Vše pro náramky z minerálů

Ambasador trendu

Zuzana Dobšíčková

Náramky z minerálů jsou skvělý DIY dárek pro vaše blízké. Dají se snadno přizpůsobit vkusu toho, komu je chcete dát. Baví mě, že můžou být velmi jednoduché, když tíhnete k minimalismu i hodně okázalé, pokud vás baví Boho styl. A navíc je zvládne vyrobit opravdu každý.

Návody od Zuzky najdete zde >>>

Video: Jak začít tvořit náramky z minerálů

Základy a nejčastější dotazy

Náramky z minerálů a polodrahokamů jsou vhodným doplňkem jak na každodenní nošení, tak i na večerní příležitosti. Vytvořte si dokonalý trendy náramek například podle svého znamení zvěrokruhu. Pomůže vám v tom náš průvodce. Náramek snadno vytvoříte z korálků z drahých kamenů a minerálů, které navléknete na pevný elastomer nebo dvojitou lycru. Jelikož se jedná o přírodní materiál, je nutné při výrobě šperku počítat s lehkou odchylkou velikosti minerálu, která by neměla přesáhnout 0,5 mm. Náramek doporučujeme doplnit originálními přívěsky a korálky TierraCast, bižuterními mezidíly, kovovými korálky, andělskými křídly, stříbrnými přívěsky a komponenty z ryzího stříbra, Preciosa® Components korálky nebo kvalitními štrasovými komponenty.
Jak si spočítám, kolik korálků potřebuji na náramek nebo náhrdelník?

Nejlepší způsob, jak zjistit požadovanou délku náramku je naměřit si obvod ruky omotáním provázku a ten pak změřit. Pokud tvoříte náramek jako dárek, zkuste odhadnout rozdíl ve velikosti obvodu ruky obdarovaného vůči vaší vlastní velikosti. Výslednou délku v cm už stačí vydělit průměrem korálků (také v cm), z kterých budete náramek navlékat. Pozor, korálky z minerálů mohou mít drobné velikostní odchylky, proto si raději vždy přikupte několik korálků navíc.

Jaký návlekový materiál mám použít a jak ho správně zakončím?

Náramky z minerálů se nejčastěji navlékají na elastické návlekové materiály, které pouze přetáhnete na ruku. Elastická lycra je tenká, má plochý tvar a je velmi pružná, ale má o něco menší nosnost než Elastomer. Elastomer má kulatý průřez a naopak o něco málo horší elasticitu než Lycra. Vždy je ale nutné zvolit správnou tloušťku ve vztahu k velikosti průtahu korálků, z kterých budete náramek navlékat. Oba návlekové materiály se zakončují uzlíky. Ty musejí být minimálně tři, klidně ale i čtyři až pět. Uzlíky je dobré tvořit vždy protisměrně, aby se do sebe jednotlivé uzlíky při jejich utahování pevně zaklesly. Výsledný uzlík pak skryjete do nejbližšího korálku.

Jak poznám pravý minerál od napodobenin?

Prvním možným testem je rozbití nebo rozdrcení korálku. Syntetický minerál vytvoří po rozdrcení až práškovou drť, zatímco skleněný korálek vytvoří ostré střípky. Rozdrcením pravého minerálu vzniknou nerovnoměrné, ale ne ostré úlomky. Pravý minerál bude také často nejtvrdší. Syntetický minerál má často nepřirozeně pravidelnou kresbu a syté barvy. V extrémním případě ho může být možné i zapálit. Pokud vezmete do ruky skleněné korálky, budou na první dojem teplejší a také se ve vaší ruce oproti přírodnímu minerálu daleko rychleji zahřejí.

Jak na náramek přidělám ozdobné komponenty a jak je vybírat?

Náramky z minerálů můžete doplnit nepřeberným množstvím ověsků, střapečků a ozdobných elementů z nejrůznějších materiálů. Vždy je potřeba si zkontrolovat, zda má uvedený ozdobný element pevné očko, a proto musí být navlečen na své místo už při navlékání náramku, nebo zda má očko otevřené, případně žádné, a může být na náramek umístěn dodatečně až po jeho navléknutí a ukončení pomocí spojovacích nebo vodících kroužků.Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Alena
Pátek, 12. Duben 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.

Lenka
Středa, 10. Duben 2024

100%

Spolehlivý, rychlý.

Kamila
Úterý, 9. Duben 2024

100%

Velký výběr minerálů, jen bývají někdy nedostupné.