Jak začít s korálky - náramkové základy

Čtvrtek, 13. srpen 2020

Jak navléknout korálek ke korálku je každému jasné... Ale jak postupovat v případě, že chcete začít pracovat s komponenty? Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém vás provedeme jednoduchými technikami, které posunou vaše korálkování na novou úroveň.

Jak začít s korálky - náramkové základy

Co si budeme nalhávat, najít volný čas na tvoření není úplně snadné... Co tedy dělat, když si i přes to chcete užít svoji kreativní chvilku a vyrobit si pěkný doplněk? Zajímavou novinkou jsou náramkové základy, díky kterým budete mít šperk hotový doslova za pár minut.

Druhy náramkových základů

Akutální trend velí vrstvit. Náramky je třeba nosit tak, aby vám na ruce tvořily unikátní kolekci doplňků. Nebojte se spojovat různé materiály a styly. Společně budou vypadat skvěle. Typy, jak tento trend uchytit, jsme vám zpracovali v podobě videa o vrstvených náramcích. A několik vrstev si můžete snadno vyrobit i právě díky náramkovým základům!

Základ se shambala šňůrou

S nylonovou shamballa šňůrou se dají dělat velká kouzla. Chce to ale um a trpělivost. Ať už vám schází to či ono, řešením je využítí shamballového základu. Stačí 2 spojovací kroužky pomocí kterých k základu připevníte vybraný motiv spojovacího dílu.

K shamballa základu se skvěle hodí i spojovací díly TierraCast s lůžky pro vlepení krystalů Preciosa.  

DSC09301-01

Základ se šňůrkou

Pokud se vám líbí rozmanitá barevnost, kterou nabízí shamballa, ale toužíte po jemnějším šperku, můžete využít základ se šňůrkou. Vybrat si můžete ze šňůrky s posuvným uzlíkem nebo s karabinkovým zapínáním. Obě varianty obsahují komponenty z Ag 925. Zlatá varianta je pozlacené 24karátovým zlatem a rosegold pak 18karátovým růžovým zlatem.

Základ s karabinkovým zapínáním již obsahuje spojovací kroužky, stačí tedy vložit vybraný spojovací díl. K základu s posuvným uzlíkem je třeba spojovací kroužky dokoupit.

DSC08874

Základ s řetízkem

Chcete opravdu luxusní šperk? Zvolte si základ ze stříbrného řetízku (nebo pozlaceného). Pokud má v sobě základ jehlu, je určen pro navlečení korálků. Pokud má spojovací kroužky, vkládá se do něj spojovací díl.

DSC08862

Druhy spojovacích dílů

Jak spojit jednotlivé části náramku? V podstatě máte dvě varianty: buď zvolíte hotový komponent, který najdete v kategorii spojovací díl nebo si vytvoříte svůj vlastní pomocí ketlovací jehly. Na jehlu navléknete libovolné korálky a ukončíte očkem.

Jak na to?

Náramkové základy se spojovacími díly pojí pomocí kroužků. Buď mají tyto kroužky již v sobě (a je třeba je jen otevřít) a nebo je třeba kroužky dokoupit zvlášť.

Abychom kroužek správně otevřeli a zase zavřeli budeme potřebovat dvoje kleště - ideálně, pokud jsou oboje ploché, ale je možné si vystačit i s kombinací plochých a kulatých kleští.

1) Kleštěmi chytíme část kroužku těsně vedle přerušeného spoje a druhými kleštěmi kroužek uchopíme ve stejném místě, jen z druhé strany.

2) Nyní pootočíme jednu stranu kroužku ve směru k sobě a druhou proti, aby se nám zvětšila mezera do které následně vložíme komponent

3) Koužek uzavřeme tak, že stranu kroužku kterou jsme pootočili od sebe nyní točíme k sobě a stranu kterou jsme točily k sobě vrátíme pootočením od sebe. 

Důležité! Kroužek rozevíráme vždy pohybem "od sebe-k sobě" nikdy ne do stran, protože tím bychom porušili jeho původní tvar. A to by mohlo snadno vést k mezírce, která by narušovala pevnost spoje.

DSC08183

Jak můžu náramkový základ použít?

Náramkové základy nabízejí tisíce kombinací. Pokud právě začínáte, můžete se inspirovat našimi návody pro úplné začátečníky

DSC02805

 

DSC09488

 

DSC08864

 


Další díly seriálu Jak začít s korálky

Související články

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Minerály na míru pro znamení vodnáře

Pojďte si prohlédnout, které minerály se hodí pro znamení vodnáře a jaké mají vlastnosti!

Akce: Víkendová doprava zdarma

Akce: Víkendová doprava zdarma

Časově omezená akce: pouze do neděle můžete nakoupit a mít dopravu zdarma.

Výzva od Manumi 2022

Výzva od Manumi 2022

Pojďte se spolu s námi ohlédnout za loňským rokem a 12 barevnými soutěžními výzvami od Manumi!

Všechny článkyOvěřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 6 093+ recenzí - zobrazit vše

Dagmar
Sobota, 28. Leden 2023

100%

Zboží jde objednávat Zásilkovnou do Alza boxů. Máme blízko- vyzvednu jak potřebuji.

Ivana
Pátek, 27. Leden 2023

100%

Nakupuji pravidelně, vždycky jsem spokojená.

Eva
Středa, 25. Leden 2023

100%

Pro mne výhoda nákupu přes intrnet - do kameného obchodu bych jela asi tak 50km