Babí léto ve stylu BOHO

Pátek, 23. srpen 2019

Máte rády vítr ve vlasech a pocit, že vás nesvazují žádná očekávání ostatních? Možná i vy jste duší moderní bohémka, která se nebojí být jiná. Dnes si ukážeme, jak můžete svoji originalitu ukázat pomocí vlastnoručně vyrobených šperků.

Babí léto ve stylu BOHO

Co je to boho styl?

Na boho není žádný návod. Hlavní je cítit se dobře a popustit uzdu své fantazii. Kombinujte korálky, střapce, výšivky a etnické vzory. Nebojte se výrazných barev, které doplníte zemitými tóny. Pruhy, květiny i aztécké vzory… To všechno v sobě moderní hippie styl může zkombinovat.

 

DSC09764

Vrstvení je základ. Obléci si můžete několik různých vrstev. A to samé platí se šperky. Někdy je prostě víc lepší než míň.

Jak na vrstvené náramky?

Využijte sílu přírody a navlečte si náramek z minerálních korálků nebo ze dřeva. Stačí k tomu elastické vlákno, korálky a ozdobné komponenty. Jak postupovat se můžete podívat v našem videu věnovaném minerálním náramkům.

Boho styl je uvolněný a respektuje individuality. Vyjádřete svůj pohled na věc pomocí šperku s oblíbeným symbolem. Snadno si tak vytvoříte talisman pro štěstí. Jak na to?

Přívěsek do náramku přiděláte spojovacím kroužkem. Můžete také využít ozdobný komponent, která má již své vlastní očko. Stačí k tomu ploché bižuterní kleště. Pokud se vám zalíbil korálek, je třeba myslet na to, že ho musíte vždy rovnou navléknout na požadované místo.

 

DSC09741

A třetí možností, jak do šperku přidat oblíbený symbol, je využít ho jako spojovací díl. Máte několik možností. Šikovné ruce mohou z nylonové shambala sňůry uplést náramek. Ale nabízíme vám i možnost využít již hotový základ shambala náramku. Spojovací díl do něj jen jednoduše přiděláte spojovacími kroužky.

Pokud se vám víc líbí jednoduchost, můžete si vybrat z novinkových základů náramků se stříbrnými komponenty. Díky tomu bude váš šperk opravdu luxusní. 

 

DSC03500

A protože boho v sobě skrývá i prvky gyppsie stylu, nebojte se dodat trochu třpytu a lesku. Mezi vašimi náramky skvěle zazáří kontrast korálků SWAROVSKI nebo českých broušených korálků. Stačí je opět jednoduše navléknout na elastomer.

Více tipů na výrobu náramků jsme pro vás zpracovali v našem videu o vrstvených náramcích

Jak na vrstvené náhrdelníky?

Přidávat vrstvy se nemusíte bát ani v případě náhrdelníků. Kombinujte krátké a dlouhé, tenké i silné. Nejjednodušší samozřejmě je navléknout korálky na dlouhou šňůru, kterou můžete využít buď jednoduše, nebo si ji obtočit na dvakrát. Pokud chcete, aby byl náhrdelník pružný (lepší na omotávání), navlékněte korálky na elastomer. Jestli máte raději zapínání na karabinku, použijte například nylonové lanko. Navléknout můžete rokajlové korálky, dřevo nebo třeba zlomky minerálů.

 

DSC02661

Velice variabilním materiálem pro tvorbu náhrdelníků je metrážový řetízek. Můžete si ho jednoduše kleštěmi upravit na požadovanou velikost. Pomocí spojovacích kroužkům k němu připnete jak karabinku na zapínání, tak i ozdobné přívěsky nebo střapce.

Pro nejkratší z vrstvených náhrdelníků doporučujeme využít již hotový řetízek se zapínáním. Na něj pak snadno pověsíte přívěsek s vaším oblíbeným symbolem a je to.
 

Jak na boho náušnice?

Nebojte se doplnit svůj outfit výraznými náušnicemi. A klidně ho na nich i postavit! Jednoduché vzdušné oblečení a veliké pestré náušnice jsou skvělá kombinace.

 

DSC02614

Pokud se vám líbí, když to chrastí, můžete si vyrobit náušnice na řetízku pomocí techniky ketlování. Stačí si řetízek naměřit v požadované délce, a do jednotlivých oček provlékat ketlovací nýtky s libovolnými korálky. Potřebujete k tomu kulaté kleště, pomocí kterých uděláte na konci nýtku očko. Plochými kleštěmi pak očko zacvaknete. A je to. 

 

109

Kulaté náušnice hlásí svůj návrat! I vy si můžete snadno vyrobit ty své. Potřebujete k tomu základ, který se nazývá kreole. Tu pak můžete zdobit dle libosti. Třeba na ni navlékněte kombinaci střapců, korálků a přívěsků. Nebo jen kolem dokola navlékněte rokajlové korálky. Po navléknutí zasuňte volný konec a upevněte plochými kleštěmi. Pokud jste navěsili těžší korálky, doporučujeme do spoje nejdříve kápnout trošičku lepidla.

 

DSC02602

Ozdobná ramínka udělají velkou parádu a přitom není vůbec složité s nimi pracovat. Stačí k tomu opět základy ketlování - kleště, spojovací kroužky a ketlovací jehly

Jak na boho čelenky?

Nespoutanost boho stylu se odráží i v účesech. Vlasy je třeba nechat rozevláté, doplněné třeba jen několika copánky. Takový účes si přímo říká o čelenku! Pokud nejste fanynky velkých květinových věnců, můžete si připravit jednoduché čelenky podle našich návodů.

 

DSC09935
 

Metrážový řetízek nemusíte využívat pouze na náramky a náhrdelníky. Skvěle poslouží i na čelenkový základ. Fantazii se meze nekladou. Jen je třeba vždy pečlivě měřit obvod hlavy pomocí krejčovského metru. Jednotlivé díly mezi sebou propojíte klasickými spojovacími kroužky. Řetízek můžete ozdobit přívěsky nebo ketlovacími nýtky s korálky.

 

DSC09762

Jednoduchou variantou, ke které nepotřebujete žádné pomůcky, je čelenka z plochého koženého řemínku. Vyberte si barvy, navlečte na jednotlivé řemínky korálky s velkou dírkou a zakončete uzlem cca 15 cm od kraje. Z řemínků spleťte klasický copánek a ukončete ho opět 15 cm od okraje uzlem. A čelenka je na světě! Konce stačí zavázat na mašličku.

Jak na ozdoby na nohu?

Co je větším synonymem svobody než bosé nohy v trávě nebo na písku… Tohle léto můžete i jim dopřát šperk!

Stejný postup, jako u čelenky, můžete využít i při výrobě náramku na nohu. Nejčastěji se umisťuje jeden řetízek kolem kotníku a z něj pak sbíhají řetízky k prstům. I v tomto případě si vystačíme s kleštěmi a spojovacími kroužky. Ozdobení už je pak zcela na vaší fantazii. 

A samozřejmě platí, že vše, co jsme si říkali u klasických náramků můžete využít i pro náramky na nohu. Jen je vždy důležité myslet na to, že kotník je širší než zápěstí. Proto je důležité pořádně měřit a počítat s tím, že na výrobu spotřebujete více materiálu.

DSC09742

Boho chic je prostě jedno velké dobrodružství! Nebojte se být trochu výstřední. Ale hlavně buďte samy sebou :)


 

Související články

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Dny Manumi a sleva až 150 Kč

Nakupte do neděle 14. 4. 2024 a můžete mít slevu až 150 Kč na celý nákup! Jak na to? Čtěte níže.

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jarní kreativní inspirace: 5 tipů na jarní tvoření

Jaro je tu a s ním čerstvá dávka inspirace pro tvoření jarních dekorací! V tomto článku vám přinášíme pět kreativních nápadů na DIY svícen, papírové sněženky nebo nástěnné dekorace. Pusťte se do jarního tvoření ještě dnes!

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Objevte kouzlo manumitu + sleva 14 %

Propadněte magickému manumitu, dnes 1. 4. 2024 navíc s možností nákupu se slevou 14 % na celou objednávku.

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.

Lenka
Středa, 10. Duben 2024

100%

Spolehlivý, rychlý.

Kamila
Úterý, 9. Duben 2024

100%

Velký výběr minerálů, jen bývají někdy nedostupné.