Inspirace za plotem - Milju

Čtvrtek, 4. únor 2021

V Inspiraci za plotem jsme si tentokrát povídali se Žanetou, autorkou a zakladatelkou Milju. Že jste o Milju nikdy neslyšeli? Tak si pojďte přečíst nový rozhovor, věříme, že tenhle projekt vás chytí za srdce stejně, jako nás! :-)

Inspirace za plotem - Milju

Zvláště v této době je důležité dát najevo svým milovaným, co pro vás znamenají. A s produkty a knížkami od Milju to půjde jedna báseň, ať už chcete obdarovat maminku, tátu, kamarádku, sestru nebo chcete vytvořit originální první deníček pro vaše děťátko. Na otázky nám tentokrát odpovídala sama autorka projektu Žaneta!

DDE04633

Jak bys popsala a více přiblížila značku Milju? 

Milju je tu od toho, aby si lidé dávali více najevo, jak moc se mají rádi. 

Věřím, že nejlepší pocit v životě je, když víme, že jsme milovaní. A produkty Milju nám pomohou jednoduše vyjádřit, jak je pro nás druhý člověk důležitý. Na Milju najdete například knížku pro maminku, tátu, partnera/partnerku, kamarádku, sestru, babičku atd. 

V knížce jsou jednoduché věty k doplnění, například: Jsi mi inspirací, děkuji ti, přeji si s tebou atd. Zároveň jsou knihy členěny do kapitol, které postupují chronologicky- minulost, přítomnost a budoucnost. Při vyplňování knížky tak tvoříte hezký příběh o vašem vztahu.

Knížky mají rozměry A6, což je malinký formát z toho důvodu, aby byly skladné a třeba jste je mohli mít u sebe :). 

Co bylo na začátku vzniku značky? 

Vánoce, které jsem poprvé neoslavila s rodiči, jsem jim poslala dárky poštou. Hledala jsem něco lehkého, protože balíčky měly dorazit na druhý konec světa. Pro tátu jsem měla obyčejné ponožky se sovou. K nim jsem napsala lístek o tom, že je mi inspirací, jak je moudrý a proto mu posílám zrovna tyhle ponožky. Tátu dárek dojal. Máma říkala, že dokonce brečel. Nebylo to kvůli ponožkám. Bylo to kvůli jednoduchému vzkazu, kde jsem napsala, co cítím. Uvědomila jsem si, že nejkrásnější dárky nejsou hmotné věci. Jsou to emoce, pohlazení na duši, láska, kterou vyjádříme. Takové dárky mají větší hodnotu, než produkty za tisíce. Proto jsem založila Milju. A proto dává smysl dárky tvořit, třeba díky korálky.cz :)

DDE04660

Jak vznikají Milju knížky? Prozraď nám něco z výroby, od nápadu po realizaci! 

Část jsem už prozradila na začátku, důležité mi přijde, že knížky nevznikají jen tak, ale mají promyšlenou strukturu, aby vyplnění navazovalo a tvořilo nějaký příběh daného vztahu. Taky trochu experimentuju s psychologií, protože to mě velmi baví. Třeba poslední produkt, deník 365 důvodů, proč tě miluju vychází z teorie vděčnosti, kterou jsem se snažila aplikovat na vztahy. Každý den napíšeme jeden důvod, proč jsme rádi za našeho partnera/partnerku a přesně za rok mu knihu věnujeme. Během psaní jsem zjistila, že když se každý den zamyslíme nad jedním důvodem, tak i když to třeba někdy jde těžko, tak se postupně přeorientuje naše myšlení na to dobré a opravdu se zvyšuje spokojenost ve vztahu. 

Máš nějaký hezký příběh nebo referenci od zákazníků, kteří knížku někomu darovali a udělali velkou radost?

Největší radost mi udělala tato zpráva, kterou jsem nedávno obdržela:
"Před rokem jsem dala přítelovi knížečku “365 důvodů...” a jednu koupila i sobě s tím, že 18.12. si je vyměníme vyplněné k našemu výročí. Přítel je ve vězení, o to je těžší najít na každém dni něco krásného. Před pár dny jsme si knížečku vyměnili po roce. Já byla tak dojatá, že jsem to vstřebávala několik dní.  O to víc si toho vážím, protože sama vím, jak těžké vyplňování bylo. Ze začátku se mi to zdálo jako skvělý nápad a říkala jsem si, že bych ji z fleku celou zaplnila, nebo že na každém dni najdu minimálně 10 důvodů...  Bohužel přišla pandemie a překazila nám veškeré plány, návštěvy zakázané, místo 12x v roce jsme se viděli jen 3x za celý rok, někdy jsem byla tak zoufalá, ze jsem prostě nevěděla co napsat. Jen samé slzy, smutek, pláč, beznaděj... O to to bylo těžší. Chtěla jsem to několikrát v průběhu roku vzdát a to svého přítele nade všechno miluji. Přesto jsme to nakonec oba zvládli a dali si tak nádherný dárek, díky kterému se nám celý ten rok promítl. Ve spoustě věcech jsme se shodli, až nás to oba šokovalo. Kdykoliv je mi smutno, vezmu knížečku do ruky a rozbrečím se štěstím po pár stránkách. Je to důkaz toho, že minulý rok nebyl zase tak hrozný, když jsme na každém dni našli něco, pro co stojí za to bojovat.Takže bych Vám chtěla za oba poděkovat, moc to náš vztah posílilo, i když to tedy bylo zatraceně těžké". Lena

DDE04657


 
Proč je podle tebe důležité dávat takové dárky?

Myslím si, že ta zpráva nahoře toho řekne víc než bych řekla já :). 

Chystáš nějaké další podobné produkty? Jaké jsou tvoje plány do budoucna se značkou?

Ráda bych doplnila portfolio knížeček, které mi chybí, takže tento rok bych chtěla vytvořit knížku pro dědečka. Taky bych byla ráda, kdyby se o knížkách více psalo a vědělo o nich, co nejvíce lidí, ale moc mě propagace nebaví, takže jsem si takový plán nedala :). Kdyby to četl někdo, koho by bavila pomoci mi s PR a komunikací (já třeba dala loni asi jen 4 příspěvky za rok na sociální sítě), tak budu moc ráda :). Věřím, že vytvářím smysluplný produkt a zasloužil by si mnohem větší marketingovou péči než jakou jsem schopná.

 

DDE04649

Související články

Výzva Tvořte z papíru: rozhovor s Martinou Žemličkovou

Výzva Tvořte z papíru: rozhovor s Martinou Žemličkovou

Přečtěte si rozhovor s Martinou, naší marketingovou ředitelkou, která ráda tvoří z papíru různá přáníčka, dekorace a origami postavičky. To by nebyla pořádná porada, aby nevzniknul alespoň jeden origami jeřáb! :)) Povídali jsme si mimo jiné o tom, jak s tvorbou sama začala, kde hledá inspiraci nebo co by vzkázala těm, kteří by chtěli začít.

Rozhovor o Art Clay tvorbě s Alenou Štukavcovou Doležalovou

Rozhovor o Art Clay tvorbě s Alenou Štukavcovou Doležalovou

Přečtěte si rozhovor s Alenou Štukavcovou Doležalovou, vítězkou soutěže The International Silver Accessories Contest 2023 v kategorii tvorby prstenů. Povídali jsme si o tom, kde bere inspiraci pro svou tvorbu, jaký je její nejoblíbenější šperk i o tom, co by doporučila těm, kteří chtějí s tvořením s Art Clay začít. 

Výzva Tvoření náramků z minerálů: rozhovor s ambasadorkou Zuzanou Dobšíčkovou

Výzva Tvoření náramků z minerálů: rozhovor s ambasadorkou Zuzanou Dobšíčkovou

Přečtěte si rozhovor se Zuzkou naší ambasadorkou pro tvorbu náramků z minerálů. Povídali jsme si mimo jiné o tom, jak s tvorbou sama začala, kde hledá inspiraci nebo co by vzkázala těm, kteří by chtěli začít.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.

Lenka
Středa, 10. Duben 2024

100%

Spolehlivý, rychlý.

Kamila
Úterý, 9. Duben 2024

100%

Velký výběr minerálů, jen bývají někdy nedostupné.