Korál červený

Korál červený

Poznejte korál zblízka v naší encyklopedii, kterou si zobrazíte níže kliknutím na Zobrazit více. ↓

Zajímá vás něco konkrétního? Přeskočte text a dostaňte se přímo na téma Symbolika a účinky, Vhodné pro znamení, Naleziště minerálu a historie, Na co se minerál používá a co si z něj můžete vyrobit? nebo Spojení s čakrami.

"Získejte přízeň bohů a žijte v hojnosti, mějte u sebe korál červený a podpoří vás."

Symbolika a účinky korálu červeného:

Korál červený (red bamboo coral) je spojován především s energií a vitalitou, též s vášní. Má jasnou až sytě červenou barvu s odstíny do oranžova či růžova. Obyčejně se jedná o hluboké a bohaté odstíny, které činí z tohoto minerálu opravdu nádherný skvost. Je však nutné mít na paměti, že barvy korálu červeného se mohou mírně lišit v závislosti na intenzitě zvýraznění barev. Tradičně je korál červený spojován s hinduistickou bohyní prosperity, bohatství a hojnosti Lakšmí. Podle astrologie má silné ochranné účinky a je považován za ochranný kámen.

Lidé jej dále vyhledávají pro jeho podpůrné účinky, co se prosperity a bohatství týká. Považuje se za symbol hojnosti a přízně bohů. V alternativní medicíně je používán k vyrovnání energií těla. Podporuje stabilitu a pocit příslušnosti. Posiluje vytrvalost, dodává odvahu a statečnost. Bývá často spojován s podporou komunikace a dorozumíváním se s ostatními. Může pomoci rozvíjet schopnosti vyjadřovat své myšlenky a pocity. S tím souvisí i láska a vášeň. Korál červený evokuje vášnivé emoce a romantické city.

 

Druhy korálů:

Korálů nabízíme dva druhy, včetně korálu červeného. Liší se nejen podle svého zabarvení, ale také podle charakteristických vlastností a rozdílných účinků. Patří sem:

Korál bílý (white bamboo coral) je spojován s čistotou a nevinností. Symbolizuje neposkvrněnost a čistotu duše. Má, jak už sám název napovídá, bílou barvu. Může mít ale jemné odstíny stříbrné nebo krémové. Je vnímán jako minerál, který pomáhá odstranit negativitu. Oblíbený je pro své harmonizační a ochranné účinky. Věří se, že poskytuje duchovní ochranu a drží vše negativní daleko od svého nositele. Podle astrologie podporuje klid v duši. Bývá často vyhledáván, neboť podporuje intuici, spojení s vyšším vědomím a pomáhá svému nositeli vnitřně růst a rozvíjet se.


Korál bílý je vhodný pro tato znamení:

Panna (23. 8. až 22. 9.)


Čakry spojené s korálem bílým:

7. čakra – korunní čakra Sahasrára: působí na duchovní růst a vědomíKorál červený je vhodný pro tato znamení: 

Beran (21. 3. až 20. 4.) a Štír (24. 10. až 22. 11.)

Prohlédněte si také naši encyklopedii minerálů podle znamení zvěrokruhu a zjistěte o nich více zde >>>
 

Naleziště, formy korálu a historie: 

Korál červený se vyskytuje hned na několika místech po celém světě. Hlavními nalezišti jsou Středozemní moře, Jihovýchodní Asie (zejména Indonésie, Filipíny a Malajsie), Indický oceán, Austrálie a Japonsko.

V přírodě se korál červený nachází především ve formě korálových útesů a formací na mořském dně. Korály jsou tvořeny malými živočichy, kteří vytvářejí vápencové exoskelety. Po nalezení procházejí procesem zpracování, kdy je odstraněna měkká tkáň a zůstává pouze tvrdá vápencová struktura, která je dále zpracována do dalších forem a dobarvována buď přírodním barvivem z krevetek, nebo uměle vytvořenými barvivy, která zintenzivní červenou barvu korálu. Přírodní korál červený má velmi silné účinky, které jsou hojně využívány napříč mnoha obory po celém světě. Na Mohsově pyramidě odpovídá tvrdosti číslo 3,5. Jedná se tedy o měkčí minerál.

Historie korálu červeného sahá až do starověku, kdy byl velmi ceněn pro svoji krásu. Velmi populární byl například ve starém Egyptě, kde byl považován za symbol prosperity a síly. Vyráběli z něj náhrdelníky, náramky a amulety. Římané jej často spojovali s bohatstvím a společenským statusem. V oblibě jej měli aristokraté a šlechta. Ve středověku a renesanci se používal ke zdobení korun a diadémů. Během této doby se objevily nové techniky, jak korál zpracovat, například gravírovat jej. V dnešní době je těžen především v oblasti Itálie a Tuniska a poté dále zpracováván ve šperkařském průmyslu.

 

Věděli jste, že? 

korál červený se vyskytuje nejvíce ve Středozemním moři? Koráli jsou ohroženým druhem právě kvůli nadměrnému sběru a ničení jejich přirozeného prostředí.

 

Na co se korál červený používá a co si z něj můžete vyrobit?

Korál červený je ve šperkařství velmi oblíbený pro svoji působivou texturu a zajímavou barvu. Korálky z korálu červeného se nejvíce používají na výrobu elegantních náramků a náhrdelníků. Často se z něj vyrábějí také drobné náušnice, jejichž barva zjemní celkový outfit nositelky. Korál červeného odstínu zpracovaný do prstene poskytuje výrazný kontrast a přitahuje pozornost. Tento minerál je také zpracováván do různých tvarů a následně použit na výrobu spon a broží.

Korál červený se také používá pro výrobu dekoračních předmětů, jako jsou sošky, sochy, šperkovnice či vázy. Tyto předměty dodají vašemu interiéru živost a notnou dávku elegance. Z tohoto minerálu vznikají velmi pěkné dárky, které potěší vaše blízké.

Čakry spojené s korálem červeným:

1. čakra – kořenová čakra Múladhára: působí na stabilitu a bezpečnost

Prohlédněte si také naši encyklopedii minerálů podle čaker a zjistěte o nich více zde >>>

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích drahých kamenů a minerálů, které najdete na všech e-shopech firmy Manumi Crafts s.r.o. nejsou určeny k diagnostice nebo léčbě jakýchkoli onemocnění, nenahrazují klasickou lékařskou péči a nejsou ani její alternativou. Veškeré uvedené informace o potenciálních účincích minerálů vycházejí výhradně z veřejně dostupných zdrojů, které nelze fakticky ověřit. Veškeré drahé kameny a minerály z naší nabídky jsou určeny výhradně pro estetické a dekorativní účely.


Co dalšího by vás mohlo zajímat? 

 


Filtrovat produty
Cena
Šíře průtahu
Počet průtahů
Povrchová úprava
Typ produktu
Specifikace

Výběru odpovídá: 2 položek Skrýt filtraci
Vyfiltrujte si, co vás zajímá.
25 Kč 15 ks Skladem
Výhodnejší balení Dostupné i výhodnejší balení
15 ks 25 Kč
Provedení přírodní dobarvované
Velikost 4 mm
Šíře průtahu 0,5 mm
Naleziště Indický oceán v jihovýchodní Asii
Doplňující info 15 ks = cca 6 cm
Číslo zboží 49121
89 Kč 8 ks Očekáváme 20. 9.

Litujeme, ale produkt je aktuálně vyprodaný

Hlídat dostupnost
Provedení přírodní dobarvované
Velikost 8 mm
Šíře průtahu 1 mm
Naleziště Indický oceán v jihovýchodní Asii
Doplňující info 8 ks = cca 6,4 cm
Číslo zboží 49123


Ověřeno našimi zákazníky
100 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

Stanislav
Pondělí, 22. Červenec 2024

100%

spolehlivost , rychlost vše OK

Katarina
Neděle, 21. Červenec 2024

100%

Všetko bolo ako ma byt.

+ Rýchle dodanie

+Obchod informuje o stave objednavky

Jitka
Pátek, 19. Červenec 2024

100%

Již jsem zde nenakupovala a jsem vždy spokojená.