mohou je i tvarovat. Speciální hmota fimo je polymerová modelovací hmota konzistencí podobná dětmi oblíbené plastelíně. Po krátkém hnětení se stává měkkou, poddajnou a lehko tvarovatelnou. Je zcela zdravotně nezávadná, a tvořit z ní tak mohou i malé děti. Jednotlivé barvy se snadno míchají, nejsou třeba žádné speciální pomůcky, stačí fantazie. Děti mohou vybírat z celé palety pestrých barev, některé z nich dokonce obsahují drobné třpytky. S hmotou se dá pracovat ihned po vybalení a hotový výrobek se pak peče 30 minut při teplotě 110 °C. Kreativitě se meze nekladou ani co se týče povrchové úpravy.

DSC08950

Nezapomeňte však, že při korálkování s našimi nejmenšími je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby malého nezbedu nenapadlo začít korálky třeba ochutnávat. :-) 

Budeme rádi, když se s námi podělíte o to, co jste se svými dětmi vytvořili buď na našem Facebooku nebo na Instagramu. Značka #inspiraceodkoralku

Související články

Jednoduché vánoční dárky

Jednoduché vánoční dárky

Máte moc lidí, které chcete obdarovat? Nebo málo času, a přesto byste rádi pod stromek položili něco vlastnoručně vyrobeného? Máme pro vás inspiraci na vánoční dárky, jejichž výroba není žádná raketová věda.

Upcyklované vánoční dárky

Upcyklované vánoční dárky

Možná i vy jste, stejně jako já, hromadiči. Kreativním duším se to občas stává, že v různých objektech vidí další možnosti využití. Protože tenhle kelímek se může jednou hodit… A tahle sklenice od okurek je taky moc hezká! Často to vede k tomu, že nám náš tvořivý koutek bobtná a bobtná do objemů, které už nejdou uštěpačným poznámkám ostatních členů rodiny. Ale teď máme dobrou příležitost, jak se zásob zbavit! Vánoce.

Adventní věnce 4x jinak

Adventní věnce 4x jinak

Je pro vás adventní věnec jedním z neodmyslitelných symbolů Vánoc? Pro nás taky. To těšení se na neděli, kdy budeme moci zapálit další svíčku, jen tak něco nenahradí. Ale o samotném plamínku to není…

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
97 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Radka
Úterý, 29. Listopad 2022

100%

velký výběr, rychlé dodání

Andrea
Úterý, 29. Listopad 2022

100%

Obchod doporučuji. Objednávka měla sice delší dodání, ale obchod to na svých stránkách uvádí, takže jsem s tím počítala. Teď před Vánoci, se není čemu divit. Mají pěkný výběr a dobré ceny. Určitě zde…

MONIKA
Pondělí, 28. Listopad 2022

100%

VELICE RYCHLE VYŘÍZENO ,MILÁ A OCHOTNÁ OBSLUHA