Vlastnoručně s Knotting Hill

Čtvrtek, 17. červen 2021

Klára propadla tvoření a macramé dekoracím a rozhodla se je prodávat. Pojďte nahlédnout pod pokličku jejího zauzlovaného obchůdku a inspirujte se k vlastní cestě!

Vlastnoručně s Knotting Hill

Jmenuji se Klára a už přes rok a půl se bavím uzlováním, motáním, drháním nebo moderněji macramé, které se teď zase vrátilo do módy. Postupně jsem se přes klasické nástěnné dekorace, závěsy na květináče a lapače snů dostala až k výrobě lístečkových dekorací, které tvořím v nejrůznějších tvarech a barevných kombinacích, vždy přesně na míru pro každou zákaznici.

Jak vlastně vznikl celý projekt Knotting Hill? Co Vás vedlo k vlastnímu podnikání v tomhle směru? 

Jako maminka na mateřské jsem potřebovala nějakou svoji „dospěláckou“ činnost, která by byla jen moje a netýkala se dětí. Takže jsem měla šicí období, háčkovací chvilku, zkoušela jsem korálkovat, ale když jsem narazila na macramé, hrozně mě to chytlo a už to nebyly jen pokusy, ale opravdová ruční tvorba. Když jsem pak zjistila, že se to líbí i dalším lidem, pustila jsem se do toho naplno.

profilovka

Nemůžeme jen tak přejít jméno, které je opravdu důvtipné. Prozradíte nám, jak jste k němu dospěla a jestli za výslednou volbou byla spíše náhoda nebo hodiny přemýšlení? :-)

Je to slovní hříčka, která kombinuje mou zálibu v uzlování a moji další lásku - Londýn. Původně jsem měla vymyšlený jiný název, ale pak mi v hlavě najednou bliknul Knotting Hill a měla jsem jasno.

Co vás na podnikání a tvoření baví a co naopak? 

Kromě samotné tvorby mě baví řád, který s sebou podnikání a ruční tvorba přináší. Je to takový předvídatelný koloběh - propagace výrobků, komunikace se zákaznicemi, výběr materiálu, výroba dekorace, balení, zdobení a odeslání balíčku a pak konečné odškrtnutí „hotovo“. A tak pořád dokola. Je to fajn pocit z dobře odvedené práce, ze které má někdo další opravdovou radost.

Samozřejmě někdy mám i dny, kdy se mi do ničeho nechce a práce mě nebaví. Tak si prostě dám volno a věnuji se něčemu jinému. A je to v pořádku, protože tvořit se má přece s radostí.

IMG_20210204_093112

Kde hledáte inspiraci pro své produkty? A jak pak postupujete při hledání dodavatelů materiálu na ně?

Pro inspiraci si chodím hlavně na Instagram. Je to úžasná galerie výrobků a umění od tvůrců z celého světa. Když mě něco zaujme, přemýšlím, jak to udělat po svém, nebo si z toho vezmu jen malou část a zbytek udělám podle sebe. Takto třeba vznikly mé abstraktní macramé krajinky, kdy mě zaujala možnost vytvořit pomocí uzlíků konkrétní motiv.

Dodavatele hledám podle toho, jestli má na výběr vše co potřebuji. Po rozbalení balíčku totiž musím hned začít tvořit, nevydržím čekat, až mi dorazí zbytek. Takže nakupuju tam, kde je vše na jednom místě.

IMG_20210524_100321

Máte krásné fotky i celou prezentaci produktů - podělte se s námi o tipy jak něčeho takového dosáhnout.

Já jsem metodou pokus-omyl přišla na to, že při focení bytových dekorací je důležité mít dobré denní světlo a neutrální pozadí. A když do záběru dostanete i živou zelenou rostlinu nebo jinou přírodninu, hned to vypadá lépe. Třeba na mých fotkách můžete sledovat, jak mi pěkně roste svícník
Není potřeba profesionální foťák nebo aplikace, já fotím na svůj průměrně obyčejný telefon a fotky lehce upravuji přímo v něm.

Kde je podle Vás nejlepší se prezentovat v online (případně i offline) prostředí a proč? A jak jsou pro vás důležité sociální sítě?

Já pracuji převážně s Facebookem. Nabízí široké možnosti sdílení příspěvků do různých skupin, kde se ukáže mnoha lidem. V těchto zaměřených skupinách je velká šance, že se moje výrobky zobrazí někomu, komu se budou líbit, přijde na moji stránku a třeba si i něco koupí. Za všechny své fanynky jsem moc vděčná, protože i když „za lajky si nic nekoupím“, tak mi to číslo, které pro mě bylo ještě před rokem naprosto vzdálené a nepředstavitelné, dává hromadu energie a pocit, že na tom, co dělám, asi vážně něco bude.

IMG_20200612_151309

Největší radostí jsou spokojení zákazníci - napište nám nějakou hezkou zpětnou vazbu, která Vás za poslední dobu potěšila :)
Mám radost z každého lajku, srdíčka, milého komentáře nebo nového fanouška. Ale nejraději mám pochvaly od zákaznic, které občas pošlou i fotku dekorace v novém domově. To si pak říkám „Jo, je to dobrý, dělám to správně.“ Musím zaklepat, že všechny dosavadní reakce byly velice pozitivní a nadšené, takže mám pak hned chuť vymýšlet a tvořit dál.

Kdybyste měla napsat jednu radu všem, kteří přemýšlí o tom, že rozjedou podnikání se svými výtvory, jaká by to byla?

Pokud děláte něco, co Vás baví a líbí se to i ostatním, jděte do toho. Začněte zlehka a nečekejte okamžitý úspěch – ten přijde v ten správný čas. A jedna bonusová rada: Nesnažte se prodat své první výrobky :D

IMG_20201115_085004

Související články

Macramé škola 1. díl -  Jak si správně vybrat přízi na macramé

Macramé škola 1. díl - Jak si správně vybrat přízi na macramé

Macramé škola 2. díl - Jak pohodlně začít motat a tvořit

Macramé škola 2. díl - Jak pohodlně začít motat a tvořit

Macramé škola 3. díl - Jak zpracovat a ošetřit klacky/tyče na macramé

Macramé škola 3. díl - Jak zpracovat a ošetřit klacky/tyče na macramé

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Vendula
Středa, 22. Březen 2023

100%

Rychlé vyřízení objednávky.

Božena
Úterý, 21. Březen 2023

100%

rychlé vyřízení objednávky

Pavla
Pondělí, 20. Březen 2023

100%

Jsem velice spokojená.