Vánoční ozdoby a dekorace z kreativních hmot

Pondělí, 20. listopad 2023

Kreativní hmoty jako je samotvrdnoucí hmota, Jesmonite nebo křišťálová pryskyřice jsou stále oblíbenější pro rozmanité tvoření. Věděli jste, že z nich můžete vytvořit i krásné vánoční dekorace? Připravili jsme pro vás tipy na 6 originálních vánočních ozdob z kreativních hmot. Prohlédněte si je v tomto článku!

Vánoční ozdoby a dekorace z kreativních hmot

Zasněžené domečky

Vytvořte si jeden originální zasněžený domeček na samotě nebo klidně celou vesničku roztomilých domečků ze samotvrdnoucí hmoty. Můžete do nich dát obyčejnou čajovou svíčku, bezpečnější LED svíčku nebo jimi provléct klasická vánoční světýlka. Při troše štěstí se vám v nich zabydlí vánoční skřítek, když vám ponese dárky.

Ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty

Samotvrdnoucí hmota je na tvoření vánočních ozdob jako stvořená. Velmi jednoduše se s ní pracuje, a i proto se skvěle hodí pro tvoření s dětmi. Vytvořit si společně můžete například tyto ozdůbky, které si přímo říkají o dozdobení fixami. V nabídce máme také metalické odstíny fixů, které pár tahy dodají ozdůbce ještě svátečnější nádech.

Hvězdičky s reliéfním obtiskem

Proč u ozdob vytvořených pomocí vykrajovátek ještě chvíli nezůstat? Tyhle hvězdičky jsou navíc ozdobené vtlačenými reliéfy vytvořenými přiložením dřevěného výřezu. Opět si je můžete dobarvit podle svého a stejně tak si můžete vybrat z více motivů dřevěných výřezů.

Vločky z pryskyřice

Magii čerstvě napadaného třpytivého sněhu si můžete vytvořit i doma! Prohlédněte si návod na sněhové vločky z křišťálové pryskyřice, do kterých můžete přidat trochu třpytek nebo barvy a můžete je vystavit doma na okně, pověsit na závěs nebo vločkou doladit dárkové balení pod stromečkem.

Jesmonite mramorové hvězdičky

V tipech na tvoření z kreativních hmot nesmíme zapomenout ani na oblíbenou Jesmonite hmotu! Vytvořili jsme z ní tyto mramorové hvězdičky, které je možné dozdobit metalickým fixem. Jesmonite ozdoby jsou o něco těžší, než ty ze samotvrdnoucí hmoty. Nicméně i tyto menší ozdůbky se na větvičce hezky udrží, nemusíte se bát.

Betlém ze samotvrdnoucí hmoty

Originální minimalistický betlém s vyobrazením svaté rodinky si můžete s trochou šikovnosti vyrobit doma sami! Betlém udělá parádu na každém parapetu a je možné do něj vložit i čajovou nebo LED svíčku.

Prohlédněte si také další návody na šperky i dekorace! Fotonávod vás provede tvorbou krok po kroku a v sekci Materiál na výrobu najdete přesně to, co je k jednotlivým projektům potřeba. Takže nebudete muset nic dalšího řešit a můžete se pustit rovnou do tvoření! Návody jsou zdarma, naopak nás velmi potěší, když výsledky své tvorby, inspirované právě v sekci Návodů označíte na sociálních sítích, abychom se spolu s vámi mohli radovat z hotového díla!

Budeme rádi, když se s námi podělíte o výsledky své tvorby. Buď na našem Facebooku, nebo na Instagramu. Značka #inspiraceodmanumi

Související články

Tipy na dárky za pár korun

Tipy na dárky za pár korun

Dárky nemusí být drahé a okázalé, aby ukázaly, jak vám na obdarovaném záleží! V tomto článku jsme pro vás připravili tipy na 6 originálních dárků, na které můžete nakoupit materiál za pár korun, jejich výroba zabere opravdu chvilku, ale přes to zcela upřímně zahřejí u srdce. Prohlédněte si je v tomto článku!

Vánoční macramé ozdoby a dekorace

Vánoční macramé ozdoby a dekorace

Zamotejte se do vánočního tvoření! Připravili jsme pro vás 6 návodů na originální vánoční ozdoby a dekorace z macramé přízí. Prohlédněte si je v tomto článku!

Tipy na DIY vánoční věnce a adventní svícny + návod na výrobu svíček

Tipy na DIY vánoční věnce a adventní svícny + návod na výrobu svíček

Adventní věnec nemusí být jen polystyrenový základ omotaný jehličím. Uzdu své kreativní fantazii můžete povolit mnohem více! Prohlédněte si tipy na 4 věnce a svícny z Jesmonite, macramé a z korálků. Na konci článku navíc najdete návod na výrobu svíček na adventní věnce. 

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 550+ recenzí - zobrazit vše

Hana
Středa, 22. Listopad 2023

100%

nakupuji často, vždy jsem spokojená

Ivana
Úterý, 21. Listopad 2023

100%

Vše OK

Eva
Pondělí, 20. Listopad 2023

100%

možná jsem se přehlédla, ale nenašla jsem možnost platby bankovním převodem