Vše pro vrstvené náramky

Video: Jak tvořit vrstvené náramky

Základy a nejčastější dotazy

Vrstvené náramky jsou populární nejen díky svému minimalistickému designu, ale především díky možnostem, které tento trend nabízí. Vytvořit si můžete desítky různých stylů, ze kterých si na ruce sestavíte svou unikátní kolekci. Kombinovat tak můžete i minerálové a Mala náramky s náramky na nylonové Shamballa šňůřePreciosa Components nebo s ozdobnými spojovacími díly. Vrstvené náramky se často prokládají jednoduchou vrstvou v podobě tenkého řetízku. Velmi oblíbenou variantou těchto náramků jsou i náramky s morseovkou, do kterých si můžete ukrýt tajnou zprávu. Stačí se inspirovat naším článkem >>
Jak má být náramek dlouhý?

Nejlepší způsob, jak zjistit požadovanou délku náramku je naměřit si obvod ruky omotáním provázku a ten pak změřit. Obvod ruky si také můžete změřit pomocí textilního metru. Pokud chcete na náramek navlékat korálky, výslednou délku v cm už stačí vydělit průměrem korálků (také v cm), z kterých budete náramek navlékat. Pokud chcete na náramek upevnit ozdobný spojovací díl, je potřeba jeho průměr z délky náramku odečíst, abyste dosáhli požadované výsledné délky náramku.

Jaký návlekový materiál mám použít a jak ho správně zakončím?

Vrstvené náramky můžete navlékat na všechny návlekové materiály, jelikož do sebe pojí několik desítek stylů. Snadno si tak vytvoříte jednoduchý náramek na nylonovém lanku nebo elastomeru. Elastomer ukončíte obyčejnými uzlíky a nylonové lanko ukončíte pomocí zamačkávacího rokajlu a bižuterního zapínání. Budete tedy potřebovat ketlovací kleště. Nejčastěji se však používá nylonová Shamballa šňůra ve spojení s ozdobným spojovacím dílem. Tu můžete buď ukončit záponkou nebo posuvnými uzlíky, pokud se rozhodnete náramek uplést. Vybrat si u nás můžete i z hotových upletených Shamballa náramků, ke kterým stačí pouze vybrat ozdobný spojovací díl.

Jak na náramek přidělám ozdobné spojovací komponenty a jak je vybírat?

Ozdobné spojovací komponenty snadno ukotvíte pomocí uzlíků v případě, že jste si vybrali nylonovou Shamballa šňůru nebo kožené řemínky a pomocí spojovacích kroužků v případě řetízku a hotových Shamballa náramků. Pozor, ozdobné spojovací díly nejsou kompatibilní s elastickými návlekovými materiály. Vybrat si můžete z několika desítek stylů, které nabízíme ve stříbře, a ve stříbře pozlaceném 24 karátovým zlatem a 18 karátovým růžovým zlatem.

Čím mohu náramek dozdobit?

U minimalistických šperků si stačí vybrat jeden ústřední motiv. Vytvořit je můžete s kovovými korálky, ozdobnými mezidíly ve stříbrné, zlaté a rose gold barvě nebo se stříbrnými přívěsky pozlacenými 24 karátovým zlatem a 18 karátovým růžovým zlatem. Pokud budete náramek zdobit přívěsky, je potřeba si zkontrolovat, zda má uvedený ozdobný element pevné očko, a proto musí být navlečen na své místo už při navlékání náramku, nebo zda má očko otevřené, případně žádné, a může být na náramek umístěn dodatečně až po jeho navléknutí a ukončení pomocí spojovacích nebo vodících kroužků.

Začínáte? Podívejte se do poradny


Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.

Lenka
Středa, 10. Duben 2024

100%

Spolehlivý, rychlý.

Kamila
Úterý, 9. Duben 2024

100%

Velký výběr minerálů, jen bývají někdy nedostupné.