Velikonoční tvoření s dětmi

Pátek, 10. březen 2023

Chcete o velikonocích tvořit s dětmi a hledáte inspiraci? Tenhle článek je pro vás! Přinášíme Vám 6 návodů, jejichž tvorba bude bavit nejen děti, ale i vás.

Velikonoční tvoření s dětmi

Kraslice ze zažehlovacích korálků

Tvořit ze zažehlovacích korálků je zážitek pro malé i velké. Děti si dokážou celé hodiny hrát se skládáním korálků a společně s nimi (a se žehličkou) pak vytvoříte výsledný výrobek. Taková vajíčka ze zažehlovacích korálků můžete ozdobit bambulkami nebo střapečky a pak na ně můžete nalepit magnet a vytvořit si tak stylovou magnetku.

Přáníčko malované prstovými barvami

Je nutné nejprve zakrýt gauč, bílou zeď i dřevěný stůl, ale pak už je možné pustit děti k prstovým barvám a nechat je vytvořit originální přáníčko s vajíčky z otisků prstů.

Zfoukněte hned dvě přáníčka, když už je vše zakryté

Nejen s prstovými barvami, ale i s foukacími fixy je velká zábava! Druhý tip na vytvoření přáníčka najdete právě zde.

Zajíčci skočili do květináče

Velikonoční zápichy do květináčů jsou prostě každoroční klasika! Z dřevěných korálků můžete vytvořit roztomilé zajíčky, které potěší jako ozdoba květináče od vnoučete každou babičku i dědečka.

Zajíčci ze žinylkových drátků

Trochu pokročilejší tvořivci zvládnou vymodelovat chlupaté zajíčky ze žinylkových drátků, které také můžete zapíchnout vedle narcisky nebo klidně pověsit třeba na dveře.

Ušatá rodinka z dřevěných korálků

Poslední návod kombinuje oba dva předchozí - v tomto případě využijeme korálky na tělíčko a žinylkové drátky na roztomilá chlupatá ouška. I tento zajíček může být hotový během pár minut, tak k němu můžete přidělat ještě další kamarády a vytvořit si tak celou ušatou rodinku.

Chcete ještě více jarní inspirace nebo máte pocit, že s dětmi zvládnete vytvořit i trochu větší projekty nebo už máte vše vytvořené? Mrkněte se třeba na ušatou inspiraci s návody na tvorbu s motivy zajíčků nebo na inspiraci k velikonočnímu DIY tvoření z papíru, macramé nebo korálků.

Všechny návody jsou zdarma a velmi nás potěší, když výsledky své tvorby, inspirované právě v sekci Návodů označíte na sociálních sítích, abychom se spolu s vámi mohli radovat z hotového díla!

Pokud se budete svou tvorbou chlubit na Facebooku nebo na Instagramu, potěší nás, když fotku označíte #inspiraceodmanumi.

 

Související články

Hopsající ušatá inspirace

Hopsající ušatá inspirace

Vyrobte si originální ušaté dekorace s motivy velikonočních zajíčků!

Tipy na DIY velikonoční výzdobu

Tipy na DIY velikonoční výzdobu

Velikonoce už jsou za rohem a čekají tam spolu s jarem… Přivolejte je hravým velikonočním tvořením z papíru, macramé nebo upcyklací!

Velikonoční zajíček 6x jinak

Velikonoční zajíček 6x jinak

Velikonoce mají mnoho symbolů. Malovaná vajíčka, pomlázka, beránek nebo velikonoční zajíček. A právě na zajíčka jsme se zaměřili v tomto článku, ve kterém přinášíme 6 tipů a návodů na zajíčky, kteří přinesou Velikonoce až k vám domů. 

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Vendula
Středa, 22. Březen 2023

100%

Rychlé vyřízení objednávky.

Božena
Úterý, 21. Březen 2023

100%

rychlé vyřízení objednávky

Pavla
Pondělí, 20. Březen 2023

100%

Jsem velice spokojená.