Vše, co jste kdy chtěli vědět o minerálech

Úterý, 30. květen 2017

Lidé se v poslední době opět začali obracet k síle drahých kamenů. Zjistěte více o tom, který kámen údajně zažene nervozitu, zlepší zdraví nebo vzbudí žádostivost.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o minerálech

Drahé kameny a minerály


Drahé kameny a minerály fascinovaly člověka od pradávna. Už ve starém Egyptě a Mezopotámii věřili, že kameny ovlivňují fyzické i psychické pochody v tělech. Vyráběli z nich amulety, byly součástí lektvarů ochranných i posilujících. Lidé věřili, že drahé kameny mají moc zahánět zlé síly, neštěstí, neduhy, chránit před uřknutím a pomáhat překonat těžká období života.

Polodrahokamy na nás mají trojí vliv. Posilují oslabené, oslabují nadbytečné a odstraňují blokády, které brání průtoku energie a souhře všech procesů v těle. Pomáhají nám k pozornosti, koncentraci, trpělivosti, pokoře a lásce ke všemu kolem nás. 

Seznamte se blíže s vlastnostmi jednotlivých minerálů a vyberte si ty, které vám pomohou.
Všechny najdete v naší nabídce korálků z drahých kamenů a minerálů.


Acháty

Achátů existuje nepřeberné množství. Archeologické nálezy dokazují, že svou oblibu si získali již ve středověkém Římě a Řecku. Achát byl využíván jako talisman, který chránil před morem, živelnými pohromami a jedy. Acháty měli zajistit dlouhý život, úspěch a dobré přátele.

Červený pruhovaný achát

červený achátČervený pruhovaný achát nám pomáhá v nalezení životní cesty. Dodává sílu a odvahu kráčet za vším, co si jen zamaneme. Odstraňuje negativní postoj a motivuje ke změně a činům. Zvyšuje koncentraci, vnímavost, analytické myšlení a prý pomáhá v učení. Dodává životní elán, energii a radost do života. Odstraňuje negativismus a motivuje k činům, kterých se člověk bezdůvodně bojí. Napomáhá údajně odstraňovat strach a nervozitu z veřejného vystupování. Působí prý proti stresu a únavě.

Zelený pruhovaný achát

zelený achátZelený pruhovaný achát symbolizuje element země. Zvyšuje duševní a citovou přizpůsobivost, zlepšuje schopnost rozhodování a pomáhá při řešení sporů. Napomáhá k nalezení životní cesty a dodává sílu a odvahu. Chrání nás před negativními vlivy z okolí. Odstraňuje negativní postoje a motivuje k činům, kterých se člověk bezdůvodně bojí. Stejně pomáhá odstraňovat strach z veřejného vystupování. 

Černý pruhovaný achát

černý achátČerný achát umí eliminovat negativní energii a to jak z vnějších vlivů, tak uvnitř naší mysli, pokud trpíme úzkostí. Zároveň nám zvyšuje odolnost a pocit bezpečí a zvyšuje naši sebedůvěru. Kromě této citové roviny je také dobře znám jako kámen, který dokáže podporovat a rozvíjet prý analytické myšlení, díky kterému snadno přijdete na skryté možnosti, které jste předtím neviděli. Z tohoto důvodu, a také protože přináší majiteli prosperitu, je vhodným pomocníkem i v kariérní sféře. 

Modrý krajkovaný achát - Chalcedon

modrý achátModrý krajkovaný achát náleží elementu vody. Zajišťuje nám klid a přináší štěstí. Odstraňuje pocity starých křivd, věří se, že zbavuje stresu a zmírňuje hádky v domácnosti nebo rodině. Zajišťuje nám velkou oporu a napomáhá čerpat z nekonečného zdroje síly.

Modrý pruhovaný achát

Modrý pruhovaný achát Modrý pruhovaný achát je skvělým zdrojem opory a nové síly. Obnovuje jak tělesnou energii, tak duševní klid. Pomáhá v koncentraci a správném vyjadřování. Je také ideálním kamenem pro ty, kteří jsou často vystaveni stresovým situacím, které pomáhá  prý mírnit a navozovat opět vnitřní stav harmonie. Tento kámen je lehce přibarvený, takže se nedoporučuje nechávat ho dlouho ve vodě. K očištění ho stačí pouze opláchnout pod tekoucí vodou.

Fialový pruhovaný achát

Fialový pruhovaný achátFialový pruhovaný achát dodává sebedůvěru a napomáhá k dosažení duševní a tělesné harmonie. Je to kámen upřímnosti, který dodává majiteli sílu mluvit pravdu a pravdu také dostávat. Podporuje čestnost a odvahu a zlepšuje paměť a soustředění. Tento achát není vhodné nabíjet přes noc ve vodě, neboť je trošku přibarvený. Stačí jej pouze opláchnout pod proudem tekoucí vody a nechat nabít na slunci klasicky jako jiné acháty.

Jak pečovat o acháty

Acháty čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody s křišťálem. Poté je nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.


Akvamarín

AkvamarínAkvamarín je kamenem vody, která s sebou přináší klid, ticho a očistu. Pomáhá v průtoku komunikace a správnému sebevyjádření. Akvamarín údajně vnímá všechny pocity svého majitele a pomáhá mu sebrat veškerou odvahu a zodpovědnost k vykonání potřebných činů. Je to partnerský kámen, který nechává odplynout vztahové konflikty a nastolit opět domovskou pohodu. Používá se také jako talisman na dlouhé cesty.

Jak pečovat o Akvamarín:

Tento kámen se nenabíjí na přímém slunci, jelikož potom může ztratit svou barvu. Ideálního nabití dosáhnete tím, že ho položíte přes noc na horský křišťál. Pokud jej ale nemáte, můžete Akvamarín nabít na denním světle ve stínu. 


Amazonit

amazonitAmazonit svým vlněním prý podporuje vitalitu a vyrovnává rovnováhu těla a mysli v každodenním životě. Věří e, že pomáhá tišit nervozitu, stres, výkyvy nálad a tlumí přebytečnou energii. S jeho pomocí se snáze zbavíme egoismu, lpění na věcech a jiných zátěží. S Amazonitem snáze získáme kontrolu nad svým životem. Nejúčinnější vliv tohoto kamene pocítíme v srdeční oblasti, kde tiší citové problémy.

Jak pečovat o Amazonit

Amazonit čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme jej na nepřímém slunci.


Ametyst 

ametystAmetyst je kamenem duchovní očisty a meditace. Mocný kámen s ohromnou ochrannou, léčivou a očistnou silou. Zahání prý nespavost a noční můry. Přináší klid a zahání negativní emoce, obavy a zlobu. Napomáhá soustředění, dodává rozhodnosti a rozvíjí naši intuici. Ametyst má vysoké spirituální vibrace. Přitahuje pravou, ryzí, emocionální lásku, posiluje věrnost, tiší strachy a zvyšuje naděje. Čistí a harmonizuje 5. a 7. čakru.

Jak pečovat o Ametyst

Čistíme ho pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce společně s křišťálem, poté ho nabíjíme ve stínu, aby neztratil barvu.


Angelit

AngelitAngelit je známý především mezi léčiteli, jelikož pomáhá navozovat kontakt s čistou vesmírnou energií, podporuje vnímavost a pomáhá prý při léčení. Kromě toho se mu říká kámen soucitu, jelikož dokáže prohlubovat stav slitování a smíření se s věcmi, které již nemůžeme změnit. Majitele ochraňuje před krutostí a navozuje stav klidu a míru.

Jak pečovat o Angelit:

Angelit je výjimečný kámen, který dokáže sám sebe očistit. Nabíjet jej můžete tedy jednou za čas tak, že jej nejprve očistíte pod proudem vlažné vody a poté necháte nabít na křišťálu nebo jej přes noc vložíte zpět do misky s vodou.


Apatit

apalit

Apatit je, jak jeho název může napovídat, skvělým kamenem na tlumení apatie. Tento minerál se hodí především pro ty, kteří potřebují dobít energii a podpořit sebevědomí a autenticitu svého projevu při jednání s ostatními lidmi. Má v sobě tlumící účinky, takže se má za to, že je ideálním pomocníkem pro hyperaktivní děti, které může podvědomě uklidňovat.


Avanturín

avanturínAvanturín rozsévá tichou radost a klid. Jeho zelený třpyt prozáří každý problém, rozloží negativní myšlenky a s nimi spojené pocity. Navozuje klid, rovnováhu a harmonii. Podporuje prý duševní zdraví a klidný spánek. Umožňuje pustit veškeré starosti z hlavy a uvolnit se. Pomáhá nám navázat těsné spojení s přírodou a její oživující energií. V napjatých situacích nám vrací ztracenou naději a poskytuje vnitřní klid.

Jak pečovat o Avanturín

Čistíme ho pár minut pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Avanturín nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.


Beryl

berylBeryl je léčivý minerál, který má spoustu pozitivních účinků. Funguje jako ochranný kámen, který zároveň dodává čerstvou energii a pomáhá nám zvládat každodenní stres. Tento minerál má skvělou schopnost nahlédnout pod povrch věcí a naučit se vyselektovat v životě ty nejdůležitější priority. Díky tomu se používá také jako rádce na cestě za štěstím, protože nás dokáže vést a zároveň se soustředit na to, co je skutečně podstatné. Pokud ho položíte na pracovní stůl, může vám pomoct k rychlým rozhodnutím a perfektní koncentraci.


Bronzit 

bronzit

Bronzit je ideálním kamenem pro ty, kteří v sobě potřebují najít odvahu a stabilitu. Dokáže podpořit při rychlém rozhodování a díky svému zemitému charakteru přináší svému nositeli vnitřní klid a mír. Zároveň pomáhá vidět věci takové jaké jsou a snadněji je přijmout. Říká se také, že probouzí laskavost a ochotu pomáhat.


Býčí oko

býčí okoBýčí oko je kamenem vitální energie. V centru třetího oka prý posiluje sebedůvěru, paměť a koncentraci. Přináší motivaci, povzbuzuje a chrání před nebezpečím. Podporuje tok energie v těle a dodává sílu. Věří se, že přitahuje peníze a bohatství a pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech. Příznivě působí na čakře základu.

Jak pečovat o Býčí oko

Býčí oko čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme ho na přímém slunci libovolně dlouho.


Citrín

citrínCitrín byl od nepaměti ctěn jako kámen slunce. Vnáší do našeho života vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla. Podporuje kreativitu a projasňuje mysl. Pomáhá prý překonat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti. Odbourává údajně únavu, nervozitu, fobie a pomáhá překonávat mentální blokády. Podporuje naší intuici a tvůrčí vyjádření. Nejcennější a nejúčinnější je citrín průzračných citrónových a zlatistých barev.

Jak pečovat o Citrín

Citrín čistíme velmi pravidelně pod proudem vlažné vody. Na rozdíl od křišťálu jej nabíjíme na přímém slunci jen krátkou dobu.


Čaroit 

Čaroit je nejen díky své barvě spojený s nejvyšší korunní čakrou, kterou dokáže zharmonizovat. Navozuje tedy pocit vnitřního klidu a míru a moudrosti. Ukrývá v sobě léčivou sílu a je účinný i proti strachu. Pomáhá nám vyrovnat se se stavy úzkosti a deprese a překonávat životní změny, díky tomu je ideálním ochranným kamenem k transformaci. Údajně díky němu dokážeme nahlédnout do svých minulých životů a pochopit svou podstatu.


Dumortierit 

Dumortierit patří k elementu vody a tudíž dokáže tišit naše emoce. Vládne mu mocný a mystický Neptun, který pomáhá uvolňovat stará traumata a jiné vnitřní blokace. Učí člověka brát život takový, jaký je a vidět krásu v jakémkoliv okamžiku. Pomáhá se závislostmi na stimulujících látkách jako je tabák nebo alkohol a dodává naději na lepší zítřky. Harmonizuje krční čakru.


Fluorit 

fluoritFluorit je obdařen silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni. Pracuje s vědomou myslí, posiluje naše myšlenky a potlačuje silné emoce. Věří se, že urovnává zoufalství, depresi či vztek. Uvádí do souladu citovou, tělesnou i duševní rovinu. Posiluje prý analytické schopnosti, dodává řád každodennímu životu, jemně otevírá dveře do podvědomí a nechává na povrch vyplynout potlačované pocity. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost a duševní koordinaci. Věří se, že pomáhá při učení a zvyšuje koncentraci a účinně funguje proti škodlivým vlivům počítačů a elektromagnetickému záření.

Jak pečovat o Fluorit

Fluorit je kámen, který dokáže absorbovat negativní energii. Proto je potřeba se starat o jeho pravidelné čištění alespoň jednou za týden. Čistíme ho několik minut pod proudem tekoucí vlažné vody. Následně kámen umístíme na slunce, kde se v něm opět nahromadí energie.


Granát

granátGranát je velmi známý kámen, který je obdivován nejen za svou barvu, ale také díky svým vlastnostem. Používá se už po stalentí jako ochranný amulet, který nás dokáže varovat před blížícím se nebezpečím. Harmonizuje kořenovou čakru, a tím nám dodává pocit klidu a míru, a učí nás pracovat s vlastní sexualitou a naší ryzí podstatou. Také nám pomáhá překonávat strach z různých tabu a sdělování vnitřní pravdy. Mimo jiné je ideální pro ty, kteří postrádají sebevědomí, protože nám dává pocit nepřemožitelnosti.


Hematit 

hematitHematit je základním kamenem zemité energie. Jeho klidná, ale hutná a důrazná vibrace přináší sílu a vitalitu. Aktivuje naši vůli, odvahu a rozhodnost k činům. Přináší vnitřní klid, pocit tepla a bezpečí. Přináší vnitřní klid, pocit tepla a bezpečí. Podle tradice je spolu s růženínem účinným prostředkem proti nespavosti. Hematit znali již Babyloňané a uctívali ho jako talisman štěstí a úspěchu. Ve starém Egyptě vkládali zemřelým kamínek hematitu pod hlavu, aby jim tak ulehčili vstup do záhrobí. 

Jak pečovat o Hematit

Kámen čistíme krátce pod tekoucí vodou a následně nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.


Howlity - Magnezity

Howlit, též znám jako magnezit, symbolizuje čistotu, nevinnost, svobodu a volnost. Dle tradice chrání před falešnými přáteli, intrikami a nepravou láskou.

Bílý howlit

bílý howlitBílý howlit přináší hluboký klid a uvolnění. Pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit. Uklidňuje prý city a činní nás odolnějšími vůči stresu, nervozitě a podrážděnosti. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku sami k sobě a otevírá srdeční čakru.

Modrý howlit

modrý howlitModrý howlit přináší vzpomínky na sny a současné podporuje kreativní myšlení a vyvolává sny nové. Uklidňuje rozbouřené city a napomáhá údajně potlačit zlost a vztek. Překonává sobectví a posiluje naše kladné vlastnosti. Umožňující hlubší pohled do nitra našich problémů.
Howlit je kámen, který potřebuje pravidelnou péči. Kámen čistíme pár minut pod vlažnou tekoucí vodou, která z něj smyje všechny nečistoty a negativní energii. 

Jak pečovat o Howlit

Na jeho nabíjení je vhodné využít sílu měsíčního světla. Jelikož je howlit poměrně měkký kámen s velkými póry, měl by se nosit velmi opatrně. Měli bychom se vyhnout jeho postříkání olejovými parfémy, které mohou kámen nepříjemně zabarvit. Howlit bychom neměli nosit, pokud jdeme do extrémně slunečného nebo horkého počasí.


Chryzokol

 chryzokolrChryzokol dokáže očarovat svou krásně tyrkysovou barvou. Je to kámen pod vládou smyslné Venuše, a proto přitahuje lásku a učí nás nebát se milovat. Harmonizuje naše vnitřní pocity a dodává nám klid a mír na duši. Díky tomu má také skvělé léčivé účinky na našeho ducha. Tento kámen je ideální pro ty, kteří se neumí zastavit, protože nás dokáže uklidnit a ukázat, na čem skutečně záleží. Zároveň však dokáže prohloubit rozvážnost a zlepšuje naši koncentraci a komunikaci s okolním světem.

Jak pečovat o Chryzokol

Chryzokol stačí nabíjet pouze jednou za měsíc a nejlépe ve spojení s hematitem. Kámen nejprve omyjte pod vlažnou vodou, poté osušte do sucha a nechte přes noc nabíjet v  nádobě s hematitem, popřípadě během dne na nepřímém slunci.


Jadeit

jadeitJadeit je minerální kámen určený především k duchovní očistě. Je ideální nejen na uklidnění, ale také k harmonizaci všech čaker. Říká se, že je ideální pro ty, kteří chtějí v životě něčeho dosáhnout. Přitahuje finanční hojnost a pomáhá nám v kariérním životě. Učí nás k rychlé rozhodnosti a nahlédnutí do našeho nitra, abychom pochopili naše skutečné sny. Je vhodný pro všechny, kteří si nevěří, jelikož dodává sebedůvěru a pohlcuje naše vlastní negativní myšlenky.


Jantary 

Červený jantar

červený jantarČervený jantar, znamý také jako rubínový jantar nebo třešňový jantar původem z Pobaltí je fosilizovaná pryskyřice ze stromů, která je stará až desítky milionů let. V esoterismu se věří, že jantar se pojí s archetypem velké Matky, a tudíž v sobě ukrývá ženskou sílu, kterou zároveň podporuje. Věří se také, že ochraňuje těhotné ženy a jejich plod a celý proces těhotenství. Celkově je to silně ochranný kámen, který koresponduje se sluneční energií, a proto údajně zlepšuje svému nositeli náladu a zároveň také podporuje kreativní múzy.

Medový jantar 

medový jantar

Medový jantar nebo také zlatý jantar je vzácný polodrahokam krásně medové barvy, který v sobě ukrývá pozitivní energii Slunce. Je ideální k navození vnitřní rovnováhy a dobré nálady. Jedná se o silně léčivý kámen, který je po staletí využíván také při různých rituálech, jelikož má i ochranné účinky. Používá se také k přivolání správného životního partnera a finanční hojnosti. Je známý tím, že ho maminky ho kupují pro své děti, jelikož se věří, že zejména v době růstu zoubků, může jantar zmírnit bolest, která je doprovází.


Jaspisy

Jaspis pro svou širokou škálu zemitých barev a dostupnost byl od pradávna používán k výrobě předmětů a pečetítek. Kromě praktického využití mu byla připisována i magická moc. 

Červený jaspis

červený jaspisČervený jaspis je nositelem životadárné energie.  Jeho zemitá barva aktivuje naši vytrvalost, odvahu a vůli. Podporuje skromnost, soucit a posiluje dobrou vůli. Prý zjasňuje mysl, potlačuje deprese, chrání před zlobou a nenávistí. Učí nesobeckosti a propůjčuje vitalitu. Posiluje dobrou vůli a spojuje s elementární silou Země. Věří se, že pročišťuje a transformuje fyzické tělo a vytváří tak pocit klidu a bezpečí.

Leopardí jaspis

leopardí jaspisLeopardí jaspis svým vzhledem připomíná kůži leoparda. Přináší klid, oporu a pomoc ve stresu. Jaspis je silný ochranný kámen, který pohlcuje negativní energii a dodává odvahu k naplnění všech záměrů. Pomáhá při řešení konfliktů a přivolává štěstí. Zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost. Údajně dokáže prodlužit sexuální rozkoš.

Brekciový jaspis

brekciový jaspisBrekciový jaspis je kamenem kreativity a fantazie, ale současně i zemitých vlastností. Podporuje tvoření a napomáhá proměnit ideje ve skutky. Odráží negativitu zpět ke svému původci. Uklidňuje rozbouřené city, uzemňuje energii a napravuje nepříznivé situace. Prý dodává organismu zejména sílu, energii a aktivuje životně důležité orgány. Věří se, že pozvedává krásu a půvab, přináší zdraví a sílu a podněcuje základní čakru.

Dalmatin jaspis

dalmatin jaspisDalmatin jaspis je ochranný kámen, který umí tišit lásky bol. Mírní ukvapenost, neuváženost a učí rozvážnosti a trpělivosti. Pomáhá nám dokonale poznat sami sebe. Pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění záměrů a podporuje rychlé uvažování a představivost.

Červený jaspis regalit

Červený jaspis regalitČervený jaspis regalit má podobné vlastnosti jako červený jaspis. Tento kámen je silně ochranitelský a aktivně odráží negativní vlny z vnějších zdrojů, zároveň však prý ochraňuje i od vlastních frustrací a pomáhá člověku překonávat pesimismus v těžkém období. Odstraňuje blokace a dodává odvahu k činům a prosazování vlastních názorů a životních plánů. Na emoční úrovni dokáže posilovat naši věrnost, zatímco snižuje přecitlivělost vůči ostatním. Ukrývá v sobě spoustu zemité energie, kterou může nabít svého majitele, pokud je v noci položen pod polštářem. Nejlépe jej nabijete jednou měsíčně za úplňku na měsíčním světle. 

Tyrkysový jaspis regalit

Tyrkysový jaspis regalitTyrkysový jaspis regalit je kamenem, který nás propojuje do duchovního světa. Pokud se používá při meditaci, prohlubuje spojení s naším duchovním Já a pochopení naší podstaty jako duchovní bytosti. Vynáší na povrch všechny skryté věci, které skrývá naše duše a navozuje pocit bezpečí a čistých myšlenek, zatímco zahání pocity strachu. Pomáhá nám také vnímat okolní krásu světa a ve vztahové rovině navozuje harmonii s ostatními, zejména při práci. 

Obrázkový jaspis

Obrázkový jaspis Obrázkový jaspis odhaluje potlačené pocity a vynáší na povrch staré křivdy, které pomáhá zpracovat do životního poučení. Tento kámen je přiřazen Saturnu, který je mocným vládcem času a snadno pohltí to staré, aby mohl do života přinést nové začátky. Mimo to přináší klid a lásku a potlačuje falešné touhy. Pomáhá také při organizování a rychlém rozhodování i ve složitějších záležitostech. 

Šedý jaspis

Šedý jaspisŠedý jaspis je ochranitelský kámen, který navozuje pocit spojení. Připomíná nám, že je nutné si pomáhat a budovat vztahy. Kromě toho je skvělým pomocníkem při práci, kde je nutná zvýšená koncentrace. Pokud jej položíme na pracovní stůl, pomůže nám prý se rychle rozhodovat a soustředit se pouze na to, co je skutečně důležité. Také se večer pokládá pod polštář, jelikož pomáhá uchovat v hlavě sny.

Jak pečovat o Jaspis

Jaspis čistíme pod proudem vlažné vody, nebo ho necháme přes noc v misce s vodou a křišťálem. Poté ho vystavíme na přímé slunce a necháme ho nabít. Ideální možností je však nechat jaspis spočívat na několik dní v panenské půdě.


Karneol

karneolKarneol svými teplými tóny nás propojuje s krásou a tvořivou energii Země. Pomáhá při nedostatku motivace a podporuje vitalitu a tvůrčí schopnosti. Tlumí údajně hněv, zlobu, vztek, ale i lenost a nečinnost. Dodává sebedůvěru, chrání myšlenky, a dodává chuť do života. Používá se jako psychická podpora při léčbě těžkých nemocí. Posiluje koncentraci a oživuje naši kreativitu potřebnou k tvořivým projevům.

Jak pečovat o Karneol

Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Poté ho často nabíjíme na přímém slunci a co možná nejdéle.


Korál červený

Korál červený je silným ochranným kamenem a byl považován za dar od bohů. Chrání nás prý před projevy násilí, otravou či lupiči. Pomáhá údajně udržet soustředění a vyhání nervozitu, strach a paniku. Dodává rozum, odvahu a moudrost. Přináší klidný spánek a zahání noční můry. Věří se, že je-li věnován dítěti jako dar, zajistí mu ochranu a zdraví. Přitahuje lásku a štěstí.

Bílý korál

Bílý korálBílý korál je kamenem nejen intuice a představivosti, ale i logických úvah. Jeho léčebná síla pomáhá člověku poznat sebe sama, a tak dosáhnout cílů, které byly stanoveny i dávno v minulosti. Bílý korál má prý především pozitivní vliv na lidskou psychiku, jelikož ochraňuje před negativními myšlenkami, stresem a pomáhá v člověku budovat vnitřní klid. 

Jak pečovat o korál

Červený korál čistíme ve slabém roztoku vody a mořské soli. Nabíjíme ho na nepřímém slunci.


Křišťál

křišťál

Křišťál je čirá odrůda křemene. Universální krystal, jenž energii uvolňuje, zesiluje, reguluje a uvádí ji v absolutní harmonii. Povzbuzuje prý psychiku a samostatnost. Křišťál nás ochraňuje před vším zlým a negativním. Pomáhá sebezdokonalení a učí nás vidět se takoví, jací skutečně jsme. Harmonizuje, čistí a chrání auru. Zajišťuje údajně klidný spánek a zvyšuje naši duchovní sílu.

Jak pečovat o křišťál

Čistíme pod proudem tekoucí vody nebo v misce s vodou. Nabíjíme na přímém slunci.


Kunzit 

kunzit

Kunzit v růžové barvě pozitivně působí nejen na sféru našeho milostného života, ale také na vztahy celkově. Chrání nás před negativními vlivy z okolí a navozuje pocit bezpečí a důvěry. Svému majiteli pomáhá vyjádřit své pocity beze strachu a dát najevo své myšlenky tak, aby byl co nejlépe pochopen. V minulosti se používal jako talisman při porodu, jelikož měl chránit matku i dítě. Blahodárně působí i proti strachu a nervozitě.


Kyanit

kyanitKyanit se používá nejčastěji na podporu detoxikace organismu a to jak z fyzické, tak psychické stránky. Věří se také, že pomáhá při procesu hubnutí. Díky své modré barvě se váže ke krční čakře a tím se z něj stává skvělý talisman pro řečníky, jelikož napomáhá zlepšit naši komunikaci a mluvený projev. Dokáže také prohloubit naši intuici, logické myšlení, a tím pádem pomáhá k dosažení rychlejšího řešení. Je také skvělým pomocníkem při meditaci.


Labradonit

labradolitLabradonit je kámen s ojedinělým vzhledem, jelikož v sobě dokáže lámat světlo a tím kolem sebe vysílá duhovou záři, zejména však odstíny modré. Zajímavostí je, že první labradonit objevil Čech v roce 1770. Používá se na prohloubení meditace a uklidnění myšlenek. Pomáhá nám nechat staré věci za sebou a vykročit dopředu bez starých traumat. Je to tedy kámen podporující vnitřní klid a navozující stav sounáležitosti s okolním světem.


Lapis lazuli 

lapis lazuliLapis lazuli je kamenem lásky, přátelství a moudrosti. Je vhodný pro meditace, protože přináší hluboký vnitřní klid a mír. Působí proti depresi a rychle odstraňuje stres. Dodává odvahu, zvyšuje psychické vědomí. Přináší soucit, poctivost a čestnost. Udržuje v rovnováze 5. čakru a 6. otevírá. Odstraňuje potíže s komunikací, učí naslouchání druhým, odhaluje vnitřní pravdu a umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání.

Jak pečovat o Lapis lazuli 

Tento povznášející duchovní kámen čistíme při svitu noční oblohy v misce s vodou a křišťálem. Poté ho krátce nabijeme na přímém slunci.


Larimar

larimarLarimar je velmi ojedinělý kámen, ke kterému se váže spousta legend. Říká se, že je propojený s bájnou Atlantidou a ukrývá v sobě sílu delfínů. To je připisováno faktu, že larimar se těží pouze v jediné lokaci na světě, a to v Dominikánské republice, která má být údajně pozůstatkem výše zmíněné civilizace. Díky tomu je larimar velmi vzácný. Jelikož se věří, že delfíni jsou andělé moře, i larimar má schopnosti propojit nás s říší andělů. Je to silně léčivý a ochranný kámen, který nás chrání před stresem a únavou.


Láva

lávaLáva je silným ochranným kamenem. Pomáhá odrážet fyzické i psychické útoky a navrací je zpět k jejich původci. Lávový kámen rozvíjí fantazii, aktivuje logické myšlení a dodává nám sebedůvěru. Do našeho života vnáší harmonii, rovnováhu, ale i cílevědomost. Dává nám životadárnou a neutuchající sílu matky Země.

Jak pečovat o lávu

Lávový kámen není třeba nijak extrémně čistit ani nabíjet. Vzhledem k jeho povaze je jasné, že to až tak nepotřebuje, protože si s lidskými problémy poradí velmi dobře sám. Pokud však cítíme, že je to třeba, pak jej stačí omýt pod proudem vlažné vody, a nechejte jej libovolně dlouho nabíjet na slunci.


Malachit

malachitMalachit je typický ženský kámen. Symbolizuje ženskou smyslnost, svůdnost, spanilost, rozmanitost a zvědavost. Pomáhá při partnerských neshodách a problémech. Podporuje klid, emocionální vyrovnanost a dodává energii. Probouzí harmonii a mír v duši. Podporuje kreativitu a přizpůsobivost, harmonizuje rozumovou a citovou stránku a odbourává ostych. Odebírá z těla negativní energii, odbourává naše blokády a bez omezení přispívá k hojivým procesům v celém organismu. V centru srdce neutralizuje emotivní problémy.

Jak pečovat o Malachit

Malachit je velmi citlivý na pot a kosmetiku. Kámen čistíme několik minut pod proudem vlažné vody, poté ho vysušíme a dáme nabíjet na denní světlo. 


Měsíční kámen

měsíční kámenMěsíční kámen nám napomáhá prohlubovat naši intuici. Jelikož je zasvěcený síle Měsíce, ukazuje nám skryté motivy a hlubokou pravdu. Zároveň podporuje naši emoční stabilitu a dokáže harmonizovat výkyvy nálad. Je to kámen spojený s ženstvím a od pradávna v sobě nese silné magické účinky. Používá se tak při různých rituálech, kdy se chce jeho majitel propojit s duchovním světem. Věří se, že dokáže navodit klidný spánek a majiteli dodává mladistvý vzhled.


Morganit 

morganit

Morganit je kamenem lásky. Tento růžový kámen se váže k srdeční čakře, kterou otevírá a pomáhá nám navozovat harmonické vztahy nejen s okolím, ale také se sebou. Jedná se o odrůdu minerálu beryl, který je velmi vzácným polodrahokamem rostoucím na Madagaskaru. Věří se, že morganit je skvělým minerálem pro zamilované, protože prohlubuje jejich intimní pouto.


Nefrit 

nefritNefrit je velmi odolný kámen, který se v minulosti se často používal při náboženských obřadech. Tlumí pocity úzkosti, stres a smutek. Dokáže nám pomoci v době, kdy jsme nerozhodní, protože prohlubuje pocit soustředěnosti a dodává nám odvahu k rázným životním krokům. Byl hojně využíván už v době Sumérie a často se používal také ve staré Číně, kde měl obrovskou hodnotu a říkalo se mu “královský drahokam”. Má ochranné i léčivé účinky a prohlubuje naši intuici.


Obsidiány

Obsidián byl v paleolitu a neolitu velmi oblíbený pro svou snadnou opracovatelnost, tvrdost a ostrý lom. U indiánských kmenů se stal důležitým kultovním předmětem pro svoji moc prohloubit schopnosti a zrakovou bystrost.

Mahagonový obsidián

mahagonový obsidiánMahagonový obsidián je projektivní kámen. Zavádí nás do nejhlubšího nitra a vynáší na povrch pravdu. Chrání před zlem a veškerou negativitou. Dodává sebevědomí a pomáhá při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Dodává víru ve vlastní síly a schopnosti. Pomáhá oprostit se od vnějších vlivů, prolomit naše blokády a aktivuje logické myšlení. Pro své silné účinky by měl být nošen s regulujícím křišťálem.

Vločkový obsidián

vločkovaný obsidiánVločkový obsidián je silný ochranný kámen. Zavádí nás do nejhlubšího nitra a vynáší na povrch pravdu. Chrání před zlem a veškerou negativitou. Dává nám sebedůvěru a sílu odolávat pohodám a nepřízním života. Pomáhá ve slabých chvilkách získat opět pevnou půdu pod nohama.


Olivín

K dobré náladě a vitalitěOlivín, kterému se také říká peridot, je tvrdý kámen, který se často používá ve světě šperkařství i díky své krásně světle zelené barvě. Olivínu vládne ženská síla Venuše, a proto otevírá srdeční čakru a navozuje pocity hluboké lásky, včetně sebelásky. Používá se také jako ochranný minerál, protože odráží negativní energii. Tlumí pocity žárlivosti a sebelítosti a harmonizuje vztahy s okolím. Hojně se používal už v době starého Egypta na zdobení šperků, ale také jako amulet pro štěstí.


Onyx

onyxOnyx je tajemný černý kámen dodávající sílu. Brání a ochraňuje před negativní energií. Chrání náš život a pomáhá nám v těžkých obdobích. Přináší ráznost, vytrvalost a dovoluje nám stát se pány svého osudu. Zvyšuje sebedůvěru, sebekontrolu a léčí stará traumata.

Bílý onyx

Bílý onyxBílý onyx, podobně jako jeho černá verze, je kamenem sebekontroly a sebeúcty. Údajně v sobě drží všechna tajemství, a pomáhá tak znovu prožít stará traumata a vyčistit je. Bílý onyx kromě toho pomáhá dosáhnout silné intuice, soustředění, podporuje paměť a zvyšuje mentální odolnost svého majitele. Tento kámen nejlépe nabijete podobně jako černý onyx, oproti slunečnímu svitu se však nejlépe nabije na měsíčním světle přes noc v misce společně s křišťálem.

Jak pečovat o Onyx

Onyx čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kámen nabíjíme na přímém slunci často a co možná nejdéle.


Opály

Opál patří svými zemitými vlastnostmi do základní čakry. Zde zastává funkci prostředníka mezi naším tělem a Zemí. Díky tomuto spojení nám umožňuje čerpat životní energii a zesilovat všechny naše vlastnosti. V „nečistých“ rukou může působit negativně. Podporuje intuici a celé tělo harmonizuje.

Bílý opál 

Bílý opál je speciální kámen, který v sobě nese silnou léčivou energii. Harmonizuje naše čakry a dodává nám pocit bezpečí. Zároveň podobně jako křišťál působí jako zesilovač našich myšlenek a pocitů. Používá se také při práci s vyšším Já, pokud chceme nahlédnout do naší skutečné podstaty a nadále s ní pracovat a nebo pokud se rozhodneme spojit se s vyšší frekvenční sférou. Blahodárně působí na naše zdraví a ukazuje nám nové cesty, které nás povedou k nastolení lepších zvyků. Učí nás také být flexibilní a brát život takový, jaký je.

Jak pečovat o Opál

Svému nositeli může vracet zpět načerpanou negativní energii, proto je nutné ho často čistit v misce s vodou. Nabíjí se v noci za svitu měsíce.


Pietersit

PietersitPietersit v sobě nosí element ohně. Díky tomu tento kámen dokáže navozovat pozitivní pocity, vášeň a chuť do práce. Probouzí v nás chuť něco dokázat, ale zároveň tuto ohnivou energii dokáže vybalancovat tak, aby nedošlo k syndromu vyhoření. Majitel tohoto kamene si tak dokáže vypracovat dlouhodobou strategii. Ukazuje nám nové možnosti a odbourává pocity strachu a nerozhodnosti. Díky tomu je tento kámen ideální pro ty, kteří se chtějí zaměřit na nalezení smyslu života.


Pyrit

pyritPyrit symbolizuje moudrost a intelekt. Napomáhá zastavit roztěkanou mysl a dojít k očekávanému poznání. Podporuje pozornost k nám samým a promítá do vědomí naše stinné i čisté stránky charakteru. Zvyšuje sebevědomí a přináší úlevu od zklamání a úzkosti. Podněcuje hledání a poznání svého vyššího Já. Zlepšuje paměť a napomáhá odbourat pocity smutku, zoufalství, depresí a melancholie.

Jak pečovat o Pyrit

Pyrit je citlivý na pot a kosmetiku, proto bychom jej měli nosit spíše v chladných měsících, kdy se tolik nepotíme. Kámen bychom neměli namáčet, proto jej čistíme pouze představou. Nabíjíme ho položením na křišťál nebo jen krátce na nepřímém slunci.


Rodochrozit 

Rodochrozit nám pomáhá překonat pocity sebelítosti a najít v sobě ryzí sebelásku. Tento minerál ve vrstvách odstínů růžové barvy prohlubuje naši lásku a tlumí některé emoční projevy. Říká se mu “kámen matek”, jelikož rezonuje s čistou láskou a je vhodný při práci s naším skrytým Já, jelikož umí ukázat naše vnitřní obavy a pravdy a po jejich vyplavání na povrch nás učí s nimi pracovat a harmonizovat tyto aspekty naší psyché. Nosí v sobě sílu Pluta, který pootevírá dveře do našeho podvědomí. Pomáhá při odbourávání starých traumat a nepochopených strachů.


Rodonit

rodonitRodonit je kamenem štěstí, radosti a lásky. Harmonizuje a stmeluje protiklady. Učí nás toleranci, trpělivosti, pozornému naslouchání a pomáhá při řešení konfliktů. Podporuje sebedůvěru a pobízí nás k přiznání si vlastních chyb. Působí proti strachu, stresu a neklidu. Posiluje vitalitu a aktivitu našeho organismu. Jeho klidná vibrace má usměrňující a vyrovnávací vliv na naše srdce a mysl.

Jak pečovat o Rodonit

Rodonit důkladně čistíme vlažnou vodou a nabíjíme jej na nepřímém slunci.


Rubín 

rubín

Rubín je tím správným minerálem pro ty, kteří potřebují dodat motivaci a chuť do života. Probouzí v nás sílu maskulinního Marse, který se nebojí jít si za svým.  Používá se také na dodání odvahy, sebevědomí a k prohloubení sexuálního požitku. Je to kámen vhodný pro vůdce, jelikož pomáhá rychle se rozhodnout a nebát se jít si za svým. Zároveň harmonizuje kořenovou čakru, takže tlumí pocity hněvu a zahání negativní myšlenky.


Růženín

růženínRůženín je kamenem lásky a srdce. Pomáhá projevovat city, dodává lásku a krásu. Podněcuje něžnost, mírnost, přátelskost, nesobeckost, citlivost a vnímavost vůči ostatním i sobě samému. Podporuje fantazii, trpělivost, inspiraci a tvořivost. Dává sílu k odpuštění a učí nás sebeúctě a sebelásce. Příznivě působí při úzkostech a neurotických potížích, odstraňuje apatii, strach, zlost, nelibost a pocity viny. Dodává energii a doporučuje se při rekonvalescenci. 

Jak pečovat o Růženín

Růženín třeba čistit a dobíjet každých 14 dní. Jeho očistu je vhodné provést pod proudem vlažné vody, kdy krystal pod vodou podržíme několik minut. Růženín se v žádném případě nenabíjí na slunci, protože by mohl velmi snadno vyblednout. Dobíjíme ho při měsíčním světle nebo položením na nabitý ametyst nebo krystal.


Safír 

safír

Safír je v esoterickém světě znám jako jeden z nejsilnějších kamenů pod vládou mocného Saturnu. V Indii se jedná o jeden z nejposvátnějších kamenů. Používal se jako kámen vhodný k věštění a navozování vyššího stavu vědomí. Otevírá krční čakru a třetí oko a svému majiteli pomáhá dosáhnout všeho, co si skutečně přeje. Pokud se vloží v noci pod polštář, říká se, že nám přináší věštecké sny. Používá se také na prohloubení meditace a uvolnění vnitřního napětí. Je vhodný v jakékoliv životní sféře, od sebepoznávání, po kariérní růst.


Sluneční kámen 

sluneční kámen

Sluneční kámen pocházející z oblasti Madagaskaru bude vhodným minerálem na prohloubení vnitřní pohody, klidu a míru. Díky silnému propojení se Sluncem, je tento kámen určen pro ty, kteří potřebují navodit dobrou náladu, posílit energii a prohloubit odvahu. Ukrývá v sobě silnou maskulinní energii, takže nám pomáhá jít si za svými sny za každou cenu. Balancuje náš vnitřní žár tak, abychom neměli syndrom vyhoření, a proto je ideálním společníkem k potlačování každodenního stresu. Dodává nám životní vitalitu a chuť do práce.


Smaragd 

smaragd

Smaragd je drahokam pocházející z kamene beryl. Jedná se o velmi vzácný kámen pověstný svou krásnou zelenou barvou, který má kromě svého luxusního vzhledu také velmi silné esoterické účinky. Je to kámen lásky a hojnosti. Otevírá srdeční čakru, harmonizuje partnerské vztahy a přitahuje štěstí. Připisují se mu silné magické účinky a symbolizuje moudrost. Věří se také, že jeho majitel si zachová mladistvý vzhled i ducha.


Sodalit

sodalitSodalit je kamenem inspirace a koncentrace. Spojuje naši logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům našeho života. Potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává sebevědomí a rozvíjí a zklidňuje mysl. Mezi modrými kameny má nejintenzivnější vibrace. Dodává odvahu, prohlubuje koncentraci a představivost a chrání před konflikty. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání.

Jak pečovat o Sodalit

Sodalit čistíme pod proudem vlažné vody, poté ho položíme na křišťál a nabíjíme cca 1 hodinu na přímém slunci.


Tanzanit

tanzanit

Tanzanit má silný uklidňující účinek na naši psychickou stránku. Je vhodný především pro ty, kteří právě procházejí komplikovaným životním obdobím a pociťují stavy úzkosti nebo deprese, jelikož nevěří v lepší zítřky. Tento minerál se používá nejen jako ochrana, ale také má léčivé účinky, právě díky tomu, že dokáže potlačit velkou míru stresu. Tento polodrahokam se hojně využíval africkými domorodci, ale jeho slávu mu přinesla známá herečka Elizabeth Taylor pověstná pro svou lásku k drahým kamenům, jelikož si z něj nechala vyrobit náhrdelník.


Turmalín 

turmalín

Turmalín v sobě ukrývá pomalou zemitou energii, díky které nám navozuje pocit vnitřního klidu a je ideální pro ty, kteří potřebují odstranit staré bloky a začít si věřit. Odbourává negativní pocity, a to nejen naše vlastní, ale také odvrací negativitu, která je na nás namířená od dalších osob. Podporuje kreativního ducha a pomáhá nám soustředit se převážně na sebe. Jelikož v sobě ukrývá i element vody, je vhodný při práci s vlastními pocity, zejména pokud se nám často střídá nálada. Uklidňuje tok našich myšlenek, abychom se mohli soustředit a správně se vyjádřit.


Tygří oko

tygří okoTygří oko je ochranný kámen. Varuje před samolibostí a napomáhá jednat na základě rozumu, místo citů. Chrání před všemi formami nebezpečí. Pomáhá při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou. Zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese.

Tygří oko magenta

Tygří oko magentaTygří oko v barvě magenta nás chrání před nebezpečím a to jak z vnějších vlivů, tak vnitřních. Pomáhá překonávat závislosti, zejména na druhých lidech a ochraňuje nás před depresemi. Jelikož tento kámen patří pod ohnivý živel, dodává nám jiskru do života a duchovní sílu. Pomáhá nám přemýšlet sami o sobě, a zjišťovat tak vlastní identitu a životní hodnoty a spojit se se svým vyšším Já. Tento kámen je lehce přibarvený, takže ho nedoporučujeme dávat na delší dobu do vody. Stačí jej omýt pod proudem tekoucí vody a poté nabít jako klasické tygří oko.

Jak pečovat o Tygří oko

Tygří oko čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme ho na přímém slunci tak dlouho, dokud z něj opět neucítíme jeho sílu.


Tyrkenit

tyrkenitTyrkenit je považován za kámen štěstí. Jeho barva vybízí naši duši k čistotě citu, mysli a jednání. Rozptyluje negativní vjemy a pocity. Chrání před neštěstím a nehodami. Dává nám moudrost nebe, vod a země, čímž pomáhá naše ideje a intuitivní vjemy převést do praktického života. Tyrkenit kolem nás vytváří silné vibrační pole, které nás chrání před zlými silami z duchovního světa, jež se nás pokoušejí ohrožovat.

Jak pečovat o Tyrkenit

Tyrkenit je choulostivý na prudké změny teplot, pot, oleje a kosmetiku. Pokud možno, čistíme ho pod proudem vlažné vody pokaždé, kdy to jen lze. Jednou za čas se doporučuje kámen nechat odpočinout.  A to uložením do panenské půdy, kde po několika dnech získá zpět svou ztracenou sílu. Na přímém slunci tyrkenit nabíjíme pouze tehdy, když ztrácí svou svěží barvu.


Tyrkys 

tyrkys

Tyrkys je oblíbený kámen díky své zářivé tyrkysové barvě, ale také pro své metafyzické schopnosti. Jedná se o ochranný kámen, který si lidé nosí s sebou na cesty. Otevírá srdeční čakru, takže je vhodný nejen k prohloubení milostných vztahů, ale také k podpoře životní hojnosti a zdraví. Má schopnost dodat nám energii a neutralizovat negativní vlivy z okolí. Používá se při léčení a detoxikaci našeho systému, a také k dodání vnitřní odvahy. Díky své unikátní barvě jej používali už staří Aztékové k dekoraci různých předmětů, od obřadních pomůcek, po šperky.


Unakit

unakitUnakit je kamenem vizí a věštění. Uvádí do rovnováhy city a uzemňuje. Je vhodný k meditacím. Ukazuje nám, kdy je třeba udělat kompromis a napomáhá objasnit příčiny zablokování. Odstraňuje překážky bránící duchovnímu růstu. Vnáší do okolí uklidňující, příjemnou energii a ruší škodlivé elektromagnetické záření. 

Jak pečovat o Unakit

Unakit čistíme několik minut pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci.


Živce 

Živec, často označován jako sluneční kámen, je velmi lehký uměle vyrobený kámen.

Modrý živec

modrý živecModrý živec přináší štěstí, moudrost, učí nás komunikaci a dosáhnout až ke hvězdám. Připomíná nám, že i v největší tmě vždy existuje světlo. Napojuje nás na božský zdroj. Přináší klid a je vhodný pro meditace. Ochraňuje duševní a empatickou citlivost. Je také účinný při předávání léčivé energie ze srdce, krku a třetího oka. Tento fascinující kámen připomínající noční oblohu posetou třpytivými hvězdami obsahuje částečky kobaltu a manganu.

Zlatý živec

zlatý živecZlatý živec je kamenem vedení. Navozuje šťastné myšlenky a pomáhá nám uzemnit se. Snižuje stres a zahání deprese, strachy a fobie. Přináší štěstí, hojnost a přeměňuje negativní energie na pozitivní. Pozvedá a obnovuje naši vlastní sílu, vůli a životní energii.  

Obsahuje drobné částečky mědi, které v něm vytváří výrazné záblesky. Má silnou energii, která je jako zářící slunce. Dodává optimismus a sílu.

Jak pečovat o živce

Živec čistíme pod proudem vlažné vody a poté nabíjíme při denním světle.


Výše zmíněné ezoterické účinky všech minerálů za žádnou cenu nejsou náhražkou léčebné či jiné odborné pomoci. Jejich magické účinky jsou pouze legendami, které se dlouhodobě váží k naší historii, a tak k nim i doporučujeme přistupovat.

Přečtěte si i naše další články o minerálech a drahých kamenech:

Související články

Červencová výzva: Moře a dovolená + 5 nápadů co tvořit

Červencová výzva: Moře a dovolená + 5 nápadů co tvořit

Zapojte se do červencové výzvy, jejímž tématem je tvoření s motivem moře a dovolené. Tvořte, pochlubte se nám a vyhrajte až 1 000 Kč!

Vysvědčení: jste jedničky - sleva 11 % na vše

Vysvědčení: jste jedničky - sleva 11 % na vše

Vysvědčení je tu a vy máte vyznamenání! :) Nakupte se speciálním slevovým kódem, který najdete v tomto článku a zlevněte si nákup o 11 %.

Návody na DIY doplňky na festival pro dokonalý outfit

Návody na DIY doplňky na festival pro dokonalý outfit

Dotvořte si originální festivalový outfit, se kterým budete za hvězdu! Připravili jsme pro vás 5 návodů například na trendy náramky, body chain nebo řetěz na botu. Prohlédněte si je hned teď!

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
100 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 650+ recenzí - zobrazit vše

DAGMAR
Pondělí, 15. Červenec 2024

100%

SPOKOJENOST

Petra
Pondělí, 15. Červenec 2024

100%

Vše OK

Petra
Pátek, 12. Červenec 2024

100%

1.nálup a bylo vše v pořádku